Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Samsung HU6900 - tanie Ultra HD 4K od Samsunga wchodzi do Polski, UE55HU6900, UE50HU6900, UE40HU6900

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś wytłumaczyć laikowi,jeżeli kupię tv 4K i będę oglądał tv hd to obraz będzie lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak. Działa w końcu upscal do 4K. Ale tutaj nie licz na jakieś nie wiadomo co : ) Jednak różnica jest widoczna! Szczególnie z dobro jakościowo kanałów jak TVN HD czy Canal+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmmm

Trochę tak. Działa w końcu upscal do 4K. Ale tutaj nie licz na jakieś nie wiadomo co : ) Jednak różnica jest widoczna! Szczególnie z dobro jakościowo kanałów jak TVN HD czy Canal+.

Czy w takim razie, warto zainwestować w taki telewizor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmmm

Czy w takim razie, warto zainwestować w taki telewizor?

Jeśli siedzisz w odległości <4cm/cal ekranu to tak, w przeciwnym razie nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak masz materiały 4k do oglądania

i jak masz kasę by przepłacić za 4k - bo w tej samej cenie kupisz lepsze tv full hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie kupowanie niskiej klasy telewizora 4k to wejście na lód w samych sandałach... zgroza. Wiadomo, że za 3-4 lata sama technologia 4k pewnie zmieni się jeszcze w tą i tamtą no ale cóż... trzeba już wywalić taki telewizorek z 'rozdzielczością' 3840 × 2160 niskiej klasy żeby ludzie sobie mogli potracić kasę i podekscytować się że mają tv z ultra hd... no może i tak ale taki telewizor jeszcze nie wiadomo czy podoła tej "oryginalnej", pełnej wersji 4k, która pewnie pozmienia same swoje kodeki itp. w płytkach i na innych nośnikach, porozkłada na części pierwsze i zmieni się to w przeciągu kilku lat. Za 3 lata gwarantuję, że 4k wejdzie do telewizorów na tak masową skalę, jak teraz 3d ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens kupowania takiego telewizora jest taki jaki był np. sens kupowania w 2004r. telewizora 32 cale hd ready za grube pieniądze. Wtedy wydawało się, że to duży telewizor i mega rozdzielczość. Czas szybko weryfikuje takie zakupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy i chciałbym zapytać, czy ktoś testował ten TV pod kątem oglądania z HDD filmów w formacie m2ts (stworzone samemu w Pinnacle lub ściągnięte z Internetu). Pytam dla tego bo na moim TV są w przeciwieństwie do wszystkich innych formatów źle odtwarzane.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie otworzy

A jak masz problem z m2ts to po prostu zmień rozszerzenie na mkv.to bardzo podobny kontener czyli matroska

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawił się nowy testowy kanał 4k

http://satkurier.pl/news/104930/ses-trzeci-test-uhdtv-z-19-2e-w-hevc.html

u mnie wymagał wgrania nowego softu by został znaleziony (wersja chyba 1008).

Ale dzwięku niestety nie mam a kanał ECMA-407 - to tylko szumy i trzaski

ktos moze wie czy ten samsung można zmusić do odtwarzania takiego dzwieku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panocki a jak myslicie, bo ten TV zaczyna konkretnie spadac z ceny (juz okolice 4500zł), jak wypada porównanie H6400 vs HU6900? Bierzemy pod uwage, ze kontent jednak póki co FullHD - to gdzie to bedzie ładniej "grało"?

i jak HU6900 poradzi sobie z filmem 4k 60 klatek (powiedzmy)? bo to ma matryce 50Hz... da rade? (dobra - teraz w tescie przeczytalem, ze da rade :) )

....a moze poczekac az HU7500 spadnie w okolice 6k zł? (pewnie do konca roku spadnie)

mowimy w kazdym przypadku o 55"

PS a moze kupowac 65" h6400? :) ..albo jakies inne propozycje?

