Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Samsung HU6900 - tanie Ultra HD 4K od Samsunga wchodzi do Polski, UE55HU6900, UE50HU6900, UE40HU6900

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać marketing samsunga jest jego mocną stroną

Dorzucił bym tu pare deko autosugestii i jest odpowiedź czemu tv o nie najlepszych parameteach jest w oczach userow wyrobem bardzo dobrym.Kolego Ryby (z racji na wiek chyba moge tak napisac) ludzie na mazurach jeżdżą sporo szybciej niz 160 km i jakoś nie kończą w kostnicy a Wiesz czemu .Bo sa profesjonalistami w swoim fachu.Tak tez należy upatrywać tu piszacych testy

A co do skrajności w wykrywaniu i przedstawianiu ruchu w tym tv to zdaniem mojego znajomego (ja sie nie wypowiadam na temat tego tv bo go nie posiadam) to jedyna zaleta tego tv to jest to ze budzi zazdrosc sąsiadów z powodu na jakieś tam marketingowe brednie .a z własnych obserwacji dodam ze tv ten jest naprawde dobry w wyswietlaniu zdjec z lustrzanki.Niestety ale juz ogladanie siatkówki nie powoduje zachwytu

Miałem już nie pdpisywać ale ,że wyjeżdzam właśnie na urlop to ci Kolego Piteron odpowiem.Czy ty tak jak większość Polaków odróżniasz Mazury od Warmii.Pewnie nie ale ręczę ci ,że w mojej okolicy-mieszkam na Mazurach Garbatych-to nawet dziesięciokrotnie większy profesjonalista od tu piszących-Krzysztof Hołowczyc-wypadał z trasy przy 120km/h że aż miło.Miło mi jedynie z tego,że uważasz nas ,mieszkańców Mazur ,za takich profesjonalistów.Pewnie gdyby tak było to ręczę ci,że 10 pierwszych miejsc w pucharze świata w rajdach samochodowych należałoby do mieszkańców mojego regionu.Co do drugiej kwestii to po prostu pomyśl co piszesz.Twierdzisz ,że się nie wypowiadasz bo nie masz,ale wg ciebie nadaje się on do lustrzanki a nie np.siatkówki.Dodam ci tylko bo nie wiem po co te osobiste wycieczki,że gdybym miał i dziesięciokrotnie droższe tv to nie budziłoby to zazdrości moich sąsiadów,inne rzeczy z pewnością ale nie durnowate tv.Bez dbioru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Maćku jestem rozczarowany Pana argumentacją.Fachowiec nie powinien podkreślaćskrajności gdyż od razu podejrzany jest o stronniczość.Gdzie ja napisałem,że 50hu6900 jest "wręcz rewelacyjny do oglądania sportu"Pisałem,że jestem właścicielem również innych tv ze stajni Samsunga -55f7000 i 55h6700 i ,że odbiór programów tv na Multimedia bardziej mi się podoba na 50hu6900 poprzez jakby większą naturalność.Pisze Pan też o przesiadce z auta 150km na dwa razy szybsze i od razu zmieni się perspektywa.Skomentuję to tak.W życiu codziennym wcale to nie jest tak oczywiste.Mieszkam na pięknych Mazurach,jednakże drogi u nas są takie,że gdybym był w stanie np samochodem 150km przejechać odcinek powiedzmy ze średnią prędkością 160km/godz to gdybym przesiadł się na auto 2 razy mocniejsze to nic by to nie dało-ze względu na warunki drogowe,a gdybym naprawdę usilnie się starał to widział bym pewnie z innej perspektywy-perspektywy kostnicy.Po drugie pisze Pan ,że na h6400 zobaczymy więcej detali "w skrajnych sytuacjach" niż na hu6900.Wie Pan,że gdybym miał poświęcać czas wolny na analizowaniu datali w skrajnych sytuacjach a nie normalnym oglądaniu to pewnie bym zgłupiał.Również nasze życie nie składa się ze skrajności,które stanowią może jedynie 0,01% codzienności.Jest Pan inteligentną osobą więc wie Pan o czym piszę.Mam 57 lat to i oko i ucho już nie takie jak u dwudziestolatka ale cóż to moje oko i ucho i muszę z tym żyć.Jako,że mam te tv wyżej wymienione w jednym miejscu i podpięte pod te samo żródło powtarzam jeszcze raz ,że porównując odbiór na nich,a nie jakieś tabelkowe parametry techniczne,najbardziej mi odpowiada hu6900.Jako,że już przestało mnie bawić udowadnianie,że nie jestem wielbłądem to mój ostatni wpis w tym temacie.Cóż chciałem tylko pomóc pytającemu.Panu natomiast gdy tylko będę w domu rodziców prześlę na priv. zdjęcia tyłu plazmy kuro pioneera z 2001r oraz jego instrukcję obsługi ,i pewnie domyśla się Pan lub wie ,że będą tam 4 literki o których tak dużo było tu napisane.Pozdrawiam

