Skocz do zawartości
MEGA-TEST

TEST: 3D LCD LED Sony Sony KDL-50W805B / Sony KDL-55W805B / W805B / W815B / W828B / W829B

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie warto robić przesiadkę ze starego juz modelu KDL-46Z4500 (choć uwazam ze to nadal dobry ekran czerń/kontrast lepsza niż w HX850 na moje oko) na tego 55W805B nie chce wydawać nie wiadomo ile a chciałbym jednak trochę większą przekątną.

Zależy mi przede wszystkim na dobrej czerni/kontraście, obrazie 2D, piszecie ze że zabrakło funkcji lokalnego wygaszania w W805B, która w modelach HX850 i W905 pozwalała uzyskać jeszcze lepszą jakość czerni, wygaszając ciemne obszary ekranu (np. pasy w filmach).

Tylko pytanko tutaj z pomiarów wyszedł kontrast 4100:1, a już w HX850 było to znacznie mniej 2700:1, także czyżby HX850 oferował nadal jednak lepszą czerń ? wiem wiem to tez kwestia wygaszania strefowego w HX850, tylko z kolei ono w ciemnych seansach lekko potrafi doskwierać widać trochę pracujące strefy.

Moze jednak warto czekać na modele 2015 z Androidem i juz iść w 4K, tylko oby nie kosztem kontrastu/czerni.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie. Czy jeśli podłączę internet do tv poprzez WIFI, to czy jest możliwość za pomocą kabla przesłać ten internet z TV do dekodera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie. Czy jeśli podłączę internet do tv poprzez WIFI, to czy jest możliwość za pomocą kabla przesłać ten internet z TV do dekodera?

Niestety nie. Jeśli dekoder ma tylko wejście lan to musisz podłączyć się z routera kablem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie warto robić przesiadkę ze starego juz modelu KDL-46Z4500 (choć uwazam ze to nadal dobry ekran czerń/kontrast lepsza niż w HX850 na moje oko) na tego 55W805B nie chce wydawać nie wiadomo ile a chciałbym jednak trochę większą przekątną.

Zależy mi przede wszystkim na dobrej czerni/kontraście, obrazie 2D, piszecie ze że zabrakło funkcji lokalnego wygaszania w W805B, która w modelach HX850 i W905 pozwalała uzyskać jeszcze lepszą jakość czerni, wygaszając ciemne obszary ekranu (np. pasy w filmach).

Tylko tutaj z pomiarów wyszedł kontrast 4100:1, a już w HX850 było to znacznie mniej 2700:1, także czyżby HX850 oferował nadal jednak lepszą czerń ? wiem wiem to tez kwestia wygaszania strefowego w HX850, tylko z kolei ono w ciemnych seansach trochę potrafi doskwierać widać pracujące strefy.

Moze jednak warto czekać na modele 2015 z Androidem i juz iść w 4K, tylko oby nie kosztem kontrastu/czerni.

Też się nad tym zastanawiam tyle że mam obecnie x3500 i tak chodzę po salonach rtv i tak naprawdę nie widzę tam na razie rywala porównując kontrast i czerń.

Chyba poczekam na nowości 2015 i wtedy porównam. Tyle tylko,że jeśli chodzi o fullHD to niewiele sie zmieni w modelu 805c, chyba tylko dodatek androida.

A 4k pewnie zabije ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie to moj pierwszy post. Mam nadzieje ze pomozcie. Otóż zastanawim sie nad kupnem Sony kdl50w829B. Priorytet oczywiscie sa dla mnie gry gdyz posiadam PS4 i nie ukrywam chce mieć tv który spełni wszystko pod ps4. Czy na dzien dzisiejszy opłaca sie dać za ten model 3400zl? Czy jest to wysoka polka? Czytalm ze do gier jest niby bardzo dobry.. Nie ukrywam filmy rowniez chce oglądać , klasa energetyczna tez jest ważna gdyz spore godziny spędzam przy konsoli. Czy system na tym tv cały czas jest aktualizowany o jakieś nowości jesli mamy go podłączony pod internet? Noe znalazłem konkretnych odp czy tv jest dobry pod konsole. Moze ktos juz posiada? Prosze o rady, pieniądze sa naszykowane kwestia zamówienia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiam tyle że mam obecnie x3500 i tak chodzę po salonach rtv i tak naprawdę nie widzę tam na razie rywala porównując kontrast i czerń.

Chyba poczekam na nowości 2015 i wtedy porównam. Tyle tylko,że jeśli chodzi o fullHD to niewiele sie zmieni w modelu 805c, chyba tylko dodatek androida.

A 4k pewnie zabije ceną.

