Skocz do zawartości
Gmeru

2010: MEGA-TEST: LCD KDL-40EX500 CCFL dla mas - dyskusja na temat serii EX "Dobry wybór" podświetlenie CCFL

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że EX501 ma ciemniejszą listwę. Czy orientujecie się czy ta listwa jest całkowicie czarna w kolorze obudowy ?

tak, mam taki, imo prezentuje się dużo lepiej niz 500-tka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szybkie pytanie do znawców czy będzie możliwość i czy sony tak jak np.samsung będzie udostępniać uaktualnienia softu ?

Sony od serii 5500 udostępnia soft i każdy może dokonać uaktualnienia we własnym zakresie, bo w poprzedniej serii czy z4500 soft był wgrywany przez serwis, a przynajmniej ja tak kojarzę. To aktualizacje zmieniają to już inna sprawa zazwyczaj są tylko niewielkie poprawki, ale kto wie jak będzie teraz.

Ksebas, czemu od razu haczyk telewizory tanieją z roku na rok można porównać na przykładzie w4500 i w5500, chociaż wiadomo czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sony od serii 5500 udostępnia soft i każdy może dokonać uaktualnienia we własnym zakresie, bo w poprzedniej serii czy z4500 soft był wgrywany przez serwis, a przynajmniej ja tak kojarzę. To aktualizacje zmieniają to już inna sprawa zazwyczaj są tylko niewielkie poprawki, ale kto wie jak będzie teraz.

Nowe softy raczej będą udostępniane, bo jest przecież po coś taka opcja w menu.

Idealnie by było, aby powstał wkrótce upgrade mogący obsługiwać kodowanie filmów w mkv, tylko czy da rade procesor ...

W przeciwnym razie nie dość, że musze zmienić tuner satelitarny na HD to jeszcze muszę kupić BlueRay'a z obsługą mkv z USB :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To, że aktualizacje będą to napisałem w swoim poście, ale pytającemu bardziej chyba chodziło o opcje o których mówisz czyli osławione mkv, możliwość, że będzie taka aktualizacja wyjdzie jest, chociaż nie nastawiałbym się aż tak bardzo w tę stronę. Dotychczas zmiany wprowadzane były stosunkowo niewielkie i dotyczyły głównie cyfrowej telewizji naziemnej.

Co do odtwarzacza blu ray z USB koszt na dzień dzisiejszy nie jest wysoki, a zdecydowanie się przydaje ;) Chyba, że ma się możliwość szybkiego podłączenia telewizora do komputera.

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do odtwarzacza blu ray z USB koszt na dzień dzisiejszy nie jest wysoki, a zdecydowanie się przydaje ;) Chyba, że ma się możliwość szybkiego podłączenia telewizora do komputera.

A czy Ty lub ktoś inny skonfigurował odtwarzanie MKV z komputera poprze DLNA, np z użyciem PS3 Media Server? Nie ukrywam, że troche w najbliższych dniach nie mam czasu na zabawę i testy i chciałbym usłyszeć od kogoś, że mu się to udało.

Dodatkowo mam jeszcze pytanie, czy są jakieś wymogi co do WiFi wpinanego przez USB, tak, żeby było widoczne przez EX500? Czy można kupić dowolny model? Np jakiegoś taniego TP-Linka TL-WN422G?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

HX700 odtwarza divx ale jest to pixeloza.

Nie liczcie na to że Ex500 po updacie będzie w sposób zadowalający odtwarzał mkv.

Stawiam na nie więcej niż 5 fps ;).

Edytowane przez tomaszna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W środku nadal są te same kłopoty co w W 5500 czyli za słabe podzespoły aby pociągneły coś bardziej wymagającego. Moim zdaniem jest to już widoczne w W5500 czyli wolno działające menu, ciut słabszy sygnał i tv już nie wyrabia z jego obróbką bo ma za słabe procesorki i za mało pamięci..... oszczędności. Zresztą plotka głosi w Ex500 zastosowano gorszej jakości podzespoły niż w W 5500:-/

W5500 był skalibrowany jako element kina domowego i jego obraz maksymalnie miał przypominać kinowy (co wyszło super) a w Ex500 akcent został przesunięty na multimedia i tutaj będzie haczyk bo przy podobnych podzespołach trudno uzyskać i lepszą jakość obrazu i lepszą multimedialność (można co najwyżej trochę poporawiać ale Ex500 nie tworzy w stosunku do W5500 takiej przepaści jak W 5500 do swoich poprzedników - Ex 500 to ewolucja - W5500 to rewolucja).