Edytowane przez ColaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem konkurenta i niby znalazłem Philips'a 55PUS7809 (ma 3d, duzo wieksza jasnosc bo 450 zamiast 260 i 600Hz) ale wszedłem na stronkę producenta i znalazłem takie coś w technikaliach :

maksymalna rozdzielczość 4k 3840x2160

przy 24, 25, 30 Hz

WTF?!?

mocno mnie to zaniepokoiło (wyzsze modele Philipa miały juz 60Hz 4k)

jak to jest dla porównania w tym modelu samsunga 6900?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten philips chyba nie ma HDMI 2.0 - dlatego nie potrafi zrobić 4k w 60hz.

poza tym może i jasność ma super ale czerń z tego co pamiętam to wręcz tragiczną i w efekcie kontrast to marne 700-800.

poza tym philips nie wspiera hevc więc nic na satelicie, w sieci lub z pendrive'a w tym formacie nie odtworzysz na tv.

także jego 600hz to ściema bo matryca zdaje się ma tylko 60hz

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma kotś z tutaj obecnych ten TV zeby sie mogl wypowiedziec na temat plynnosci w warunkach codziennego uzytkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

W związku, że zobaczyłem w gazetce Samsunga 50HU6900 w cenie 3500zł pomyślałem aby sprawić sobie prezent i wymienić obecny telewizor LG 47LW570S na w/w Samsunga...

Jednak potrzebuję Waszej podpowiedzi czy warto dokonać takiej wymiany?!

W moim LG mam soft który pozwala mi na używanie dysku HDD i nagrywania programów wraz z opcją timeshift co jest dla mnie bardzo wygodne kiedy to mogę w każdej chwili cofnąć program/film jednak nie wiem czy Samsung też oferuję taką opcję i cały czas nagrywa oglądany program co by w potrzebie można było go cofnąć do interesującego momentu?

Proszę dajcie znać czy zmiana TV to dobry pomysł ponieważ nie chciałbym mieć coś gorszego niż mam na chwilę obecną.

Pozdrawiam

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samsungu dopiero gdy nacisniesz pauze to zaczyna nagrywac.

Wysłane z mojego LG-P875 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem konkurenta i niby znalazłem Philips'a 55PUS7809 (ma 3d, duzo wieksza jasnosc bo 450 zamiast 260 i 600Hz) ale wszedłem na stronkę producenta i znalazłem takie coś w technikaliach :

maksymalna rozdzielczość 4k 3840x2160

przy 24, 25, 30 Hz

WTF?!?

mocno mnie to zaniepokoiło (wyzsze modele Philipa miały juz 60Hz 4k)

jak to jest dla porównania w tym modelu samsunga 6900?

Philips PUS7809 ma matrycę 60Hz nie 600Hz (takie nie istnieją), wobec tego nie poszczyci się zbyt dobrym odwzorowaniem ruchu przy np. sporcie. Ponadto nie przyjmuje Ultra HD 60Hz, bo nie ma HDMI 2.0. Darowałbym sobie ten zakup. Jasność 450cd/m2 jest podana przez producenta i oznacza pomiar przy najbardziej wyżyłowanych ustawieniach. 260cd/m2 masz podane przez nas po kalibracji. To dwie różne wartości. Prawdopodobnie Philips po kalibracji byłby podobnie jasny.

Witajcie

W związku, że zobaczyłem w gazetce Samsunga 50HU6900 w cenie 3500zł pomyślałem aby sprawić sobie prezent i wymienić obecny telewizor LG 47LW570S na w/w Samsunga...

Jednak potrzebuję Waszej podpowiedzi czy warto dokonać takiej wymiany?!

W moim LG mam soft który pozwala mi na używanie dysku HDD i nagrywania programów wraz z opcją timeshift co jest dla mnie bardzo wygodne kiedy to mogę w każdej chwili cofnąć program/film jednak nie wiem czy Samsung też oferuję taką opcję i cały czas nagrywa oglądany program co by w potrzebie można było go cofnąć do interesującego momentu?

Proszę dajcie znać czy zmiana TV to dobry pomysł ponieważ nie chciałbym mieć coś gorszego niż mam na chwilę obecną.

Pozdrawiam

Sebastian

A jak daleko będziesz siedział od TV? Maksymalnie półtora metra? Bo jak nie to nie ma sensu kupować 4K, tym bardziej, że w tej cenie dostaniesz dobry telewizor Full HD 120Hz (a HU6900 to 60Hz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej

w kontekście twojego maila o wygaszaniu strefowym w h7000 (a w zasadzie jego braku).

W hu6900 jest opcja w Menu Zaawansowane - Tonacja czerni

Czy ta opcja ma coś wspólnego z wygaszaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...