Skocz do zawartości
Gmeru

2010: MEGA-TEST: LCD KDL-40EX500 CCFL dla mas - dyskusja na temat serii EX "Dobry wybór" podświetlenie CCFL

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, ze nigdy nie miałeś do czynienia z taką pokrywką matrycy. Wszystko jest cacy dopóki nie zacznie na nią padac jakieś światło, wtedy widac tylko kontury i o prezentacji dla gości przy zapalonym żyrandolu można zapomniec;-) Przynajmniej do tej pory tak było z każdą tego typu osłoną matrycy. Ciekawi mnie jak Sony sobie z tym poradziło?

No i wreszcie mogłem zobaczyć tę szybkę w Sony..... Niestety jest tak jak myślałem. Kompletna katastrofa. W salonie postarali się aby telewizor z tą szybką był ustawiony tak aby żadne światło na niego nie skapnęło ale i tak wyszła kaszana. Stanąłem troszkę z boku i już na pokrywce było widać "piękny blask" zza którego nie dało się dostrzec cienia obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem się zarejestrować na tym forum ponieważ mam mały dylemat co do mojego pierwszego własnego TV :)

Jak myślicie czy warto dopłacać do KDL-40HX700 czy pozostać przy KDL-46EX500 ? Widać taką dużą różnicę między 200hz w HXie a 100hz w EXie ?

W grę ewentualnie wchodziłby jeszcze KDL-40EX700... Więc Panowie, który z tej trójki ? :)

TV będzie używany z cyfrą + (kanały hd) i ps3

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś wcześniej pisał, ale pojawiło się już to WiFi (Sony UWA-BR100) - np. tutaj http://goo.gl/ND4u (289 PLN)

Edytowane przez ekstro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znamy już wartości input lag dla EX500 ???? Oczywiście także z włączonym motion flow? Gmeru domierzyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i wreszcie mogłem zobaczyć tę szybkę w Sony..... Niestety jest tak jak myślałem. Kompletna katastrofa. W salonie postarali się aby telewizor z tą szybką był ustawiony tak aby żadne światło na niego nie skapnęło ale i tak wyszła kaszana. Stanąłem troszkę z boku i już na pokrywce było widać "piękny blask" zza którego nie dało się dostrzec cienia obrazu.

Każdy typ matryc ma swoje plusy i minusy, tak samo jest z wymiernymi korzyściami płynącymi z zastosowanym typem matryc. Dużo zależy od pomieszczenia w którym ustawiasz telewizor, zresztą jak ktoś boi się refleksów to jest zawsze bardzo udany ex500.

domo-kun a jaką masz odległość do telewizora? Jeżeli masz możliwość wstawić 46 cali to zapewniam, że warto z tego skorzystać, nawet jak będzie to "niższy" model niż w przypadku 40 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Postanowiłem się zarejestrować na tym forum ponieważ mam mały dylemat co do mojego pierwszego własnego TV :)

Jak myślicie czy warto dopłacać do KDL-40HX700 czy pozostać przy KDL-46EX500 ? Widać taką dużą różnicę między 200hz w HXie a 100hz w EXie ?

W grę ewentualnie wchodziłby jeszcze KDL-40EX700... Więc Panowie, który z tej trójki ? :)

TV będzie używany z cyfrą + (kanały hd) i ps3

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Ex 500 to szczyt technologi LCD z podświetlaniem lampami (oczywiście w swojej klasie cenowej) i tutaj na pewno nie stracisz. Za rozsądne pieniądze nabędziesz bardzo dobry sprzęt.

Hx 700 ma szybkę o której pisałem. Odradzam!!!! Znam wiele osób, które dały się nabrać na te rozwiązanie. Faktycznie obraz jest ładny, ale tylko gdy uda się zapewnić idealne warunki czyli żadnych źródeł światła w kierunku ekranu a oto będzie trudno.

Ex700 ma podświetlenie LED, ta technologia dopiero wchodzi na szerszą skalę do telewizorów i obecnie jest na etapie dopieszczania. Jakość obrazu jest podobna do EX.

