Skocz do zawartości
MEGA-TEST

TEST: 3D LCD LED Sony Sony KDL-50W805B / Sony KDL-55W805B / W805B / W815B / W828B / W829B

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w każdym TV tak jest mniej lub bardziej. Różnice jasności na rogach przekraczające 20% wcale nie dziwią.

To może w nowych TV ? Przesiadłem się na W805B ze starego Sharpa LC-37G20E , czerni nie ma co porównywać ale tam tych ciemnych boków na jasnym obrazie nie widziałem, czasami naprawde mnie to wkurza, moim zdaniem to największa wada tego sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie za duży wybór :)

Co w końcu kupić - KDL-55W805B czy Sony KDL-55W829B ?

W tym momencie gdzie 4k puka do drzwi czy jest sens kupowania topowych Full-HD ?

Przez to nie wiem czy kupić właśnie którąś z tych Sonówek czy może coś skrajnego:

  • 55F6770 - ekonomia
  • 55W905a - spełnienie marzeń lecz przepłacenie za Full-HD i 3d z crosstalkiem

Dlaczego się obawiam teraz kupić najdroższy model ? Bo już tak kiedyś zrobiłem i mam starego Sony 40X2000 (zapłaciłem wtedy krocie) oraz 2letniego Sony 40EX500 no i ten młodszy - ekonomiczny EX500 bije na głowę X2000 pod względem czerni, wyświetlania obrazu ze słabszych źródeł i ogólnie obrazu. Jedynie szybkość działania (menu) i głośniki w X2000 są lepsze.

Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię. Rzeczywiście jest niezły „bałagan” ze specyfikacjami, nawet sprzedawcy mają, hmm, trudność. Przykład:

Sklep dużej sieci, której hasło marketingowe nawiązuje do „osób nieociężałych umysłowo”:

- Jakie 3D ma ten telewizor (KDL-50W805B)?

- (Sprzedawca): Pasywne

- Jest Pan pewien i czy można zobaczyć jak działa?

(mija czas na przygotowanie prezentacji i wykonanie „telefonu do przyjaciela”)

- (Sprzedawca): Jednak w tym modelu jest 3D aktywne

(po czym następuje kilka prób sparowania okularów z telewizorem :) )

Sklep dużej sieci, nota bene, tej samej grupy kapitałowej co poprzedni, który nawiązuje do pejoratywnego określenie osób bardzo oszczędnych:

- A jakie ten telewizor ma 3D?

- (doradca klienta firmy-producenta tego telewizora): Pasywne

- Jest Pan pewnie, bo w innym sklepie ustalili, że aktywne?

- Proszę chwilę poczekać, sprawdzę

(po chwili)

- Reczywiście, 3D jest w tym modelu aktywne. Dziwne, bo na szkoleniu dostaliśmy informację, że jest pasywne.

I tak się kończy mieszanie w specyfikacjach :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też KDL-50W815B ma 600 Hz i w media udało mi się go kupić za 3699 -250 PLN rabatu bo zabrakło bonów na Orlen z aktualnej promocji.

Kto i gdzie może wykonać tą kalibrację ? Może ktoś podzieliby się optymalnymi ustawieniami dla uzyskania jak najlepszej jakości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 829 z MotionFlow 800 daje radę i jest płynność bez "teatru"?

W każdym TV Sony posiadającym funkcję motionflow (w menu) jest do wyboru 7 presetów, charakteryzujących się stopniem upłynniania. więc jak najbardziej daje radę! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też KDL-50W815B ma 600 Hz i w media udało mi się go kupić za 3699 -250 PLN rabatu bo zabrakło bonów na Orlen z aktualnej promocji.

Kto i gdzie może wykonać tą kalibrację ? Może ktoś podzieliby się optymalnymi ustawieniami dla uzyskania jak najlepszej jakości obrazu.

