Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Samsung HU6900 - tanie Ultra HD 4K od Samsunga wchodzi do Polski, UE55HU6900, UE50HU6900, UE40HU6900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

U mnie tryb 3840x2160 60Hz działa. Karta Palit GTX 970.

RGB 4:4:4 nie działa w tym trybie.

Do końca nie wiadomo czy to jest błąd sterownika nvidii czy błąd oprogramowania samsunga.

Tryb 3840x2160 30Hz wyświetla RGB 4:4:4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kablami jest trochę zamieszania, bo nie ma czegoś takiego jak kabel Hdmi 2.0.

Wszystkie kable są takie same. Mają 19 pinów.

A to, że sprzedawca napisze na nim Hdmi 2.0 to nic nie znaczy.

Sprawdzałem na kilku kablach i na każdym był taki sam efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inormacja z ostatniej chwili:

SAMSUNG wydał aktualizację 1023, a w niej tryb PC działa poprawnie w 2160p i 60Hz. Obraz jest w końcu płynny.

to jest jakaś nowsza wersja niż T-NT14UDEUC_1022.4 / T-GFP8DEUC_2171.2 z dnia 2014.10.08

?

Posiada ktoś ASUS'a GeForce GTX 970 Strix razem z TV hu6900? Jest 60Hz i RGB 4:4:4 ? Zastanawiam się nad kupnem tej karty graficznej.

ja mam. i wg mnie w 60hz mam na pewno tryb inny niż 4:2:0 bo nie mam zafarbów jakie widziałem na karcie gtx 670 w trybie 4k 60hz.

tylko nie mam pewności czy to jest 4:4:4 a tego chyba nie da się sprawdzić - organoleptycznie obraz pulpitu/czcionek w windows wydaje się idealny.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaus71 Tak jest nowsza wersja. Sam posiadam wersję 1023.

Oczywiście, że można to sprawdzić czy się ma 4:4:4. Np. program Aida64 i wbudowany w nim test monitora.

@popqun Tak, istnieje wersja złącza HDMI 2.0. Ale wcześniej była mowa o kablu a takiego nie ma. Na kablach producenci piszą, że jest zgodny z Hdmi 2.0.

Co nie oznacza, że starszy kabel też nie jest z nim zgodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd ten najnowszy ściągnąłeś? bo na stronie samsunga jest jakaś staroć sprzed miesiąca.

Oczywiście, że można to sprawdzić czy się ma 4:4:4. Np. program Aida64 i wbudowany w nim test monitora.

tylko ciekawe czy to podaje rzeczywiście poprawne dane - na karcie GTX670 w jakimś pulpicie nvidii też miałem info RGB i 4:4:4 a był to defakto yuv420.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popkun jak juz zkompltujesz sprzęt to podziel się jak to działa chodzi mi czy gtx970+hu6900 może zastąpić monitor, nie chodzi mi o gry tylko o normalna prace na komputerze, przeglądarka,praca na plikach, dokumenty word itp.

Kartę tez mam zamowioną MSI GTX 970.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty jeszcze nie mam, dopiero zamowiłem ale chyba wszystkie GTX 970 maja HDMI 2.0

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam znać trochę nie na temat czy w specyfikacji technicznej tej karty będzie napisane ze ma HDMI 2.0, muszę sobie zapewnić ewentualny bezproblemowo jej zwrot bo kupuje ja głównie dla tego złacza.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że będzie miała napisane hdmi 2.0 to nie znaczy że będzie to te lepsze hdmi 2.0 czyli o pełnej przepustowości 600mhz która zapewnia wsparcie pełnego koloru w 60hz.

asus strix wg mnie ma pełne hdmi 2 więc chyba małe szanse by inni producenci jakoś przycieli możliwości chipsetu.

czy pojawił wam się w UHD VOD już ten film Pożadanie? Miał być od 31.10 a ja go nie mam na liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej_27

Jeśli zamawiałeś przez internet to masz 10dni na zwrot bez podania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W parametrach tech karty MSI 970 na stronie producenta jest napisane tak

Max resolution 4096x2160@24Hz (1.4), 3840x2160@60Hz (2.0)

czyli ma te pełne 4K ? czy nie bo juz zgłupiałem.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Maciej_27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakieś ustawienia obrazu fajne? :) W google nie znalazłem żadnej kalibracji. Jeszcze 2 pytania.

1) Posiadam kino denon avr1909 oraz dekoder satelitarny. I teraz kanały z dekodera chodzą bez problemu przez kino i mam dźwięk ale mam problem z odbiorem dźwięku z samego tv. Tv ma parę funkcji takich jak ipla, youtube itd. i jak włączam coś to nie mam audio na kinie tylko muszę przełączyć na tv sygnał audio przez głośniki wbudowane w tv. Czy potrzebuję do tego jakieś dodatkowe połączenie tv - kino?

2) Co muszę dokupić żebym mógł nagrywać na dysk zew. programy z dekodera i czy jest w ogóle taka możliwość

Edytowane przez buqers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że się mylisz :), karta MSI GTX 970 zamontowana w komputerze, jeszcze tylko pozostaje zakup 40hu6900 i kabla HDMI 2.0

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci sie uda ustawić 4k 60hz z pełnymi kolorami na hdmi2.0 to pisz jak to zrobiłeś bo mi na asusie gtx970 nie mam w opcjach nawet 60Hz w UHD, tylko PC/60HZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...