Tak więc moim zdaniem pod względem obrazu Ex500 jest taki sam jak W5500 (nawet gorszy w zastosowaniach "kinowych", pomijam tutaj cloudingu, który mi nie przeszkadza bo go nie mam :) ) za to w związku z tym, że położono nacisk na multimedia to tutaj będzie lepszy bo tak zestrojono ten telewizorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dokładnie. ...

...hmm, odnośnie odtwarzania multimediów to jeśli wg nich ktoś wybiera telewizor to niech kupi sobie Samsunga serii 650, ja zwracałem uwagę przy zakupie na obraz/okres gwarancji/pobór energii i kupowałem tv nie dla siebie ale żony :) i od razu dokupiłem do niego odtwarzacz sieciowy+głośniki aktywne, sam wole jednak projektor,

btw cloudingu ani martwych pikseli w moim egzemplarzu też nie ma.

Edytowane przez budasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już zamawiac Sony 40EX500 ale im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości. Pojawia sie coraz więcej opini że jest on lepszy od W5500 jest tak naprawde tylko w multimediach a to akurat ma dla mnie najmniejsze znaczenie. Zależy mi głównie na jak najlepszym obrazie, duże znaczenie ma skalowanie SD. Co radzicie w cenie ok 3300 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem już zamawiac Sony 40EX500 ale im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości. Pojawia sie coraz więcej opini że jest on lepszy od W5500 jest tak naprawde tylko w multimediach a to akurat ma dla mnie najmniejsze znaczenie. Zależy mi głównie na jak najlepszym obrazie, duże znaczenie ma skalowanie SD. Co radzicie w cenie ok 3300 ?

No ale za W5500 czy W5740 zapłacisz teraz tyle samo a nawet i odrobinę więcej, więc jeśli EX500 jest lepszy tylko w multimediach na których Ci nie zależy to nie ma się nad czym zastanawiać i kupić nowszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 90 % jutro zamawiam 40EX500 ale jeszcze jedno pytanie na koniec. Czy ktos widział Philips'a 42PFL7404H i jak ma się on do EX500? Cenę ma podobną do EX500 i w wielu testach ma bardzo dobre opinie. Z góry dzieki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale za W5500 czy W5740 zapłacisz teraz tyle samo a nawet i odrobinę więcej, więc jeśli EX500 jest lepszy tylko w multimediach na których Ci nie zależy to nie ma się nad czym zastanawiać i kupić nowszy model.

Dokładnie ceny w5500 zawisły w miejscu i na dzień dzisiejszy korzystniej wychodzi ex500 w kwestii stricte obrazu przewyższa jednak poprzednika, może nie jakoś znacząco, ale jednak. I co ciekawe pojawiły się pierwsze zdjęcia od użytkowników i póki co wygląda na to, że ex500 ma bardziej równomierne podświetlenie matrycy, aczkolwiek tutaj czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że w tym momencie w cenie ok 3300 zł Sony 40EX500 to najlepszy wybór jeżeli chodzi o jakość obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam podświetlenie jest idealne, żadnego rozjaśnienia, a skalowanie( raczej rozmycie, zakłócenia przy jasnym tekście na jasnym tle), no cóż widziałem lepsze, ale nie jest to jakas tragedia i bardzo zależy od jakości sygnału. Ja mam kablówkę analogową, myślę że na cyfrowej byłoby lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Potwierdzam podświetlenie jest idealne, żadnego rozjaśnienia, a skalowanie( raczej rozmycie, zakłócenia przy jasnym tekście na jasnym tle), no cóż widziałem lepsze, ale nie jest to jakas tragedia i bardzo zależy od jakości sygnału. Ja mam kablówkę analogową, myślę że na cyfrowej byłoby lepiej.

Marcinmg1 czy te modele które widziałeś z lepszym skalowaniem mieszczą się w tej samej cenie? Mógłbyś podać jakiś przykład?

W promocji jest teraz Sharp 40LE600 FULL LED za 2990 zł. Jak on ma się do Sony EX500?

