Skocz do zawartości
MEGA-TEST

TEST: 3D LCD LED Sony Sony KDL-50W805B / Sony KDL-55W805B / W805B / W815B / W828B / W829B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie podałeś żadnej konkretnej nazwy matrycy firmy Samsung w S-PVA montowanej w telewizorach firmy Sony KDL-40W905A , a dołączone zdjęcia jak wyglądają piksele w PSA czy S-PVA

z innego portalu niczego nie potwierdzają . Proszę , zrób zdjęcie z menu serwisowego telewizora firmy Sony KDL-40W905A , gdzie na samym dole jest umieszczona nazwa zamontowanej matrycy , to wtedy mnie przekonasz.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kształty pikseli w tych matrycach są na tyle charakterystyczne że nie sposób się pomylić. Ale nie mogę wykluczyć że na różnych rynkach czy partiach mogły być stosowane naprzemiennie oba typy matryc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym jeszcze o odniesienie się do kwestii np. panasoniców FT60/DT60 VS. Sony. Testowałem w sklepach właśnie IFC w odniesieniu do SONY W805 i W905 - w Panasonicach oprócz wyłączenia IFC jest 3 poziomy upłynniacza i nawet na najwyższym trybie nie spada jasność ekranu. Mało tego - przy poziomych ruchach kamery Sony W905 nie przeszedł idealnie testu - wręcz sporo mu brakowało a Panasonic już na trybie pośrednim był lepszy a w maksymalnym zlikwidował smużenie, judder bez problemu.

No nie ma opcji :D W905 jest zdecydowanie ostrzejszy przy ruchach od FT/DT60. W805 może być podobny. Sony ma jednak tą zaletę, że dużo przyjemniej upłynnia filmy.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Ja zapytam jeszcze : sprawdzałeś to ? Bo mój w905 nie potrafi nie rwać budynków z poniższego filmiku. FT/DT60 robi to bez problemu

Mam jeszcze kilka ciekawych przykładów, ale nie wiem czy będzie się komuś chciało ze mną bawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kształty pikseli w tych matrycach są na tyle charakterystyczne że nie sposób się pomylić. Ale nie mogę wykluczyć że na różnych rynkach czy partiach mogły być stosowane naprzemiennie oba typy matryc.

Witam,

Teraz mogę się zgodzić z tym co napisałeś , że mogły być montowane oba typy matryc , chociaż nie podałeś żadnej konkretnej nazwy matrycy firmy Samsung , która jest typu S-PVA i jest montowana lub była montowana w telewizorach firmy Sony KDL-40W905A. :)

Pozdrawiam,

Edytowane przez hallyday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@austryliew

Oczywiście, że testowaliśmy takie rzeczy i to bardzo dokładnie, jednak obraz podawaliśmy przez HDMI w swoim natywnym odświeżaniu, a Ty z tego co rozumiem odpalasz z aplikacji youtube w telewizorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jak zgrasz z YT to czy film jest zapisany w swoim oryginalnym klatkażu. Już samo wstawienie na YT powoduje jakieś konwersje. Eksperyment ciekawy, ale dziwny i niecodzienny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, YT może ucinać np. do 30 fps o ile mnie pamięć nie myli. Ale Panasonic pokazał to ujęcie w sposób bardzo płynny. Jedyny problem jaki zaobserwowałem w Panasonicu to miganie okien w budynkach w kilku chwilach.

Powyżej kolejny materiał. Tutaj Panasonic też poległ ale SONY dużo bardziej sromotnie.

Postaram się jeszcze o jakiś odtwarzacz i będe testował dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, YT może ucinać np. do 30 fps o ile mnie pamięć nie myli. Ale Panasonic pokazał to ujęcie w sposób bardzo płynny. Jedyny problem jaki zaobserwowałem w Panasonicu to miganie okien w budynkach w kilku chwilach.

Powyżej kolejny materiał. Tutaj Panasonic też poległ ale SONY dużo bardziej sromotnie.

Postaram się jeszcze o jakiś odtwarzacz i będe testował dalej.

Testowanie płynności na materiale z YT niema sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gralem wczoraj pare godzin na tym TV w trybie Impulse. Rewelacja. Co raz bardziej utwierdzam sie w tym ze nie moglem wybrac lepszego TV pod moje potrzeby i gust jednoczesnie. Jedyny mankamencik to ta lipa z rozdzielczoscia aktywnego 3D ale na 3D nigdy mi nie zalezalo, wiec darujmy to. Porownujc ten frame dimming do local dimming z testu nowej serii 955B, stwierdzam jednoznacznie, ze wole frame dimming niz tamta "ultra zaawansowana" technologie podswietlenia strefowego, ktora predzej obraz popsuje niz cokolwiek w nim polepszy. Czern i wyrazistosc szczegolow w ciemnych scenach w modelu 805B jest bardzo dobra, na tyle dobra, ze zupelne nie potrzebuje czegos takiego co zastosowali w 955B.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawajcie pełną nazwę modelu jak chwalicie lub ganicie, bo pomiędzy rozmiarami są też róznice w matrycach. Np. 42W829 XR 400 Hz ma IPS a 50W829 XR 800 HZ ma -VA