Przez ostatnie kilka wpisów zachwycałeś się różnorodnymi wysokimi ocenami HU6900, w dodatku miałeś już styczność z np. H6700, więc wiesz jak wygląda lepsze odwzorowanie ruchu, a mimo to nadal HU6900 najbardziej Ci się podoba pod wszystkimi względami. To jest właśnie jak z samochodami. Jeden podoba Ci się bardziej od drugiego i być może jest dla Ciebie lepszy, bo np. jest wolniejszy, ale ma wygodne siedzenia. Tak samo Twój HU6900 ma rozdzielczość 4K i dobre odwzorowanie barw, ale przy szybkich ruchach leży i kwiczy. Super do filmów, słaby do sportu. Po to robię wnikliwe testy żeby czytelnik samemu mógł zadecydować czy dany model go urządza, czy nie. Nikt Ci nie powie czy potrzebujesz plazmę czy LCD, czy samochód sportowy, czy jeepa. Problem w tym, że w tym wątku zacząłeś mniej lub bardziej wyraźnie dawać do zrozumienia, że różnica między ferrari, a jeepem się zatarła, a wręcz jest na poziomie niuansów.
Witaj w roku 2012. Dlaczego nie 2014? Ponieważ w tym roku telewizory z lokalnym wygaszaniem (HU7500, H8000) dopiero minimalnie przegoniły taką czerń jaką oferował sony HX850 (drugi od lewej). Na prawo od niego Samsung D8000 z kontrastem około 3000:1, czyli mniej więcej taki tegoroczny H7000, może minimalnie gorszy. Skrajnie na lewo LG z matrycą IPS (kontrast 900:1). Zgadnij co stoi całkowicie po prawej...
iswyczoneled.jpg
Nie widać różnic, czy może są na poziomie detali? Jak będziesz oglądał np. same mecze to pewnie detale, ale w dowolnym filmie z pasami (2.39:1) jest przepaść. A co w dzień? Powłoki anti-glare z Samsunga H7000, czy nawet satyna h6400, h6900 wygląda podobnie do środkowego wyświetlacza
dsc1550.jpg
Plazma G30 stojąca po prawo wygląda natomiast słabo...
Kąty widzenia? Te 15 lat temu były porównywalne w telewizorach z matrycą VA. Ładne tęcze pod kątem na lewym wyświetlaczu? Pomijam ten po prawo, bo to Philips PFL seria 9, więc w ogóle ciężki przypadek pod kątami... Na plazmie nie masz takiego zjawiska.
isimg5027-1.jpg
Także kolego @ryby25 jeśli według Ciebie różnice plazma vs LCD są już zatarte, niuansowe, to faktycznie nie ma co kontynuować tematu o odwzorowaniu ruchu, bo nie dziwie się, że nie widzisz/nie zwracasz uwagi na nie. Widocznie takim jesteś widzem i nic w tym złego. Cieszę się, że masz wyświetlacz, który Cię zadowala. Piszę jednak tego posta żeby te fakty wyprostować, bo większość forumowiczów zwraca jednak uwagę na tego typu rzeczy.
Plazm już nie ma. Są nowe ciekawe telewizory pod niektórymi względami przeganiające tamte wyświetlacze (jasność, ruch), ale pod innymi dalej daleko za (kontrast, kąty widzenia). Panasonic AX900 ma szansę to zmienić.
Jeszcze gdybyś zapomniał do którego dokładnie fragmentu się odnoszę to przypominam:
Wręcz przeciwnie,ale mi po prostu nie pasuje,choć z jakieś piętnaście lat temu jak mój śp.ojciec miał plazmę Pioneera Kuru to różnica między nią a ówczesnymi lcd była porażająca.Dziś jest dla jednych zauważalna dla innych nie
BTW wygląd programów na wyświetlaczu typu Samsung z 2014 to tylko i wyłącznie kwestia ustawień. Można było równie dobrze zaoszczędzić 1000zł i pobawić się suwakami, lub zamówić kalibrację.
Edytowane przez Maciej Koper
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robie ostatnie podejście prosiłbym o namiar na plik video który puszczony z pendrive pokaże największe słabości tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że edycji brak. Podjąłem decyzję o zakupie 6400. Wczoraj w euro puściłem z USB parę materiałów i jednak widać mankament smużenia. Nawet na nie najszybszych scenach. A materiał sd tragedia jak dla mnie. Lepiej na chwilę obecną fhd kupić a nie promowane uhd które tak naprawde nic nie daje zwykłemu użytkownikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że edycji brak. Podjąłem decyzję o zakupie 6400. Wczoraj w euro puściłem z USB parę materiałów i jednak widać mankament smużenia. Nawet na nie najszybszych scenach. A materiał sd tragedia jak dla mnie. Lepiej na chwilę obecną fhd kupić a nie promowane uhd które tak naprawde nic nie daje zwykłemu użytkownikowi.