Nic nie zastąpi kalibracji wykonanej przez specjalistę. Warunek jest jeden, wymagamy absolutnie bliskiego ideałowi obrazu. Ja aż takich wymagań nie mam, tzn. Lubie dobry obraz, ale bez przesady. Pogodzę sie z kilku procentowymi odchylami. Używam takich ustawień:

https://www.evernote.com/shard/s18/sh/2a753ccf-0bc8-421e-8221-73648adcf40e/552c151823fed0b5aeb4087100e379bd

I jestem jak najbardziej zadowolony ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do was (dodam ze przeczytałem dziś cały ten artykuł ) ale jednoznacznie / na 100% nie dowiedziałem się o różnicach :

SONY KDL-50W805 a SONY KDL-50W815 - różnią się tylko odświeżaniem Mot.... coś tam i czy w obu jest takie sama jakosc 3d ? (po kliknieciu przeniesie was do pewnego sklepu)

Powiem tak tata mój posiada hx 850 40 cali (podobno ten model posiadał matryce z Sharpa, a kolejne to są już LG jak możecie to potwierdźcie to lub zaprzeczcie)i jak widziałem u niego obraz to powiem ze naprawdę mi się spodobał (nie widziałem jakości 3d bo nie ma okularów) na sporcie (Kowalczykową oglądałem i trochę skoków) odpaliłem też film (MIB 3) w jakości chyba 720p to mnie poraziło w pozytywnym sensie.

Moje pytanie jeśli miałbym brać 50-tke to którą z tych dwóch modeli (wykorzystywanie przeze mnie to głównie TV, filmy z USB i 3d choć w nie tak dużym stopniu).

Mam takie może i głupie pytanie ale jak taki telewizor 40-50 cali sprawdziłby się jako monitor (połaczony kablem HDMI) czy skróciłoby to żywotność wypalałby się szybciej panel czy coś innego ?

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was używa tego TV(W829B) wraz z modułem CAM?

Zastanawiam się czy wybrać od Cyfrowego dekoder czy moduł.

Najbardziej mnie martwi brak możliwości oglądania jednego kanału i nagrywania innego. Jeśli dobrze przeczytałem to w tym telewizorze nie ma takiej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dreambox albo VU+ Duo,

ktore posiadaja dwie glowice, wiec mozesz nagrywac i ogladac.

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

Edytowane przez Andrzej Spyra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy z tymi wszystkimi bajerami różnych producentów typu motionflow to nie jest tak, że one działają tylko w przypadku gdy oglądamy telewizję naziemną przy użycia dekodera wbudowanego w telewizor? Chodzi mi o to czy nie jest czasem tak, że ludzie, którzy używają dekoderów zewnętrznych do telewizji satelitarnej typu nc+ czy Polsat nie zauważą żadnego efektu, ponieważ ich dekoder daje obraz 50 ewentualnie 60 Hz i nie da się z tym nic zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motionflow działa dla dowolnego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwierdzić słowa Macieja?

Ja mogę potwierdzić...posiadam model 829 i Motionflow działa dla każdego źrodła...

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to dobrze. Mam nadzieję, że MotionFlow to nie jest jakiś przereklamowany bajer i faktycznie przyda się do oglądania piłki nożnej.

Zastanawiam się w takim razie jak to jest z matrycą. Jeśli ona jest 100Hz ale dekoder daje 50Hz to wtedy te 100Hz matrycy mi się do niczego nie przyda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie gdzie zaginął model KDL-55W829B, suport Sony rżnie głupa, w Sony Center oczekują, a miał być dostępny w drugiej połowie maja razem z 805B i zaginął w drodze do sklepów :angry2: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam 50W805B od kwietnia i jestem zadowolony z jakości obrazu (choć zauważyłem jednego badpixela:(), natomiast smart w tym TV to jakaś porażka, z filmów mkv i mp4 większość nie działa, a te które zadziałają często mają problemy z napisami i zanim się film załaduje zdążę już odpalić htpc i ratuje mnie niezastąpiony XBMC :). Sony sprawdza się tylko jako wyświetlacz obrazu i pod względem smarta jest daleko w tyle za o wiele tańszymi samsungami czy lg, jeśli jednak podepniemy go pod jakiś odtwarzacz zewnętrzny to nie ma co narzekać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na Sony KDL-55W805B można coś nagrać, a następnie przenieść nagrany dysk do komputera i bez problemu odtworzyć?

