Skocz do zawartości
MEGA-TEST

TEST: 3D LCD LED Sony Sony KDL-50W805B / Sony KDL-55W805B / W805B / W815B / W828B / W829B

Rekomendowane odpowiedzi

Ja różnic pomiędzy 50W805 a 50W829 nie widziałem, choć przyznam, że nie porównywałem telewizorów stojących obok siebie - dlatego też kupiłem W805 700zł taniej niż W829. Natomiast ciągle zastanawiam się, czy wprawne oko profesjonalnego testera jakieś różnice wyłapie. Osobiście wystarczyło mi moje oko, a w wyborze trochę pomogło podsumowanie płynności W805 testującego tv, że "firma osiągnęła tutaj szczyt i trudno by było jeszcze cokolwiek poprawiać w tej kwestii."

czy w805 ma normalny sposób mocowania do ściany? Mam na myśli vesa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perykles możesz dodać coś jeszcze od siebie na temat tego tv ? Każde spostrzeżenie będzie mile widziane :)

Przede wszystkim tv jest bardzo stylowy. Przed zakupem brałem jeszcze pod uwagę Samsungi F6400-6640 i H6400, ale jak porównałem ichniejsze plastiki z pięknym szczotkowanym aluminium Sony, to jakbym widział plastikowego Galaxy S3/S4 i piękne od pierwszego modelu Zetki od Sony. Jeśli będziesz wybierał z żoną/dziewczyną, to raczej Samsunga nie kupisz ;)

Chwilowo podłączyłem tv jedynie do wifi i lecą różne teledyski oraz koncerty z youtube. Powiem szczerze, że koncert w dobrej jakości urywa głowę. Czerń jest smolista, kolory i światła (znów porównam do cukierkowego i przekoloryzowanego Samsunga) naturalne. Jakość obrazu, choć w telewizorze niewiele jeszcze zmieniałem, stoi na bardzo wysokim poziomie.

Dopiero w weekend podłączę tv pod sygnał z nc+, więc sprawdzę dokładnie, jak sprawują się meczyki w HD z Canal+ Sport.

Jako że tv jest grubszy w swojej dolnej części, głośniki w nim zamontowane (właśnie na spodzie) naprawdę dają radę.

Wszystkich formatów plików jeszcze nie sprawdzałem, ale te które puszczałem z pendrive (łącznie z jakimiś wynalazkami w 60 klatkach czy sprzed x lat kręconych przedsmartfonowymi nokiami) hulały. Jeśli tv nie czyta napisów w wersji txt, pomaga zmiana na srt i inne kodowanie, żeby pokazał polskie czcionki.

Jako że tv gra u mnie bardzo dużo, całkiem ważną kwestią było, że to klasa energetyczna A++. Jak widać po teście, jest naprawdę oszczędny.

Aplikacji jest mnóstwo, ale ja i tak korzystam właściwie tylko z youtube. Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie aplikacji, ściągnij sobie apkę TV SideView, o której mowa w teście. Sterowanie smartfonem też piękna sprawa.

Youtube/pair - rewelacja. Nie wiem, czy każdy nowy tv ma, ale ja się zakochałem w tej funkcji :)

Miracast (kopia lustrzana) działa elegancko. Grać się na tym nie da (ale chyba na żadnym tv się nie da), ale już obejrzenie zdjęć z komórki czy filmu nie sprawia żadnego problemu.

TV posiada dvb-s2. Niestety jeszcze nie testowałem.

Z wad telewizora wymieniłbym mało stabilną podstawę, która jednak prezentuje się bardzo elegancko, jakiś dziwny system mocowania, jeśli ktoś chce wieszać sprzęt, brak możliwości wpisania w TV SideView nazwy filmiku smartfonem na youtube (jedynie w przeglądarce da się wpisywać) i brak polskich czcionek w niektórych aplikacjach (np. tvn player) - chociaż osobiście mi to nie przeszkadza, bo nie ma tam dla mnie nic interesującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku wielkie dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź ! Fajna sprawa :)

Dopiero w weekend podłączę tv pod sygnał z nc+, więc sprawdzę dokładnie, jak sprawują się meczyki w HD z Canal+ Sport.

Byłoby super !!! Bardzo zależy mi na dobrej jakości sportu/piłki nożnej, więc czekam na opinię z niecierpliwością.

