Skocz do zawartości
MEGA-TEST

TEST: 3D LCD LED Sony Sony KDL-50W805B / Sony KDL-55W805B / W805B / W815B / W828B / W829B

Rekomendowane odpowiedzi

Mały offtopic, czy ktoś wie może jaką matrycę ma model 47W807A ? czy tutaj też można liczyć na VA w co wątpię, czy to tradycyjnie jak w zeszłym roku w W805 IPS od LG ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w ustawieniach zaawansowanych wyłączone :( . Bo rozumiem, że chodzi o opcję tam schowaną? Czy może jest jakieś nadrzędne ustawienia dla całego telewizora, które może być włączone?

To jest opcja nadrzędna, znajduje się w home -> system -> eco -> czujnik światła.

Na prawdę aż taka trudność znajduje znalezienie tego? Przecież wystarczyło by Ci odpalić instrukcję od telewizora w pdf i wyszukać słowo "czujnik światła". Ja wiem, że w XXI wieku pierwsze co człowiek robi to pisze na forum, zamiast zajrzeć do instrukcji, ale uwierz mi, czasem warto to zrobić ;)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały offtopic, czy ktoś wie może jaką matrycę ma model 47W807A ? czy tutaj też można liczyć na VA w co wątpię, czy to tradycyjnie jak w zeszłym roku w W805 IPS od LG ?

Z 2014 roku to telewizory z literkami B

Czyli W8 z literką A to IPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest opcja nadrzędna, znajduje się w home -> system -> eco -> czujnik światła.

Na prawdę aż taka trudność znajduje znalezienie tego? Przecież wystarczyło by Ci odpalić instrukcję od telewizora w pdf i wyszukać słowo "czujnik światła". Ja wiem, że w XXI wieku pierwsze co człowiek robi to pisze na forum, zamiast zajrzeć do instrukcji, ale uwierz mi, czasem warto to zrobić ;)

W międzyczasie się do niej doklikałem :). Przepraszam, same ustawienia są w tym modelu w zupełnie innym miejscu niż w pozostałych Braviach które mam, to mnie zmyliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - W829B zakupiony ! :D

orientuje się ktoś, jak ustawić tv, żeby podczas przełączania programów korzystać tylko z pilota sony ?? posiadam kablówkę z Vectry

i czy ktoś miał problem z podłączeniem tego modelu do wifi ?? ( choć muszę sprawdzić, czy nie mam ograniczeń co do ilości sprzętu )

LosSisos - zdradziłbyś mi ustawienia obrazu w swoim TV ?? Tak wiem, to nie ma sensu itd. ale na początek chciałbym sobie je zmienić, a potem jak już ogarnę o co w tym wszystkim chodzi, zmienię je "pod siebie" lub zamówię profesjonalną kalibrację :)

Edytowane przez parasite21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wsystkich ! jesli chcesz miec na starcie bardzo przyzwoity obraz daj na kino 1 lub kino 2 i wyłącz ulepszacze .Kilka minut temu tu na forum komus juz w tym temacie nieco szerzej odpisałem. Prosba do Los Sisos ,posiadam tv led 46 Hx850 i potrzebuje zakupic 50 W829 ke tzn mam zamiar ,bardzo mnie interesuje porównanie jakosci obrazów tych telewizorów ,zebym nie był rozczarowany pozniej,konkretnie jakosc obrazu 2 D , jak wyglada porównanie czerni kontrastu a co za tym idzie jakosci obrazu ,w sd i full hd ,głębia obrazu ,płynnosc itp,z góry dziękuje za jakies informacje. i pytanie ogólolne jak sie sprawuje 829 do sportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smużenie w trybie GRA w czasie ruchu zabije przyjemność z grania. W kilku słowach opiszę problem. Na statycznym obrazie jest super, ostre krawędzie, obraz przyjemny. Obojętnie czy gram w FPP czy np. Diablo3 gdy tło sie poruszy przedmioty lub detale które jeszcze chwile były ostre, rozmywają się. Oczy patrzyły na ostry obraz teraz próbują znowu złapać ostrość i nie mogą. Od razu zauważyłem że coś jest nie tak. Grałem dalej i było coraz gorzej potem doszedł ból głowy. Podłączyłem TV do mojej starej plazmy 42PV80 w Diablo3 obojętnie czy ruch czy statyk, obraz przedmiotu i podpis pod nim ostry, w FPP to samo. Wróciłem do SONY dla testu włączyłem tryb IMPULS i WOW super obraz żyleta ostry przy ruchu i statycznym obrazie. TYLKO, podświetlenie to jakaś kpina i migotanie obrazu - PARODIA. Dałem na makasa wszystkie parametry jasności, ale efekt żaden. Sorry SONY ,ale porażka. Jednak input lag to za mało, żeby przyjemnie użytkować ten TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale to jest wszystko co obecna technologia oferuje w tej dziedzinie. Nie ma lepszego LCD do grania od w/w Sony W805B. Na plazmach może być lepiej ale nie musi, bowiem w ruchu w prawdzie nie ma klasycznego smużenia, ale jest dosyć mocny efekt DFC, czyli fałszywe zielone kontury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale to jest wszystko co obecna technologia oferuje w tej dziedzinie. Nie ma lepszego LCD do grania od w/w Sony W805B. Na plazmach może być lepiej ale nie musi, bowiem w ruchu w prawdzie nie ma klasycznego smużenia, ale jest dosyć mocny efekt DFC, czyli fałszywe zielone kontury.