Ja również postanowiłem juz zaczekać na nowe nadchodzące modele 2015, może wypadną jeszcze odrobinę lepiej z czernią/kontrastem a przy tym bedze juz Andek.

btw. X3500 super TV swego czasu, tez go miałem brać ale niestety był juz tylko egzemplarz powystawowy ze sporym przebiegiem, takze zdecydowałem sie wtedy na nowość Z4500.

Czy na dzien dzisiejszy opłaca sie dać za ten model 3400zl? Czy jest to wysoka polka?

Masz odpowiedz w recenzji jak sie plasuje na półce :)

Sony W8 w 50 oraz 55 calach to reprezentant wyższej półki produktów japońskiego producenta. Ponad nim jest już tylko seria W9, oczywiście jeśli zawężamy swój wybór do telewizorów Full HD. Wyświetlacze z rozdzielczością 4K stanowią, jak w zeszłym roku, odrębną rodzinę o nazwie X9000.

Moim zdaniem jak najbardziej warto w tej cenie nic lepszego się nie kupi obecnie, co do systemu to największą rewolucję i nowości przyniosą nadchodzące modele z Androidem na pokładzie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. A ta seria w9 jest pod każdym względem lepsza od w829b? Jedna wada tego modelu to jest 3d z tego co wyczytałem. Kupuje tv pod konsole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytać i jeszcze raz czytać testy tutaj, wszystko jest świetnie jasno opisane.

Nie ma czegoś takiego jak lepszy pod każdym względem, po prostu inny, W9 to zupełnie inna matryca IPS charakterystyka obrazu, są wady i zalety zarówno jedno i drugiego. Osobiście wybrałbym W8xxB ze względu na znacznie lepszy kontrast matrycy VA.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiam tyle że mam obecnie x3500 i tak chodzę po salonach rtv i tak naprawdę nie widzę tam na razie rywala porównując kontrast i czerń.

Chyba poczekam na nowości 2015 i wtedy porównam. Tyle tylko,że jeśli chodzi o fullHD to niewiele sie zmieni w modelu 805c, chyba tylko dodatek androida.

A 4k pewnie zabije ceną.

Aha. Pytanko co do oprogramowania. Sony dość często puszcza aktualizacje systemowe do tv? Chyba jednak wybiorę ten kdl50w829B. Gwarancja jest realizowana w każdym punkcie w razie w? Nie muszę odsyłać do sklepu w którym kupiłem?

Edytowane przez marcin9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego Ci te aktualizacje :) ? wypuszcza wtedy kiedy jest taka potrzeba, nie licz ze z każdą nową aktualizacją dodadzą nie wiadomo co nowego.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam prośbę do właścicieli 55W8b, jaka jest długośc stojaka w tym tv?

W necie tego nie znalazłem.

Dziękuję. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomóżcie. Mam W829B, telewizor jest super, ale bardzo nie podoba mi się w nim jedna rzecz. W trybie Stand-by bierze aż 9W! Jest to nie do zaakceptowania, zwłaszcza, że producent deklaruje iż powinno to być 0,5W. Czy ktoś wie co może być tego przyczyną? Może jakieś ustawienia powinienem zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczekaj po wyłączeniu telewizora z pilota kilka minut i w tedy dopiero dokonaj pomiaru mocy.

Wysłane z mojego C5303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, tearz jest ok :) Jestem chyba zbyt niecierpliwy bo wcześniej też tak robiłem, że zostawiałem go na kilka minut i potem nadal brał 9W. Teraz go zostawiłem na nieco dłużej i faktycznie bierze tylko 0,6W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Planuje kupic tv sony ale wacham sie pomiedzy Sony KDL50W829BBU 50 Inch Full HD 3D Smart LED TV a sony kdl 55w829 55 inch full hd 3d.Czy roznica jest tylko w calach czy tez w obrazie 3d??Teraz mam samsung ue40 6030.Czy bede widzial roznice 3d miedzy samsungiem a tym sony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są te same ekrany oprócz przekątnej (ale spokojnie możesz zostać jeżeli masz taniej: W805B, który jest taki sam). Różnicy wielkiej nie będzie z 3D. 3D jest na tym samym poziomie. A coś Ci przeszkadza w Samsungu z 3D? Napisz to będzie łatwiej się odnieść. Na pewno wielkość spowoduje, że efekt będzie dużo lepiej odebrany przez Ciebie... : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super dzieki za szybka odpowiedz.Z 3d to czytalem chyba gdzies ze w 50 calach jest passywne a w 55 aktywne .No i w waszym tescie napisaliscie ze nie wykorzystuje wpelni 3d.I tak sobie pomyslalem czy to nie bedzie jakos wygladalo niz w samsungu .No ale chyba ok bedzie.Jeszcze jedno pytanie.Odnosnie przegladarki internetowej.Czesto podlanczam laptopa pod tv zeby sluchac internetowe radio eska.Czy na przegladarce internetowej tv sony bede mogl bezposrednio odpalic internetowe radio??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba są aktywne. Seria W8B jest aktywna. Posiada zatem matrycę VA.