Bawiłeś się w ogóle ustawieniami? On ma panel 120Hz VA. Również odpalałem materiały z USB pendrive, przede wszystkim znany chyba każdemu test z poruszającym się kwadratem na czarno-białym tle i inne. Wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podjał decyzje o zakupie 6400 bo sprawdzał w sklepie na 6900 materiały z USB i smużyło

a Ty zrozumiales ze smużyło na 6400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ;)

BTW, widziałem dziś ten odbiornik z rozdziałką 4k. Obraz statyczny był niesamowicie ostry, ale nic nie puszczano na nim.

Edytowane przez firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej obraz statyczny i pejzaże puszczane jako demo wyglądają rewelacyjnie. Puściłem sd i hd z pena i już nie było tak fajnie. Trzeba jednak poczekać na porządne uhd i dostęp do materiałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy seria HU6900 ma podwójny tuner DVB-T umożliwiający oglądanie programu należącego do jednego multipleksu przy równoczesnym nagrywaniu programu należącego do innego multipleksu? Pytam bo ze źródeł w sieci mam sprzeczne informacje (chciałbym mieć pewność, że podwójny tuner jest w każdym modelu, niezależnie od wielkości matrycy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Kupiłem 40'' HU6900 Samsunga jako monitor do komputera (typu 4 FHD w jednym). Mam jednak problem, bo na jednolitych powierzchniach pojawia się coś co wygląda jak pionowy interlacing. W tej chwili mam wybrany tryb 3840x2160x30Hz.