Jestem wymagający jeżeli chodzi o jakość obrazu. Jeżeli SONY w przyszłości poprawi migotanie i jasność, a raczej ciemność w funkcji IMPULS to OK daje im zielone światło.

Co do plazmy: zielone kontury wystepują w mojej plazmie, ale są bardzo mało widoczne. Jedna gra w której je zauwazyłem to gears of war pierwsza część bo tam dominuje szara kolorystyka. Widać je tylko przy bardzo szybki przejsciach z jasnego ekranu na ciemny. Znikomy problem. Reszta gier zero. A w odbiorze kanałów tv wogole tego nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czytam i....

Jestem posiadaczem LG 47LW5500, 3D pasywne, wiadomo,

szykowałem się na Sony, ale przeszła mi ochota kiedy się dowiedziałem że wpakowali

pasywne 3D.

Trochę się ucieszyłem czytając że wrócili do aktywnego, i znowu kubeł zimnej wody...

aktywne / pasywne? [nie fullHD]

PYTANIE:

czy aktualnie na rynku jest jakiś TV 50"+ , zle z 3D fullHD,

tylko nie jakiś stary model, coś świeżego.

PzDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wsystkich ! jesli chcesz miec na starcie bardzo przyzwoity obraz daj na kino 1 lub kino 2 i wyłącz ulepszacze .Kilka minut temu tu na forum komus juz w tym temacie nieco szerzej odpisałem. Prosba do Los Sisos ,posiadam tv led 46 Hx850 i potrzebuje zakupic 50 W829 ke tzn mam zamiar ,bardzo mnie interesuje porównanie jakosci obrazów tych telewizorów ,zebym nie był rozczarowany pozniej,konkretnie jakosc obrazu 2 D , jak wyglada porównanie czerni kontrastu a co za tym idzie jakosci obrazu ,w sd i full hd ,głębia obrazu ,płynnosc itp,z góry dziękuje za jakies informacje. i pytanie ogólolne jak sie sprawuje 829 do sportu.

Bardzo trudne pytanie :). Nie bardzo mam jak porównać te dwa modele, a to z tego powodu, że korzystam z nich w dwóch mocno oddalonych od siebie miastach mając podpięte zupełnie różne źródła sygnału.

Ja osobiście na Twoim miejscu bym nie zmieniał, HX850 to nadal jest bardzo dobry model. Teraz jestem zachłyśnięty tym, że mam 10 cali więcej w nowym telewizorze, "wygodniejszy" trójwymiar i multimedia z dysku, ale jak to minie to raczej nie będę miał zdecydowanego faworyta w konfrontacji telewizorów o które pytasz. Największa różnica na ten moment to sporo gorsze kąty w 829B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat HX850 może i być nawet lepszy pod kilkoma względami jeżeli chodzi o samą jakość obrazu. Chociażby jeżeli chodzi o strefy wygaszania...