Może i dasz radę odpalić ale musisz wiedzieć, że przeglądarka na Sony jest bardzo słaba. Tutaj nie ma szału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.I jeszcze mam jedno pytanie .Ostatnie.Mianowicie chodzi o to ze mam salon od strony slonecznej ,w dzien nie da sie za bardzo ogladac czy grac na ps.Czy one maja matryce matowa?Albo podobne parametry tv z matryca matowa innej firmy.Dzieki wielkie i pozdrawiam.Aha i ogolnie czy ten sony jest lepszy od samsunga?Tak okiem fachowca;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie matryce mają filtry i gładka matryca może być nawet w niektórych przypadkach lepsza od matowej. Ważna tu jest jasność maksymalna i kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie dotyczące nagrywania bezpośrednio z TV na podpiętego pendrive'a . Czy korzystając z DVB-s (brak dekodera) nagra mi się bez problemu np. meczyk? bo do tej pory próbowałem majac podpięty dekoder - nie mogłem. I drugie pytanie czy tak nagrany materiał odpale na innym TV lub laptopie bez problemu?? w jakim formacie nagrywają sie takie materiały? A może jest jakieś obejście i można nagrywać bezpośrednio z TV na USB korzystając standardowo z połączenia z dekoderem?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z DVBS nagrasz ale nie możesz nic z tym materiałem zrobić. Jest zaszyfrowane. Dysk paruje się z danym TV. Jak kluczyki i samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie funkcja z du*y wzięta :/

stwierdzam, że większość tych extra funkcji jest poprostu bezużyteczna.Dzięki Gmeru za błyskawiczną odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując kąty do starszego posiadanego modelu Sony HX850 (2012) z W829B (2014) to chyba nie są jednak takie złe jak na VA, jesli to matryca PSA to widać spory postęp poczynili, z kontrastem zresztą tak samo :)

HX850 (słabiutkie kąty co zresztą Maciej to opisał w recenzji HX850)

sonyhx850_large20.jpg

W829B

sonyw82914_large20.jpg

Przy okazji zapytam warto robić przesiadkę juz z leciwego modelu Z4500 na tego W829B ? głównie chodzi mi o czernie równość podświetlenia matrycy.

Z4500 to podświetlenie CCFL takze jest dość równe bo podświetlenie jest na niemal całej powierzchni matrycy w przeciwieństwie do EdgeLED, nie ma jakiegoś widocznego cloudingu, podświetlenie na planszach testowych typu 10%,20% etc. poziomu szarości jest niemal wzorowe równiejsze niż na drugim posiadanym tv Sony HX850, z czerni tez jestem zadowolony, co ważne przy CCFL'ach nie ma tendencji do wpadania tak w typowy kolor fioletu jak przy LED'ach, jesli juz wpada pod kątem to bardziej w stronę odcieniu szarości który jest bardziej przyjemny dla oka.

Do tego dobra jakość dźwięku z subem (o tym juz mogę zapomnieć w cienkich LED'ach klasy sredniej) bedzie na pewno znacznie gorzej, mam trochę dylemat bo dołożyć muszę sporo.

Chyba jedynym wyjściem to zamówić do domu tego W829B albo już nowy model W805C żeby sobie porównać w warunkach domowych przy zgaszonym świetle bo w sklepie to sobie można porównać co najwyżej ramkę obudowy :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujemy pilnie waszej opinii max do jutra.

Szukam TV 55 Cali, nie będę się rozpisywać jak pokój jest duży itp. ponieważ 60 i 65 są za drogie.

Podczas szukania wpadły nam w oko 3 teelewizory:

Samsung UE55HU6900 , Samsung UE55JU6440 , Sony KDL-55W829B

Powiedzmy, że wszystkie TV są w tej samej cenie.

Sony ma 3D ale nie ma 4K. Samsungi mają 4K ale nie mają 3D.
Raczej będą używane do tego samego - oglądanie TV z tunera UPC gdzie większość kanałów jest w HD, oraz oglądanie filmów i seriali przez program XBMC - głównie w rozdzielczości 720p/1080p

Nie zależy mi ZA BARDZO na smart TV gdyż mam podłączony komputer stacjonarny z XBMC i klawiaturą bezprzewodową.

TV będzie służyć też do grania na konsoli PS4.

Co byście wybrali lub dopisali do listy ? Niestety projektor nie wchodzi w grę gdyż w poprzednim TV 40 fullHD padła matryca.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...