Pionowe kreski nie są tak wprost widoczne i migają raczej przy przenoszeniu wzroku co sugeruje dynamiczne źródło powstawania tego efektu.
Ponieważ czekam na kartę graficzną GTX 970, która obsługuje HDMI 2.0, by zwiększyć częstotliwość odświeżania do 60 Hz, zastanawiam się czy winę za ten efekt nie ponosi słaba częstotliwość.
Jestem ciekaw czy to wada tylko mojego egzamplarza czy też wada całej serii telewizorów Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn chodzi Ci o migotanie krawędzi przy przesuwaniu, czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Migotanie przy przesuwaniu to inna bajka. Mi chodzi o statyczny obraz (np. górny pasek obramowania każdego okna w Windows XP) czy inne jednolite kolorystycznie obiekty, które na monitorze z większymi pikselami były dla widza rzeczywiście jednolite. Na 40'' Samsungu 4K piksel powinien być mniejszy niż na 22'' FHD.
Jednak na wszystkich tych powierzchniach widzę bardzo delikatne ciemne paski o grubości rzędu piksela. Wydaje się, że one drgają lub że wynikają z interlacingu. Są bardziej widoczne gdy przesuwa się wzrok na dane pole, a później (choć nadal widoczne) nieco wtapiają się w tło.
Nie wszyscy od razu dostrzegają ten problem, bo kreski te widzi się jakby kątem oka.

Obsługa Samsunga na infolinii powiedziała, że "ten typ tak ma" (choć oczywiście ja nie znalazłem tego efektu opisanego w specyfikacji). Po pisemnej reklamacji technik poprosił mnie o zdjęcia tego problemu. Nie wiem jednak czy to próba zbycia klienta czy rzetelna prośba, bo jak aparatem cyfrowym (z własną siatką matrycy) zarejestrować efekt prawdopdoobnie dynamiczny? Ja zdjęcia zrobiłem i nagrałem filmik - nieco oddają one problem, ale nie jest to wierne odwzorowanie, bo to w praktyce może dostrzec tylko człowiek.
Można sobie obejrzeć te materiały, bo są na dysku Google:
https://drive.google.com/folderview?id=0ByNYZUUn2SVbLWQ1TlVRM2RiS1k&usp=sharing

Proszę wziąć pod uwagę, że na w/w materiałach występują także efekty moire'y. Na niezbyt ostrym printscreenie sceny z filmu widać coś co chyba najlepiej pokazuje problem.

Kreski te są nieco męczące dla osoby pracującej przed takim monitorem no i oczywiście zakłamują obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba czas wymienić wysłużona i sponiewieraną Toshibę . Niedawno wpadłem na ten model ale po teście zacznę szukać jakiegoś konkretnego pretekstu do zakupu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki spadek jak przed chwilą była promo za 3499.

ale za 50 cali, na 55 to chyba jednak nowy rekord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak dalej to hu6900. Który ma jednak więcej wad niż zalet. A samo 4k jest trochę na wyrost w tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jak na to patrzeć - ja mam go jako 40 calowy monitor i raczej nic lepszego nie można kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru Ty chyba posiadasz hu6900 testowałeś to HbbTV? Ktoś w innym wątku pisze że na hu7500 niby w ogóle HbbTV nie działa?

Ciekawi mnie czy na tegorocznych Samsungach 4K via HbbTV działa? Bo jak widać TVP chce iść w tym kierunki więc pewnie wybrane pozycje kiedyś będą w 4K puszczać w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie nie widze możliwości wejścia w HbbTV na tvp 1hd z dvb-t, wiec chyba rzeczywiście Samsung nie ma hbbtv.

choć właśnie mi tv zgłosił ze jest nowy update: 1020 wiec może dużo dodali/poprawili bo poprzednia wersja była 1008.5

może to poprawi działanie (a w zasadzie niedziałanie) 4k z nowymi kartami i sterami nvidii?

ktoś może ma to już wgrane?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ColaPL: usunęli już produkt spod tego linka. Pewnie reprymendę dostali za zaniżanie ceny:)

co nie zmienia faktu, ze magiczna granica przekroczona i się da... dobra nasza, zaczną wszystkie UHD spadac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...