Jeszcze kwestia do roztrzygnięcia modelu 805B który też różni się matrycami od modeli 805A

Modele 815B XR 600 Hz to jeszcze inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Teraz mogę się zgodzić z tym co napisałeś , że mogły być montowane oba typy matryc , chociaż nie podałeś żadnej konkretnej nazwy matrycy firmy Samsung , która jest typu S-PVA i jest montowana lub była montowana w telewizorach firmy Sony KDL-40W905A. :)

Pozdrawiam,

Kilka dni temu zabrałem znowu przyrząd i wnioski są dokładnie takie same, tj W9 w rozmiarze 40'' był na S-PVA (Samsungi w tym samym rozmiarze f6500/f6640 również) a dwa różne większe rozmiary W9 były ewidentnie na PSA, nowy 50'' W8 też, przy okazji byłem w IKEA i te większe telewizory IKEI też były na PSA. A Samsung f800 w rozmiarze 75'' był chyba na S-PVA ale kształt pikseli był jakby nieco inny tj oprócz strzałkowatych poziomych były też takie słupki pionowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podaj konkret , tj . choć jedną nazwę i producenta matrycy typu S-PVA zastosowanej w telewizorze firmy Sony KDL-40W905A.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam raz jeszcze, bo mogło umknąć w gąszczu postów. Jaki konkretnie model był testowany ze wspomnianą matrycą Samsunga? 50W829 jest, jak podaje hdtvtest na AUO. Niby oba VA, ale lepiej nie wrzucać ich do jednego worka, bo są różnice w szybkości i kątach - nieduże, ale zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kształt pikseli jest tak typowy dla tych różnych typów matryc że nie sposób się pomylić, z menu serwisowego można się dowiedzieć o wersji elektroniki tych matryc, np każda z tych matryc może być wyposażona w układ który może pracować z częstotliwością 100hz albo 200hz.. Jednak fizyczna budowa matrycy przesądza o generalnych wadach i zaletach danego typu matryc.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, czy jeden model może mieć różne matryce - kiedyś tak już było, że mogłeś trafić egzemplarz z matrycą X lub Y w tym samym telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że najbardziej kompetentna informacja o matrycy w danym TV jest wtedy kiedy udokumentowana jest fotką menu serwisowego (+ nasza fotka pikseli) gdzie podany jest konkretny typ matrycy, ale po samym kształcie piksela już można określić bardzo przybliżony typ matrycy, na pewno nie można pomylić matrycy VA z IPS, tak samo matryc PSA od S-PVA, w tym drugim przypadku może i są faktycznie podtypy różnych producentów ale dany typ i jego odmiany ma generalnie zbliżoną specyfikę, np kontrast, kąty. Oczywiście dany typ matrycy może być w odmianach 60/120/200hz..

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Odmiany to :50 Hz lub 60 Hz

100 Hz lub 120 Hz

200 Hz lub 240 Hz.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że najbardziej kompetentna informacja o matrycy w danym TV jest wtedy kiedy udokumentowana jest fotką menu serwisowego (+ nasza fotka pikseli) gdzie podany jest konkretny typ matrycy, ale po samym kształcie piksela już można określić bardzo przybliżony typ matrycy, na pewno nie można pomylić matrycy VA z IPS, tak samo matryc PSA od S-PVA, w tym drugim przypadku może i są faktycznie podtypy różnych producentów ale dany typ i jego odmiany ma generalnie zbliżoną specyfikę, np kontrast, kąty. Oczywiście dany typ matrycy może być w odmianach 60/120/200hz..

Ja nie pytałem jak poznać, tylko konkretnie jaki model (w tytule jest kilka) był testowany. VA jednego producenta może mieć inne cechy niż VA drugiego, stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy recenzentom w komercyjnej recenzji wolno podawać publicznie dane z menu serwisowego. A tylko w ten sposób można się dowiedzieć z absolutną precyzją o zastosowanej matrycy. W recenzji oficjalnie oglądali tylko piksele, na oko można tylko powiedzieć że może to być np matryca bardzo podobnego typu jak Samsung PSA ale może też to być bardzo podobnego typu matryca firmy AUO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie ma to znaczenie skoro w teście masz podane dokładne wyliczenia oraz ocenę czerni czy kątów czy kolorów? Nie przesadzasz trochę? IPS a VA to jest ważne ale drążyć dalej mając podane odpowiedzi na cechy, które podałem? W jakim celu?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, takie drążenie to już tylko sztuka dla sztuki. Np. między S-PVA, a PSA jest pewna różnica, ale między PSA Samsunga, a AUO, bo z tego co wiem to jeden i drugi producent wytwarza te panele, już praktycznie nie ma, albo inaczej, różnice w różnych punktach ekranu są większe niż różnice między producentami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Czy możecie pokazać więcej zdjęć lub film z obsługi DVB-T? Większość ludzi ma naziemną a nie kablówki. A tu z całego testu jedno zdjęcie EPG - nędza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...