Skocz do zawartości
  • 0
Pshemo

Sprawdzanie czasu pracy TV

Pytanie

Witam

Chciałem się zapytać czy ktoś mógłby mi podać kombinacje klawiszy jaką trzeba zastosować, na pilocie, aby sprawdzić ile godzin telewizor już grał?

Nie chciałbym dostać TV z wystawy a poza tym przydatne to jest przy przecieraniu plazmy :)

Obecnie jeszcze walczę ze sobą czy kupić Panasonica, czy Samsunga, więc prosiłbym o tą informację dla tych dwóch firm.

Ewentualnie dla potomnych, jak ktoś zna, można podać kombinacje również dla konkurencji.

Pshemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Witam.

Nie mam tego modelu telewizora . W telewizorach  panasonic  od modelu st60 czyli   wyprodukowanych od roku  2013  lcd i pdp nie trzeba wchodzic juz do menu serwisowego aby sprawdzic czas pracy,

przyklady

podaję za zachodnim serwisem, wciskasz na pilocie MENU>POMOC>INFORMACJE O SYSTEMIE> w pozycji ID MODELU 4 po dużej literze - u mnie C, ale może być inna, widnieje liczba godzin pracy TV CXXXX-00000. Na moim egzemplarzu TX-P55ST60E od sierpnia mam dziś odczyt C1106-00000.  czyli  przepracowane  1106 godzin.

w przypadku lcd jest podobnie  model  et60  czyli tez telewizor z  2013 roku

Potwierdzam. Przy "normalnym" wykorzystaniu pilota:
MENU>POMOC>INFORMACJE O SYSTEMIE> w pozycji ID MODELU 4

Czas w godzinach wykazany jest po literze (u mnie również) C czyli jak jest C1850-0000 to znaczy że czas pracy TV to 1850 godzin.
 

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

SAMSUNG - INFO>MENU>MUTE>POWER Przy czym pamiętaj ,że sprzedawcy też to znają i mogą zrobić reset przed sprzedażą. :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tryby serwisowe odbiorników TV LCD / PDP, czyli...

wyszperany on-line miniporadnik jak wejść w Menu Serwisowe danego telewizor a

Tryby serwisowe LCD Plazma wg http://www.tromil.pl/tryby-serwisowe-lcd-plazma

Wykaz marek odbiorników LCD i plazma z opisem wejścia w tryb serwisowy

1 Tryby serwisowe odbiorników LG

2 Tryby serwisowe odbiorników LOEWE

3 Tryby serwisowe odbiorników PANASONIC

4 Tryby serwisowe odbiorników PHILIPS

5 Tryby serwisowe odbiorników SAMSUNG

6 Tryby serwisowe odbiorników SHARP

7 Tryby serwisowe odbiorników SONY

8 Tryby serwisowe odbiorników THOMSON

9 Tryby serwisowe odbiorników TOSHIBA

10 Tryby serwisowe odbiorników VESTEL

11 Tryby serwisowe odbiorników DAEWOO

12 Tryby serwisowe chassis BEKO

UWAGA!

:excl: OdradzamMy Gmeranie :excl: w fabrycznych ustawieniach, prawda, Mr. Gmeru :ph34r: - - -

btw:

a może ustawić ten mój post w dziale pomoc techniczna, jako odrębny nowy temat pt: Tryby serwisowe odbiorników TV LCD / PDP ?!

Tak? To naciskajcie na moderatorów, bo mnie się nie chce chcieć. -_-

Najlepiej nie ingerować, ale zawsze przed ingerencją zdokumentować sobie pierwotne ustawienia - najszybciej fotograficznie lub...

bardzo uważnie spisać wszystkie parametry i ich wartości ustawione fabrycznie (czyli na piechotę)

Źródło dziś wygooglowane:

http://www.tromil.pl/tryby-serwisowe-lcd-plazma

THX!

BaranskiA B)

Edytowane przez baranskia
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi jak sprawdzić czas działania tv dx900???? bo chcą mi sprzedać towar z ekspozycji i niechcial bym kupić tv który ma już pół roku nalatane

 z góry dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.12.2016 o 08:21, KozMic napisał:

Witam czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi jak sprawdzić czas działania tv dx900???? bo chcą mi sprzedać towar z ekspozycji i niechcial bym kupić tv który ma już pół roku nalatane

 z góry dziękuję 

go to Help in menu system info and status 4 tells you hours on panel also times it has been on and off.

