Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Samsung HU6900 - tanie Ultra HD 4K od Samsunga wchodzi do Polski, UE55HU6900, UE50HU6900, UE40HU6900

Rekomendowane odpowiedzi

Piszemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Gmeru ma już 40hu6900 ? też o nim coś napiszecie - porównawczo do 55cali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się wstrzymałem bo ciągle mam tą 55". Dzisiaj chciałem kupić ale był tylko z wystawy w MM ; ) ale pewnie w tygodniu się w końcu ogarnę z tematem. 55" może jutro, wtorek. Jeszcze chwilę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będzie test. Notabene na stronie euro naprawdę dobre ceny na tą serię. Na 40" to wręcz okazja. 2899.... z działającym HDMI 2.0 na PC? A monitor D590 28" 2499zł... Hm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test w pierwszym poście : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

to kilka pytań:

1. czy może wiesz co robi opcja Tryb Film w opcjach obrazu ? wg zdjęć wybraliście Film2 - czemu?

2. czy widziałeś jakieś różnice przy włączeniu lub nie trybu UHD Color na wejściu HDMI?

3. w aplikacjach jest NeedForSpeed - odpalaliście? ponoć można też podłączyć pada - jakąś próbę w tym kierunku zrobiliście?

4. ze zdjęć wynika że odpaliłeś netflixa? przez proxy? i działa w PL?

5. czy ustawienia ze zdjęć to są ustawienia które zastosowaliście? moglibyście dorzucić jak ustawiliście np. balans bieli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

to kilka pytań:

1. czy może wiesz co robi opcja Tryb Film w opcjach obrazu ? wg zdjęć wybraliście Film2 - czemu?

2. czy widziałeś jakieś różnice przy włączeniu lub nie trybu UHD Color na wejściu HDMI?

3. w aplikacjach jest NeedForSpeed - odpalaliście? ponoć można też podłączyć pada - jakąś próbę w tym kierunku zrobiliście?

4. ze zdjęć wynika że odpaliłeś netflixa? przez proxy? i działa w PL?

5. czy ustawienia ze zdjęć to są ustawienia które zastosowaliście? moglibyście dorzucić jak ustawiliście np. balans bieli?

1. Opcja trybu film odpowiada za rozpoznawanie materiałów 24p zaszytych w strumieniu transmisji telewizyjnej. Jeśli telewizor poprawnie rozpozna taką treść to będzie w stanie bezstratnie usunąć przeplot. W przypadku ustawienia "2" wykrywa to agresywniej, przy "1" mniej. Ustawienie warto ruszyć jeśli spotykamy się często z sytuacją w której widzimy nieusunięty przeplot (combing) na filmach w telewizji.

2. Nie ma różnicy, a sama funkcja ma ciekawe wyjaśnienie. Rzekomo wpływa tylko na materiały 2160@60Hz z uwaga 4:4:4 lub RGB próbkowaniem koloru. Może mieć zatem wpływ w zetknięciu z nowoczesnym urządzeniem nadawczym, które nie tylko ma certyfikację HDMI 2.0, ale też 600MHz kanał nadawczy. Póki co nie mamy takiego źródła by sprawdzić.

3. Pytaj Gmeru

4. Pytaj Gmeru

5. Nie no coś ty, to są w ogóle zdjęcia z H6400, w którym menu, oprócz zakładki Motion Plus, jest takie samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak HU6900 wypada w porównaniu z 7500? Wiadomo, że 7500 będzie lepszy ale czy różnica jest warta tych prawie 3000 zł (w przypadku 55")?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na euro ładnie ceny poleciały hu6900. W stosunku do 7500 pewnie największa różnica to płynność i curved.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. Nie no coś ty, to są w ogóle zdjęcia z H6400, w którym menu, oprócz zakładki Motion Plus, jest takie samo.

dzięki za odpowiedzi.

a mógłbyś wypisac jakie były ustawienia po skalibrowaniu? w teście panasonica E6 chyba coś takiego dodałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No HU6900 w 55" można kupić już za 5200. Cena fajna. 7500 jest prosty ;)

Poza płynnością chodzi mi bardziej o czernie i barwy. 6900 zgodnie z tym co w teście - brak cloudingu mi się podoba. Więc jeśli 7500 ma nieznacznie tylko lepszą płynność to nie ma co dopłacać chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

to kilka pytań:

1. czy może wiesz co robi opcja Tryb Film w opcjach obrazu ? wg zdjęć wybraliście Film2 - czemu?

2. czy widziałeś jakieś różnice przy włączeniu lub nie trybu UHD Color na wejściu HDMI?