Edytowane przez dawid19833

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę pomęczyłem 40EX500 i w stosunku do mojego 32W5500 widać oczywiście lepsze kąty ale wiadomo że 40 calowe matryce także w W5500 były pod tym względem nieco lepsze. Wrażenia z oglądania są dość podobne. Menu mimo wszystko nie wydaje mi się wiele szybsze ale można je przynajmniej przewijać w celu zmiany np. parametrów obrazu z góry na dół a nie wychodzić do poprzedniego widoku menu. Telegazeta załącza się szybciej i nie powoduje przerwy w głosie co bardzo mnie irytuje w przypadku W5500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znalazłem sklep z EX500 i spowiedzi, że u nich te telewizory mają 5 lat gwarancji. Zdziwiłem się, powiedziałem, że przecież promocja na 5 lat gwarancji skończyla się 28 lutego ale Pan powiedział, że w Sony zawsze można przedłużyć gwarancję tylko kwestia czy to jest płatne czy bezpłatne. Zapewniał mnie, że kupując u nich dostane ją bezpłatnie. Dodam, że cena tego telewizora jest bardzo dobra. Co o tym myślicie ? Czy to możliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o "Gwarncję extra", która wydłuża okres gwarancyjny do 3 lub 5 lat, oczywiście odpłatnie. Gwarancję taką można wykupić na dowolny produkt.

Jeśli sklep daje to gratis to znaczy że sam to opłaca w ramach swojej promocji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie tym nie ma możliwości ewentualnej wymiany telewizora w przypadku gdyby trafiły się jakieś uszkodzone piksele czy nierówno podświetlona matryca. Czy warto ryzykować i u nich kupić bez możliwości wymiany ? Czy często zdarzają się egzemplarze z nierówno podświetloną matrycą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W promocji jest teraz Sharp 40LE600 FULL LED za 2990 zł. Jak on ma się do Sony EX500?

Właśnie Sharpa oglądałem ale nie pamiętam modelu i obraz miał bardzo dobry a kąty na pewne lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj znalazłem sklep z EX500 i spowiedzi, że u nich te telewizory mają 5 lat gwarancji. Zdziwiłem się, powiedziałem, że przecież promocja na 5 lat gwarancji skończyla się 28 lutego ale Pan powiedział, że w Sony zawsze można przedłużyć gwarancję tylko kwestia czy to jest płatne czy bezpłatne. Zapewniał mnie, że kupując u nich dostane ją bezpłatnie. Dodam, że cena tego telewizora jest bardzo dobra. Co o tym myślicie ? Czy to możliwe ?

Możliwość dokupienia dodatkowego okresu gwarancyjnego zawsze była (tylko nie wiem czy we wszystkich sieciach sklepów), także jest jak najbardziej możliwość, że sklep dokłada od siebie gratis (zapewne odbija się to bezpośrednio na cenie telewizora).

XGrzesX2 ten sklep to stacjonarny? Jeśli tak to przed zakupem podłączyć egzemplarz na zapleczu i sprawdzić, tak będzie najprościej. Co do równomierności podświetlenia to krąży już sporo zdjęć i wygląda na to, ze jest spora poprawa w stosunku do w5500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwość dokupienia dodatkowego okresu gwarancyjnego zawsze była (tylko nie wiem czy we wszystkich sieciach sklepów), także jest jak najbardziej możliwość, że sklep dokłada od siebie gratis (zapewne odbija się to bezpośrednio na cenie telewizora).

XGrzesX2 ten sklep to stacjonarny? Jeśli tak to przed zakupem podłączyć egzemplarz na zapleczu i sprawdzić, tak będzie najprościej. Co do równomierności podświetlenia to krąży już sporo zdjęć i wygląda na to, ze jest spora poprawa w stosunku do w5500.

To jest sklep internetowy ale telewizor chce odebrać osobiście. Niestety przy odbiorze osobistym nie ma możliwości sprawdzenia. Dla mnie to jest o tyle podejrzane, że 40EX500 z pięcioletnią gwarancją kosztuje 3079 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem że w poniedzialek już na 100% zamawiam TV. Zostały już tylko 3 LCD nad którymi się zastanawiam w cenie ok 3300 zł: Sony 40EX500, Samsung 40B650 i Sharp 40LE600. Najbardziej zależy mi na:

- naturalnych kolorach

- skalowaniu SD

- przetwarzaniu obrazu w ruchu

Który z podanych wyżej modeli (a może inny) będzie najlepszy w tej cenie? Czekam na opinie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy ktoś próbował DLNA na EX500? Spodziewałem się, że może skomunikuje się z serwerem PS3 Media Server, ale jednak TV znalazł serwer i napisał, że go nie obsługuje. Pytanie czy to kwestaia ustawień w PS3MS? Czy może trzeba skorzystać z innego serwera? Jeśli tak to z jakiego?

Dodam, że udało mi się na Win XP skonfigurować Media Player 11, ale niestety tylko muzykę i zdjęcia, filmów mój EX500 nie widział ...

Edytowane przez halleluja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...