Czy na wspomnianym modelu, tunerze SAT działa moduł nCamHD TnK HD

Edytowane przez sybic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na Sony KDL-55W805B można coś nagrać, a następnie przenieść nagrany dysk do komputera i bez problemu odtworzyć?

Czy na wspomnianym modelu, tunerze SAT działa moduł nCamHD TnK HD

Na samym telewizorze nie da się nagrywać, ale można podpiąć dysk i robić to przy jego użyciu...nie sprawdzałem jeszcze jak to działa, bo szczerze - nie mam takiej potrzeby, ale jak chcesz to mogę później sprawdzić jak to działa...

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersję 55" W805B miałem zaledwie jeden dzień. Wszystko przez duży clouding. Najgorsze jest to, że poza chmurzeniem telewizor niemal idealnie wpisał się w moje potrzeby. Nie było widać ani bandingu, ani DSE, po prostu super. Nawet "upośledzony" odtwarzacz multimediów mi nie przeszkadzał, mam w razie czego zewnętrzny.

Ale te chmury.....

Prawdę mówiąc poczułem się trochę zrezygnowany. Obawiam się, że w 55" podświetlenie nie będzie już tak dobre jak w 50". Średnio mi się uśmiecha ciągłe oddawanie sprzętu. Poczekam trochę i może spróbuję jeszcze raz z Sonym albo zastanowię na Samsungiem H6400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie doradzcie mi który model wybrać, bo już zgłupiałem czy 805 czy 829b. Czy warto dopłacać te 500zł tv ma służyć do obrazu hd z nc+ o raz gier ps 4 i sportu przede wszystkim meczy, zależy mi żeby nie było smużenia podczas gier i meczów czy się te tv sprawdzają mam starą plazme panasa pv80 i jest ok ale czas zmienić na większy tylko tym razem lcd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 50W829 od kilku dni... Mam pytanie co do rzeczywiście upośledzonego odtwarzacza multimediów z USB. Czy napisy muszą przed odtworzeniem być jakoś specjalnie przygotowane? Do tej pory żadnego pliku z napisami tv mi nie odpalił - komunikat, że wczytał napisy, kodowanie UTF-16(mimo, że wcale tak kodowane nie były) i jedyne co wyświetlał to znaki zapytania zamiast tekstu.

Orientujecie się co z tym fantem robić?

Wrzucać napisy w formacie .srt i ustawiać kodowanie na Unicode?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 50W829 od kilku dni... Mam pytanie co do rzeczywiście upośledzonego odtwarzacza multimediów z USB. Czy napisy muszą przed odtworzeniem być jakoś specjalnie przygotowane? Do tej pory żadnego pliku z napisami tv mi nie odpalił - komunikat, że wczytał napisy, kodowanie UTF-16(mimo, że wcale tak kodowane nie były) i jedyne co wyświetlał to znaki zapytania zamiast tekstu.

Orientujecie się co z tym fantem robić?

Wrzucać napisy w formacie .srt i ustawiać kodowanie na Unicode?

Mnie odtwarza napisy w formacie SRT - strona kodowa UTF8...bez żadnego problemu...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony 50W829 taka sama matryca jak w testowanym W805. Zarówno struktura, oznaczenie z menu serwisowego jak i nawet pokrycie palety barw się zgadza. To pozwala stwierdzić z dużą dozą pewności, że pomiędzy w/w modelami nie ma jakiejkolwiek różnicy w jakości obrazu (pomimo np. różnych oznaczeń motionflow) ;)

258354.jpg

b40b25.jpg

35d186.png

Tak samo jak w testowanym egzemplarzu występuje tu problem z maksymalnym nasyceniem czerwieni i błękitów. Nie jest to duży ubytek, niemniej da się go czasami zauważyć. Jak uważnie przyjrzycie się diagramom, to zauważycie, że zieleń ma inne nasycenie niż w egzemplarzu, który testowaliśmy. To świadczy o pewnej niepowtarzalności matryc, o której piszę już od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem model 50W705B w menu serwisowym podana jest taka matryca t500HVF04-2.CZyli Jest to 100hz ? taka jak w modelach kdl-w8? Czy po profesjonalnej kalibracji uzyskam podobne odwzorowanie kolorów jak na wyższym modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...