Skocz do zawartości
MEGA-TEST

TEST: 3D LCD LED Sony Sony KDL-50W805B / Sony KDL-55W805B / W805B / W815B / W828B / W829B

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda współpraca modelu 50W829B z zewnętrznym dekoderem kablówki. Da się obsłużyć dekoder włączać/ wyłączać, zmieniać kanały, epg itd jednym pilotem od tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, takie drążenie to już tylko sztuka dla sztuki. Np. między S-PVA, a PSA jest pewna różnica, ale między PSA Samsunga, a AUO, bo z tego co wiem to jeden i drugi producent wytwarza te panele, już praktycznie nie ma, albo inaczej, różnice w różnych punktach ekranu są większe niż różnice między producentami.

Chodziło mi tylko o sam fakt istnienia lub nie matryc różnych producentów w telewizorze o tym samym oznaczeniu. W takim razie po co dokładnie testować skoro wszystkie VA są podobne? Co do różnic to jednego producenta może być "glare" a drugiego półmat, kąty mogą być słabe albo "żadne" - przynajmniej mielibyście uzasadnione wytłumaczenie, jeśli ktoś stwierdzi, że test jest niemiarodajny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie określenia w recenzjach że piksele w danej matrycy wyglądają jak piksele w matrycach PSA/S-PVA Samsunga albo IPS LG, stosuje się najprawdopodobniej dlatego że takie firmy jak LG i Samsung opracowały (lub były wcześniej wykorzystywane przez znanych producentów tv) jako jedne z pierwszych tego typu rodzaje matryc, a inne zyskaly popularność nieco później albo nieco później opracowały swoje odpowiedniki takich matryc. Tak że z tego po prostu wynika że jak piksel wygląda tak jak piksel w popularnej matrycy PSA samsunga, to np matryca AUO z bardzo podobnym a właściwie na oko identycznym pikselem będzie praktycznie porównywalna (oczywiście zawsze pozostaje pytanie na ile) w głównych cechach.

Tym niemniej firmy w ramach danego typu matrycy chwalą się zaletami swoich rozwiązań :

http://auo.com/?sn=1176〈=zh-TW

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim egzemplarzu (829) po włączeniu trybu Impulse w grach jasność spada o jakąś połowę. To normalne?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sobie tryb impuls z podobnym trybem (z rodziny trybów strobujących) o nazwie LED, który jest dostępny w rozmiarach 42'' tam ten tryb tak daje po oczach w sensie migotania że można zwariować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaką matryce ma Sony W829B 42 cale? Pan w sklepie powiedział mi że IPS. Czy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie mówią i piszą, że IPS chociaż mamy tutaj na forum goście ;) co twierdzi, że zobaczył inną matrycę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo jest :) W7 nie jest na IPS. Może dzisiaj wrzucę test W7 bo jest gotowy ale wymaga jeszcze paru szlifów.

Eh fakt > trochę zamieszania się wytworzyło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jestem o krok od kupienia 50w805b. Przeczytałem wszystkie posty i zdania są podzielone. Zanim postanowię cokolwiek lubię wysłuchać innych znających się w temacie. Pewnie zaraz padanie pytanie jak będę wykorzystywał telewizor. Oglądam dużo filmów i czasem pogram na konsoli sony. Jeżeli chodzi o budżet to wolałbym nie przekraczać 4 tys. Z góry dzięki za poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak więc widać wszystkie pro testy :) mówią jedno: bardzo dobry ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi wyjaśnić w czym rzecz, że 50 calowe matryca AUO, która była w 50f6500 była tak jechana za jakość, a tutaj taka rewelacja? Czyżby w grę wchodziła elektronika Sony czy to zupełnie inna matryca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo kto jechał za jakość Samsunga F6500? Bo jakoś sobie nie przypominam. Secundo nawet jesli w F6500 jest kropka w kropkę ten sam model matrycy co w W8, to jakimś sposobem ta w Sony osiąga kontrast ponad 4000:1. W ubiegłorocznym Samsungu nigdy nie odnotowałem takiego wyniku.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta głębsza czerń w Sony, to najprawdopodobniej jest zasługą bardziej dopracowanego podświetlania matryc w Sony, w Samsungach akurat to (gdyby to dopracowali to wiele firm straciłoby swoje ostatnie najistotniejsze atuty) kuleje (nie jestem pewny czy przypadkiem nie ma to też wpływu na charakterystykę koloru). Tutaj też mam pewien brak wiedzy na ile podświetlanie przychodzi razem z zamówioną matrycą, a na ile dana firma sama musi zadbać o odpowiednie podświetlenie swoich TV. Np firma LG chwaliła się że w topowych TV będzie mieć wygaszanie firmy Dolby.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo kto jechał za jakość Samsunga F6500? Bo jakoś sobie nie przypominam. Secundo nawet jesli w F6500 jest kropka w kropkę ten sam model matrycy co w W8, to jakimś sposobem ta w Sony osiąga kontrast ponad 4000:1. W ubiegłorocznym Samsungu nigdy nie odnotowałem takiego wyniku.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

miałem na myśli model 50 cali, czytałem wiele opinii, że ta matryca była kiepska oczywiście w porównaniu do Samsunga 46 cali,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli model 50 cali, czytałem wiele opinii, że ta matryca była kiepska oczywiście w porównaniu do Samsunga 46 cali,

Ale naszych opinii? Co konkretnie było nie tak w 50"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale naszych opinii? Co konkretnie było nie tak w 50"?

przyznaje się, nie waszych opinii, tylko z czarnego forum :-) ale loteria z matrycami w tym modelu to chyba prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ponowię raz jeszcze moje pytanie w tym wątku ( bo w moim temacie mały ruch ;) ). Opłaca się dołożyć ok 400zł do W829B, zamiast W805B ? Czy naprawdę jedyną różnicą są hz i nic poza tym ? ( dodam, że bardzo lubię oglądać mecze piłkarskie, więc może jednak te 800Hz się przyda ... ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica powinna być prawie niezauważalna, ale nie mieliśmy jeszcze okazji przetestować W829, żeby to potwierdzić.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja różnic pomiędzy 50W805 a 50W829 nie widziałem, choć przyznam, że nie porównywałem telewizorów stojących obok siebie - dlatego też kupiłem W805 700zł taniej niż W829. Natomiast ciągle zastanawiam się, czy wprawne oko profesjonalnego testera jakieś różnice wyłapie. Osobiście wystarczyło mi moje oko, a w wyborze trochę pomogło podsumowanie płynności W805 testującego tv, że "firma osiągnęła tutaj szczyt i trudno by było jeszcze cokolwiek poprawiać w tej kwestii."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...