Takze jedna z wartosci pola nr 4

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam proszę o pomoc czy w plazmie Panasonic przepracowane prawie 24765-15 godzin to bardzo dużo czy jeszcze w mire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

To nie jest duza ilosc  przepracowanych godzin.Moja  plazma Panasonic   st50 z 2012 roku ma juz przepracowane ponad 15000  godzin i  dziala bez usterki.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
21 godzin temu, Rydus76 napisał:

witam proszę o pomoc czy w plazmie Panasonic przepracowane prawie 24765-15 godzin to bardzo dużo czy jeszcze w mire.

Czy dużo ? Zakladajac, że oglądasz dzień w dzień po 6h, to ten tv ma przepracowane ok 11-12 lat, więc na bank  mało to nie jest. Jak długo jeszcze pociągnie kwestia po części producenta oraz modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.03.2017 o 14:39, Xisiek napisał:

Czy dużo ? Zakladajac, że oglądasz dzień w dzień po 6h, to ten tv ma przepracowane ok 11-12 lat, więc na bank  mało to nie jest. Jak długo jeszcze pociągnie kwestia po części producenta oraz modelu.

6godz x 30dni = 180godz x 12 miesięcy = 2160godz na rok (2160 hehe...ja rozdzielczość 4k :D )

2160godz x 10lat = 21600godz + 1rok = czas pracy na tym tv i liczniku...Nieźle, ale mój tv przez dziecko chodzi owiele dłużej na dobe i aż się boję, bo padnie szybko, oby nie, ale po ciut po ponad roku ma już 6214godz a więc 3x więcej niż ta plazma i wychodzi na to że gra jakieś 18godz na dobę! :D

Może dlatego matryca się popsuła ostatnio i została wymieniona? (Zaswiecilo się światełko po środku ekranu o wielkości piłki do golfa. Wyglądało to jak wiecznie świeciło Słońce i czasami nawet pasowało do wyswietlanej sceny np: w filmie przyrodniczym :P )

Czy mam trochę przystopować z eksploatacją? :D

Edytowane przez christoff.w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie można.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A czy sklep samsunga może jakoś wyzerować licznik np. poprzez menu serwisowe lub jakimś specjalnym kodem?

 

p.s. gdzie w menu sprawdza się czas pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam Jutro kupuje telewizor powystawowy z outletu i chce sprawdzic w panasonicu TX-49FX780e ilosc godzin przepracowanych przez dany telewizor ;].

Z tego co  czytam powyzej nie musze wchodzic do menu serwisowego. Ale chcialbym to zrobic wmiare sprawnie. Czy ktos pomoze jakis maly instruktarz? 

Dziekuje i Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
8 godzin temu, Adrian Miller napisał:

Witam Jutro kupuje telewizor powystawowy z outletu i chce sprawdzic w panasonicu TX-49FX780e ilosc godzin przepracowanych przez dany telewizor ;].

Z tego co  czytam powyzej nie musze wchodzic do menu serwisowego. Ale chcialbym to zrobic wmiare sprawnie. Czy ktos pomoze jakis maly instruktarz?  

Dziekuje i Pozdrawiam 

Proszę, drugi akapit od dołu.

https://hdtvpolska.com/jak-sprawdzic-tv-przed-zakupem-poradnik-najwazniejsze-cechy-oraz-czy-jest-nowy/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam Panowie
Właśnie zakupiłem telewizor ale z racji kompletnego braku zaufania do sklepów chcialbym sprawdzic czy nie był czasami używany, czy ktoś może mi napisac czy jest mozliwosc sprawdzenia godzin wywietlania w LG UN73003?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 9.03.2010 o 17:41, fitarkus napisał:

SAMSUNG - INFO>MENU>MUTE>POWER Przy czym pamiętaj ,że sprzedawcy też to znają i mogą zrobić reset przed sprzedażą. :)

Czy chodzi o sekwencję przycisków pilota? Po, czy przed włączeniem? Czy na UE43AU7172 zadziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...