Co to jest dvb-s2 ?? Sorry, ale w sprawach tv, jestem kompletnym laikiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dvb-s2 to taki dekoder telewizji satelitarnej w telewizorze. Mając ten wynalazek nie potrzebujesz już zewnętrznego dekodera i sterujesz wszystkim jednym pilotem z telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru - udostępniłeś gdzieś ustawienia?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiele razy pisaliśmy, że udostępnianie ustawień to bezsens... w teście jest opisane jak ustawić TV ogólnie więc nie można powiedzieć, że np. mamy problem z dawaniem rad co co ustawień. Po co podawać szczegóły jak balans bieli? Przecież dla każdego TV jest inny. Tak samo można samemu coś wklepać i robić eksperymenty pod Siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z 3d w modelach 805B i 829B ? Wiem, że obraz nie jest wyświetlany w full hd, ale czy mimo tego aktywne 3d jest lepsze od samsungowego odpowiednika ? Nie jestem jakimś wielkim fanem takich bajerów ( w kinie wybieram o wiele częściej 2d ! ), ale pewnie kilka razy będę chciał to wypróbować.

p.s. wydaje mi się, że mimo wszystko udostępnianie ustawień dla tak "zielonych" ludzi w temacie jak ja, ma sens. Mimo tego, że "dla każdego tv jest inny" to pewnie Twoje wprawne oko ( jego wymagania co do obrazu ) Gmeru nie zawiodłoby mojego ;) ale jak już mówiłem, nie znam się, więc mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 3D to jest to jeden z niewielu słabych punktów tego TV. Naprawdę razi w stosunku do "normalnego 3D". Jest po prostu widoczna niska rozdzielczość. Nie lubimy SD ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s. wydaje mi się, że mimo wszystko udostępnianie ustawień dla tak "zielonych" ludzi w temacie jak ja, ma sens. Mimo tego, że "dla każdego tv jest inny" to pewnie Twoje wprawne oko ( jego wymagania co do obrazu ) Gmeru nie zawiodłoby mojego ;) ale jak już mówiłem, nie znam się, więc mogę się mylić.

Nie "dla kazdego tv jest inny", tylko "kazdy tv jest inny" i to co ustawiny my sobie nie da takiego samego efektu u Ciebie, po skopiowaniu parametrów. Dlatego kalibrację przeprowadza sie dla każdego TV indywidualnie.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie "dla kazdego tv jest inny", tylko "kazdy tv jest inny" i to co ustawiny my sobie nie da takiego samego efektu u Ciebie, po skopiowaniu parametrów. Dlatego kalibrację przeprowadza sie dla każdego TV indywidualnie.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

co kosztuje o wiele więcej czasu i ( chyba ) pieniędzy ..., gdzie wydaje mi się, że ustawienia kogoś kto się na tym zna podpasują 80% ? 90 % ? pozostałym użytkownikom.

Żeby nie było off topu: czy sytuację ze słabym 3d mogą naprawić aktualizacje softu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro prawdopodobnie jadę po tv, a więc 805B czy + 500zł i 829B ??? Różnica tylko w Hz ? Zauważalna podczas oglądania piłki nożnej, dla normalnego śmiertelnika ?? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro prawdopodobnie jadę po tv, a więc 805B czy + 500zł i 829B ??? Różnica tylko w Hz ? Zauważalna podczas oglądania piłki nożnej, dla normalnego śmiertelnika ?? Proszę o odpowiedź.

Różnica głównie w Hz. W teście jest z resztą tabelka, przeoczyłeś? Czy będzie widać różnicę upłynniacza nie wiemy na razie dokładnie, ale dwa lata temu tego typu rzeczy nie były widoczne.

co kosztuje o wiele więcej czasu i ( chyba ) pieniędzy ..., gdzie wydaje mi się, że ustawienia kogoś kto się na tym zna podpasują 80% ? 90 % ? pozostałym użytkownikom.

Żeby nie było off topu: czy sytuację ze słabym 3d mogą naprawić aktualizacje softu ?

A skąd gwarancja, że podpasuje w 80, 90%? Skąd te dane i jak użytkownik to zweryfikuje? Widz ogląda materiał nie ustawienia w TV. Nigdy bez kalibracji nie ma pewności, że wyświetlacz jest ustawiony dobrze i nie wiadomo po której stronie leży problem z reprodukcją barw. Wielokrotnie były robione testy co daje kopiowanie ustawień kalibracyjnych i głównie można sobie coś popsuć a nie naprawić: http://www.tlvexp.ca/2012/12/the-fruits-of-copying-settings-the-pioneer-lottery/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarancją jest to, że Wy się znacie, a ja nie, więc Twoje oko potrafi wyłapać więcej błędów które mogłyby mi ewentualnie przeszkadzać. Ok, nie upieram się już przy tym ;) Panie Macieju, a Pan kupił by .... ? 805B czy 829B ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarancją jest to, że Wy się znacie, a ja nie, więc Twoje oko potrafi wyłapać więcej błędów które mogłyby mi ewentualnie przeszkadzać. Ok, nie upieram się już przy tym ;) Panie Macieju, a Pan kupił by .... ? 805B czy 829B ? :)

No znamy się, ale nie kupujesz dokładnie tego egzemplarza, który testujemy, a egzemplarze różnią się między sobą. Teraz jaśniej? :) Brałbym W805B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam dylemat między 55F8000 a 55W829B. dodam, że zależy mi przede wszystkim na jakości obrazu.

