Jump to content

Miszek

Użytkownik
 • Content Count

  258
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Miszek last won the day on October 5 2018

Miszek had the most liked content!

Community Reputation

43 Excellent

About Miszek

 • Rank
  DVD

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No zamienniki tak, oryginalne Sony nawet niższe serie są drogie. Ciekawe jak z jakością takich zamienników?
 2. Orientuje się ktoś, czy działają na XF90 starsze piloty od 310E? Ewentualnie czy ktoś już rozbierał pilot od XF90? Mój się zabrudził i cholerstwo trudno rozkminić, gdzie są zatrzaski. Potrafi losowo włączać inne funkcje, aniżeli te przypisane do klawiszy, "skleja" przycisk głośności itp. Nie ma w sieci nigdzie instrukcji demontażu, a szkoda byłoby połamać zatrzaski.
 3. Dlatego kupuje się LCD tylko z wygaszaniem strefowym, które (jak kolega wyżej zauważył) masz pewnie wyłączone. Dostaniesz w gratisie za to efekt halo, ale łatwiej go przeżyć aniżeli chmurki na ekranie. Tv jest spoko, wymieniony Samsung nie ma do niego startu (w kwestii obrazu). Cały Smart jest dla mnie zbędny, używam telewizora do oglądania , od smarków mam komputer.
 4. Co to znaczy "być na kupnie" telewizora?
 5. Mam przycinki, obraz nie jest płynny. Może to ustawienia ale nie mogę jakoś tego ogarnąć.
 6. U mnie na 7.0 kuleje trochę Kodi. Może to kwestia ustawień ale odtwarzacz systemowy radzi sobie lepiej. Może na 8.0 będzie lepiej? będę musiał sie sam przekonać.
 7. Nie czytałem wcześniej tego wątku (będzie suchar) ale te pasy to zwykły banding. Kolega miał pecha i trafił słaba sztukę, nic z tym się nie da zrobić, tylko inny egzemplarz.
 8. Sztuka jak sztuka, nie jest zła. Zmieniłem też podejście i nie szukam na upartego wad. Choć taki clouding jak u jarixa75 z pewnością by mnie wkrewił.
 9. Jestem w szoku. W moim modelu 55" po wyłączeniu lokalnego wygaszania praktycznie nie mam cloudingu. Nie zrobię zdjęcia bo komórką nie uchwycę efektu, ale z równomierności podświetlenia jestem bardzo zadowolony. Mógłbym tak oglądać filmy z ciemnymi scenami tylko po co? Lokalne wygaszanie daje świetny (jak na LCD) kontrast i należy mieć je włączone. W przeciwnym wypadku wydajemy niepotrzebnie ok. 2k PLN. Z tym podtrzymywaniem zasilania to jestem trochę zdziwiony. Pozostaje wyłączać z listwy. Robię tak z dekoderem kablówki, który wyłączony czy włączony pobiera ok. 25 W. ale okupione to jest długim logowaniem się po ponownym włączeniu. Tyle że nie jest to tak uciążliwe jak się wydaje. Jak już pisałem, w moim modelu 55" clouding nie występuje. Co do brudnego ekranu i bandingu to podczas oglądania meczów i filmów (czyli 95% programów w moim przypadku) nie zauważyłem aby coś występowało. Pewnie gdybym włączył plansze testowe coś bym zauważył. Skoro jednak podczas oglądania tv przez dwa tygodnie niczego nie zauważyłem to nie mam zamiaru szukać dziury w całym. Radzę jednak kupować w sklepie umożliwiającym zwrot (czyli internet albo Media Markt czy Media Expert) na wypadek pecha.
 10. Przeinstalowałem Kodiego i wydaje się, że problemy ustąpiły... Ciekawe.
×
×
 • Create New...