Oczywiście smart tv itd będzie lepsze w nowym co chyba jest oczywiste. Ale pod względem jakości to pewnie żadnej różnicy nie odczujesz... bo oba tv w swojej klasie są doskonałe jakościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi ,natomiast oczywiscie nie chodzi mi o zmianę tylko dokupienie dla kogos drugiego telewizora ,ale jesli bedzie gorszy to bedzie szkoda bo wymagania sa duze (ale dotyczące tylko jakosci obrazu 2d bez dodatków ) co do sportu i filmu .Dlatego pytam czy rzuca sie w oczy róznica w jakosci 2D i czy na przykład kalibracja załatwi sprawe odpowiedniej jakosci nie gorszej niz HX 850 .Mozna wziąsc jeszcze 905ke zeszłoroczną ale jesli nie potrzeba to po co przepłacac i miec ekran 4 cale mniejszy (50 a 46)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w odbiorze kanałów tv w ogole tego nie widać.

Napisz raczej, że Ty tego nie widzisz, bo zjawisko jest jednak dosyć powszechne i mocno problematyczne. Głównie z tego powodu sprzedałem ST60...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak lekko z innej beczki... zeszłoroczny model samsung 46F7000 jest w praktycznie takiej samej cenie co 50W829B, który jest lepszym wyborem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie .. jakieś 2 zdania bym prosił, szczególna prośba do Gmeru i Maćka Kopera... jestem już prawie zdecydowany na Sony ale ten zeszłoroczny Samsung też jest niczego sobie... no chyba że tego roczny model EU48h6700 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak lekko z innej beczki... zeszłoroczny model samsung 46F7000 jest w praktycznie takiej samej cenie co 50W829B, który jest lepszym wyborem ?

Jeśli mówimy o jakości obrazu to W829, ze względu na wyższy kontrast i lepsza równomierność podświetlenia. Są to jednak dosyć podobne telewizory. Na Sony będziesz miał też trochę lepsze ustawienia fabryczne niż na Samsungu. Z drugiej strony na F7000 da się uzyskać lepsze odwzorowanie kolorów po fachowej kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem przed świętami 50W805B, troszkę sobie na nim pooglądałem i ogólnie wrażenie pozytywne. Świetna równa czerń, kolory itd. lecz dostrzegłem wadę o której nikt nie pisze, a trochę mnie ona irytuje. Mianowicie mocno nierówna biel (lub inny jasny kolor) na całym ekranie, na bocznych krawędziach i rogach wręcz widać jakby cienie i jest dużo ciemniej (szarzej) niż na środku ekranu. Czy w waszych TV też to macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony 50W815B zamierzma kupić ten model ? jak myślicie to dobry wybór?

Może ktoś wrzucić swoje ustawienia obrazu itp...

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie mocno nierówna biel (lub inny jasny kolor) na całym ekranie, na bocznych krawędziach i rogach wręcz widać jakby cienie i jest dużo ciemniej (szarzej) niż na środku ekranu. Czy w waszych TV też to macie?

Niestety w każdym TV tak jest mniej lub bardziej. Różnice jasności na rogach przekraczające 20% wcale nie dziwią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przedsprzedaży Sony store pojawił się KDL55W805 za 6080zł. Ciekawe co z 55W829?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RTVEuroAgd jest 55W829 za 5499zł z dostępnością na razie 30 dni. Również na stronie Sony uaktywniło modele 55". Za kilka dni powinny pojawić się w sklepach internetowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada sprawa bandingu w 829b widocznego podczas relacji sportowych?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 805 / 815 / 829 różnią się tylko częstotliwością, a reszta jest taka sama? Bo np. wg porównywarki produktów na sony.pl 50W805 nie ma CI+...

Ciekawi mnie jak wygląda porównanie 50/55W805 do Samsunga UE55F6400. Który byście wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku lepszy będzie W805B. Trudno powiedzieć jak świecą nowe modele Samsunga gdyż dopiero będziemy je testować. Ale z pierwszych przymiarek zapowiada się równie dobrze co W805B. F6400 już bym sobie raczej odpuścił. Czas na serię H :)

Co do różnic to to jest tak pokręcone, że samo Sony ma problem z odróżnieniem. Szczególnie największa jazda jest z matrycami... poczytaj ten temat dobrze bo już trochę o tym pisaliśmy. Ogólnie mamy zamiar wybrać się po sklepach ;) i sprawdzić bo trudno żeby na testy brać 20 rodzajów jednego modelu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...