3. w aplikacjach jest NeedForSpeed - odpalaliście? ponoć można też podłączyć pada - jakąś próbę w tym kierunku zrobiliście?

4. ze zdjęć wynika że odpaliłeś netflixa? przez proxy? i działa w PL?

5. czy ustawienia ze zdjęć to są ustawienia które zastosowaliście? moglibyście dorzucić jak ustawiliście np. balans bieli?

3. Nie - jak wiesz z innego wątku są jakieś konserwacje systemu

4. To były testy poza granicą kraju. Wykorzystuję to by pokazać jak tv radzi sobie ze streamingiem. W sumie mogłem tego nawet nie wrzucać bo jest strefa uhd w Polsce. Ale czemu nie...

No HU6900 w 55" można kupić już za 5200. Cena fajna. 7500 jest prosty ;)

Poza płynnością chodzi mi bardziej o czernie i barwy. 6900 zgodnie z tym co w teście - brak cloudingu mi się podoba. Więc jeśli 7500 ma nieznacznie tylko lepszą płynność to nie ma co dopłacać chyba :)

Ale to nie jest tylko mała różnica. Chyba, że nie oglądasz piłki itp. Pełne wsparcie poprawy to jednak pełne. Do filmów ok (bo nie ma judderu (uffff) ale tak to może trochę smużyć. Zatem i niższa cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest tylko mała różnica. Chyba, że nie oglądasz piłki itp. Pełne wsparcie poprawy to jednak pełne. Do filmów ok (bo nie ma judderu (uffff) ale tak to może trochę smużyć. Zatem i niższa cena...

Eee to ok. To jak dla mnie nie warto, bo telewizji i sportu w ogóle nie oglądam. Jedynie filmy i gry. Może by coś pomyśleć nad zmianą... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wtedy jest ok. Już to pisałem ale ciągle jeszcze czekam ; ) : 40 zaraz na biurko ląduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nfsmw można już ściągnąć

jest też chyba nowa wersja softu 1006 - przynajmniej tv tak napisał bo strony www jakoś nie mogę odnaleźć

Gmeru czy coś może kombinowałeś z podłączaniem jakiegoś pada? to musi być jakiś na BT?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie, czy mozliwe jest odpalenie kopii filmow (.um4) zawartych na Samsung CY-SUC10SH UHD Video Packu?

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj , tj 28 lipca na stronie Samsunga pojawil sie fw oznaczony T-NT14UDEUC_1007.5

Czy ktos ma juz jakies doswiadczenia z tym softem?

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam tv do xbox one i ps4

Krótka piłka ktory polecacie tv z tej listy (kolory ,czerń ,gry )

Sony KDL60W605BBAEP

Samsung UE55H6470

Samsung UE55H6410(jaka jest różnica miedzy 6470 i H6600)

Samsung UE55HU6900

Samsung UE55H660

Ceny sa podobne musze cos kupic bo jestem bez tv .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wział HU6900. Laga ma krótkiego, a 4k przyda się na pewno w momencie gdy pojawi się wsparcie dla takiej rozdzielczości w konsolach (tak wierzę, że się to stanie ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie w tej generacji konsol.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zawsze można podłączyć PC ;) Z drugiej strony nad czym oni pracowali tyle czasu w tych konsolach skoro 4k nie są w stanie renderować? Jak dla mnie fail dekady.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Macieju 4k ? Sa problemy z Full HD .Wracajac do pytania czy model 4k ma lepsza czerń i obraz w full HD od Samsunga H6600 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czern troche gorsza w 4k, jak wynika z testow na naszym forum. Odwzorowanie barw podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena podobna,różnice miedzy h6400 a H600 ?

Mimo wszystko lepiej isc w to 4K ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowia, ze z telewizorem jest jak z samochodem. Cieszy Cie 2 razy. Raz jak go kupujesz, a drugi raz jak sie go odsprzedajesz.

Poki nie ma materialow 4k i nie uzywasz TV jako monitora w 4k, to IMHO jedyna potencjalna roznica w momencie, kiedy bedziesz ten telewizor wymienial na nowszy, bedzie jego wartosc odsprzedazy, ktora moze byc wyzsza od modelu FHD. Tylko,czy ta roznica pokryje roznice ceny pomiedzy tymi telewizorami przy zakupie?

Ja jestem zadowolony. Jedyne rozczarowanie to jakosc kanalow SD z boxa UPC Samsunga ( nie pomaga zadne ustawienie standardu sygnalu na wyjsciu), ale takich kanalow i tak nie ogladam wiec, zalu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...