Serdecznie proszę o rekomendację co będzie lepszym wyborem? Chodzi głównie o oglądanie tv wieczorami, korzystanie z YT, ipla, tvnplayer, sporadycznie XBOX.

ps. Info z SONY SUPPORT TEAM ad.KDL-55W829B:

"W nawiązaniu do korespondencji informujemy, iż telewizor będzie dostępny w drugiej połowie maja."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak interesujesz sie Samsungiem to poczekaj chwile na nowe modele to porownamy z nowym h8000 i z w8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gmeru. W sumie mam jeszcze trochę czasu na zakup ale kiedy możemy orientacyjnie spodziewać się takiego porównania?

ps> Gdybyś miał wybierać z pośród tych dwóch (W829 czy F8000) , to co byś kupił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy też będą oddawać pieniądze za brak Full HD 3D jak samsung w 2012r :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie jest przykre, ale i trochę zabawne. Jak urządzenie które obrazuje w rozdzielczości 1920x540 może otrzymać znaczek full hd. No jak? A zdarza się to przecież nie pierwszy raz. Była historia z Samsungami i z pasywnymi LG też :)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę jak THX w Sharpie ;p

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać dwa słowa o testowanym modelu po kilku dniach użytkowania.

Po pierwsze jak Wam się udało odpalić te wszystkie formaty napisów, na moje telewizor przyjmuje jedynie .sub, poradźcie jak to zrobiliście :).

Bardzo zmartwiłem się opiniami o jakości trójwymiaru przed zakupem, ale stwierdziłem - zaryzykuję. Faktycznie rozdzielczość jest niższa względem modeli z aktywnym 3d z poprzednich lat. Natomiast osobiście (posiadając również model HX850) filmy trójwymiarowe z blu-ray wolę oglądać na W829B. Z prostego powodu. Tu mimo aktywnych okularów kompletnie tego nie czuję, po seansie oczy ani trochę nie są zmęczone, nie widać migotania. Przy aktywnym 3d full hd w HX850 przekręcenie głowy o milimetr zmieniało temperaturę barw, przy kolejnych milimetrach wszystko się rozjeżdżało, tu musi być jakaś inna, pośrednia technologia bo nie ma żadnego z tych mankamentów, można swobodnie kręcić głową na wszystkie strony, a kolory i trójwymiar pozostają na swoim miejscu.

W zasadzie komfort projekcji jest jak przy technologii pasywnej, ale sama jakość efektu 3d znacząco ją przewyższa. Ale oczywiście w tym temacie wszystko rozbija się o osobiste preferencje i to jak człowiek widzi takie obrazy, jestem daleki od wmawiania komukolwiek, że takie rozwiązanie jakie zaproponowało w tym roku Sony jest najlepszym z możliwych.

Gmeru / Macieju, mam przede wszystkim pytanie do któregoś z Was, bo zakładam, że spędziliście z tym modelem sporo czasu. Jedyna rzecz jaka mnie frapuje to jasność. Nawet podkręcenie suwaka podświetlenia na maxa daje obraz zauważalnie ciemniejszy niż przy analogicznych źródłach/ustawieniach we wspomnianym wyżej HX850 (parametru "jasność" nie ruszam, bo odchylenia od defaultowych 50% robią więcej szkody niż pożytku). W ogóle jest ciemniej niż w jakimkolwiek telewizorze jaki posiadałem wcześniej. I teraz nie wiem czy się zamartwiać, czy może taki teraz jest trend, że bardziej liczy się komfort projekcji i to, żeby nie męczyć oczu nadmiernym świeceniem. Pierwszy kontakt z ciemnymi scenami z Thora 2 nie był przyjemnym doświadczeniem :). W zasadzie zadowalającą jasność osiągam dopiero wieczorami w wyciemnionym pokoju, ale może to kwestia wmówienia sobie nowych przyzwyczajeń i standardów :). Moglibyście opowiedzieć jakie macie odczucia co do tego parametru?

Ostatnie spostrzeżenie - bez przełączenia się na tryb kinowy (a co za tym idzie wyłączenia polepszacza o nazwie "zwieszenie realizmu") kanały z cyfrowej kablówki (również te HD) nie nadają się do oglądania. Ilość artefaktów, dziwnych poświat i ziarna jest nie do zniesienia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Wyłącz czujnik światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Wyłącz czujnik światła

Wszystko w ustawieniach zaawansowanych wyłączone :( . Bo rozumiem, że chodzi o opcję tam schowaną? Czy może jest jakieś nadrzędne ustawienia dla całego telewizora, które może być włączone?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...