Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Samsung HU6900 - tanie Ultra HD 4K od Samsunga wchodzi do Polski, UE55HU6900, UE50HU6900, UE40HU6900

Rekomendowane odpowiedzi

Test HbbTV w TVP.

Z ciekawością uruchomiłem to medium.

Materiały uruchamiają się lecz z pewnym problemem. Po każdorazowym oglądnięciu materiału UHD następuje restart TV. Po restarcie "znika" możliwość uruchomienia Hbb. Po jakimś czasie pojawia się. Gdy TV się nie restartuje to i tak jest problem z oglądaniem gdyż następuje wyświetlanie obrazu danego kanału TV z jakimiś "śmieciami" ( tak jakby była wyświetlana zawartość pliku binarnego). Samych materiałów kilkuminutowych jest kilka. Jakość bardzo dobra. Taka samą jakość uzyskałem bezpośrednio z HOT BIRDa na dedykowanym kanale 'HOT BIRD 4K'. Jednak najbardziej podobają mi się materiały w 4K z YouTube. Opad szczeny, zupełnie inny świat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test HbbTV w TVP.

.....Samych materiałów kilkuminutowych jest kilka. Jakość bardzo dobra. Taka samą jakość uzyskałem bezpośrednio z HOT BIRDa na dedykowanym kanale 'HOT BIRD 4K'. Jednak najbardziej podobają mi się materiały w 4K z YouTube. Opad szczeny, zupełnie inny świat :)

Na youtube te demka 4k też mają wg Ciebie jakość jak na kanale sat?

Bo ja wybrałem kilka i to jest jakieś zupełne "mydło" - wg mnie gorzej niż BD, a do demówek z sat/mkv to w ogóle nie ma co porównywać.

Coś trzeba ustawić w tv?

Bo mam wrażenie jakby te materiały 4k z youtube to mi wyświetlał jako 720p/1080i (przynajmniej jakościowo to tak wygląda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Migotanie przy przesuwaniu to inna bajka. Mi chodzi o statyczny obraz (np. górny pasek obramowania każdego okna w Windows XP) czy inne jednolite kolorystycznie obiekty, które na monitorze z większymi pikselami były dla widza rzeczywiście jednolite. Na 40'' Samsungu 4K piksel powinien być mniejszy niż na 22'' FHD.

Jednak na wszystkich tych powierzchniach widzę bardzo delikatne ciemne paski o grubości rzędu piksela. Wydaje się, że one drgają lub że wynikają z interlacingu. Są bardziej widoczne gdy przesuwa się wzrok na dane pole, a później (choć nadal widoczne) nieco wtapiają się w tło.

Nie wszyscy od razu dostrzegają ten problem, bo kreski te widzi się jakby kątem oka.

Jak dla mnie kwalifikuje się to do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uruchomiłem Hbb w nastepujacy sposób:

1. włączyłem w SMART HUB widget Hbb TV

2. w Menu>System>włączyłem kanał z danymi

Edytowane przez Elfiatko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki.

to niestety mam dalej jakiś problem - na tvp1hd menu hbbTv się nie pojawia.

działa natomiast na eska tv.

coś w tym samsungu spierdzielili bo na panasonicu bez problemu hbbTv działa na tvp1hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam testowany telewizor w wersji 40". Kupiłem go, aby używać go jako monitora do komputera.

Przeczytałem, że ten telewizor posiada HDMI 2.0 i specjalnie pod niego dokupiłem kartę Geforce GTX 970 z tym wyjściem.

Jednakże, ten telewizor posiada jakiś bug w oprogramowaniu i nie pozwala wyłączyć filtrów obrazu gdy ustawi się rozdzielczość 2160p ~ 60Hz (nawet po wybraniu opcji PC lub DVI PC). Obraz jest delikatnie rozmyty i widać większy lag. Po ustawieniu 30Hz obraz jest ostry jak żyleta ale płynność pulpitu dużo mniejsza.

Ogólnie jako telewizor to polecam ten odbiornik ale jeżeli ktoś myśli by używać go w roli monitora to muszę odradzić. Chyba, że opcja 30Hz nie jest dla niego problemem.

O tym problemie można poczytać na zagranicznych forach.

Miejmy nadzieję, że samsung wkrótce poprawi ten problem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tobie ten tv coś wyświetla po podłączeniu gtx970? na jakich sterownikach i jakie masz ustawienia tv?

ja mam zawsze czarny ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wyświetla wszystko w porządku.

Jest tylko problem z trybem 2160p 60Hz.

Sterowniki 344.48. W telewizorze ustawiony tryb PC.

Jeżeli masz czarny ekran to musisz wejść w ustawienia w telewizorze Obraz->Opcje obrazu->HDMI UHD Color i tam włączyć tą opcję na wejściu którego będziemy używać. Później restart TV i komputera i powinno działać.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeoczyłem nową wersję sterowników - fajnie że w końcu nvidia choć częściowo naprawiła problem.

tak z innej beczki pytanie:

- jak można usunąć zainstalowaną apkę z tv - żadnych opcji nie ma do tego. komuś się udało?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś właśnie sobie odpaliłem ten tv. Miałem starą dobrze skalibrowaną toshibę FZ 355D. No i powiem ze kurcze obraz był płynniejszy na starym tv.

Oj będzie potrzebna porządna kalibracja. No i liczę, że po będzie co najmniej tak dobry jak tosia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a upłynniacz włączyłeś? dla mnie samsung daje bardzo płynny obraz - gorzej tylko ze smużeniem ale też da się z tym żyć

no i kalibracja na płynność raczej nie ma żadnego wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączyłem motion zaczęło działać normalnie. Co nie zmienia faktu ze trzeba zrobić kalibrację.

Jeśli chodzi o ten mały pilot to jest rewelacja. Tego dużego w ogóle nie używałem.

Ale nie widziałem aplikacji skype? Nie wiem czemu. Nie mam co prawda jeszcze kamerki ale to raczej niemożliwe , że pojawi sie jak ją podłączę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie mogę znaleźć informację, jakie piloty będą działać z tym tv?

np taki da rade?:

SAMSUNG Smart Hub TM1460 BN59-01182F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w/w model w wersji 40 będzie w miarę dobrym rozwiązaniem jako monitor czy może polecacie inna markę do 40cali 4K.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam karte graficzna radeon r9 280x i jak uzyskać rozdzielczość 4k60Hz? Dodam tez ze przy rozdzielczości 4096x2160 mam dziwne kolory jakies, a przy rozdzielczości 3840x2160 jest wszystko git, wiec o co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam karte graficzna radeon r9 280x i jak uzyskać rozdzielczość 4k60Hz? Dodam tez ze przy rozdzielczości 4096x2160 mam dziwne kolory jakies, a przy rozdzielczości 3840x2160 jest wszystko git, wiec o co tu chodzi?

Witam,

Z tego co wiem Radeony nie mają HDMI 2.0, a tylko wersję 1.4b i z tego powodu obsługują 4k60Hz po DisplayPort. A opisywany telewizor nie posiada takiego złącza.

Uzyskasz jedynie 30Hz w tej rozdzielczości.

Natywną rozdzielczością dla tego modelu jest 3840x2160 i taką należy ustawić. Wyższa powoduje rozmazany obraz.

Inormacja z ostatniej chwili:

SAMSUNG wydał aktualizację 1023, a w niej tryb PC działa poprawnie w 2160p i 60Hz. Obraz jest w końcu płynny.

Edytowane przez gregory120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu przy natywnej rozdzielczości mam okrojone opcje obrazu? przy 4096 są wszystkie opcje dostępne (Montion Plus itd).

Edytowane przez popqun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu przy natywnej rozdzielczości mam okrojone opcje obrazu? przy 4096 są wszystkie opcje dostępne (Montion Plus itd).

Jeżeli masz wybrany tryb PC to właśnie wszystkie "upiększacze" powinny być niedostępne. Dzięki temu zmniejsza się lag, gdyż obraz nie podlega żadnej obróbce.

Przy 4096 tryb PC prawdopodobnie nie działa, u mnie tak jest, więc wszystkie "upiększacze" można włączyć. Nie polecam tej rozdzielczości.

Edytowane przez gregory120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ustawić 3840x2160 i tryb pc, nic więcej nie kombinować? Bo jednak z montion plus trochę lepiej ogląda sie filmy ale idzie to przełknąć bez tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś ASUS'a GeForce GTX 970 Strix razem z TV hu6900? Jest 60Hz i RGB 4:4:4 ? Zastanawiam się nad kupnem tej karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pomyśl od razu o dwóch i najlepiej 980 bo pojedynczy 970 w 4K będzie miał ciężko 30fps wcisnąć w znakomitej większości gier.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to ja bym chciał 4k i 60Hz mieć, później pomyśli się o grach:)

Czytam różne fora i raz piszą, że działa, a raz że nie i już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...