100 Hz vs. 200 Hz. Ja mam tv z 100 Hz i to mi wystarczy, używam tylko przy oglądaniu sportu. Do filmów te herce się nie nadają. Więc moim zdaniem nie ma sensu pakowanie się w 200Hz.

Moja rada weź Ex500 a zaoszczędzone pieniądze przeznacz na porządny sprzęt nagłaśniający. Efekt będzie ŚWIETNY:-)

Edytowane przez ksebas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Króciuteńki OT. Jak ktoś ma Samsunga 40" b650/651 to mogę się zamienić na 2 dniowego KDL-46EX500 (oczywiście z dopłatą). Na tv mogę wystawić FV. Kupiony w Euro AGD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru w teście pisze że po włączeniu cyfrowej redukcji zakłóceń jakośc SD robi się lepsza. Szczerze mówiąc ja nie zauważyłem żadnej poprawy nawet dając na max. Jedyne co widac wtedy to rozmywanie się obrazu. Jestem ciekawy czy inni mają tą opcję włączoną?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam takie pytanie może wiecie czy w Polsce będzie dostępny między innymi model KDL-55EX505 z wbudowanym tunerem satelitarnym bo na allegro już się pojawiły tylko jak na Polskę nie będą dostępne to nie będzie problemów z gwarancją? i jakoś nie mam przekonania do kupowania przez internet a chce 32 i 55 cali...

Edytowane przez dr.killer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W telewizorze, w ustawieniach Eco jest opcja "Tryb czuwania po bezczynności". Jak ona dokładnie działa ? Czym jest owa "bezczynność". Oglądałem ostatnio TV i właśnie w czasie oglądania zadziałała ta opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

mam takie pytanie może wiecie czy w Polsce będzie dostępny między innymi model KDL-55EX505 z wbudowanym tunerem satelitarnym bo na allegro już się pojawiły tylko jak na Polskę nie będą dostępne to nie będzie problemów z gwarancją? i jakoś nie mam przekonania do kupowania przez internet a chce 32 i 55 cali...

Ciężko teraz powiedzieć, ale dla przykładu poprzednia seria 5800 właśnie wyposażona w tuner satelitarny (jedyna różnica w stosunku do serii 5500) nie trafiła do sprzedaży w Polsce, co do gwarancji problem byłby w przypadku jej przedłużenia (jeśli trwałaby promocja 5 lat gwarancji), ale w takiej sytuacji nie mam pojęcia, polecałbym przedzwonić na infolinie powinni tam udzieli satysfakcjonującej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy KDL-46EX401, mocno odstaje jakością (w dół oczywiście) od EX500?

Bo rozważam zakup 40EX500, ale też spoglądam w kierunku czegoś większego, ale w podobnej

cenie co EX500 - czyli chyba 46EX401.

Zastosowanie: PS3 i N (HD)

Co myślicie Panowie?

Edytowane przez Decanabol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EX500 w porównaniu do EX401 jest wyposażony w Bravia Engine 3 co na pewno poprawia jakość obrazu SD, Motioflow 100 Hz oraz posiada Lan. Sam mam 32EX500 i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy KDL-46EX401, mocno odstaje jakością (w dół oczywiście) od EX500?

Bo rozważam zakup 40EX500, ale też spoglądam w kierunku czegoś większego, ale w podobnej

cenie co EX500 - czyli chyba 46EX401.

Zastosowanie: PS3 i N (HD)

Co myślicie Panowie?

Dużo zależy od samego użytkownika jak nietrudno się domyślić, po pierwsze jak przedmówca wspomniał jest spora różnica w procesorze obrazy co się bezpośrednio odbije na jakości obrazu w przypadku sygnału SD, miałoby to mniejsze znaczenie przy mniejszych przekątnych, przy 40 calach może to być zauważalne. Druga sprawa to technologia 100hz czyli układ kompensacji ruchu dla jednych niezbędny dla drugich pierwsza opcja do wyłączenia, musisz zastanowić się do której grupy należysz, ja bez tego nie wyobrażam sobie na dzień dzisiejszy oglądania telewizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 Hz przy filmach z kablówki czy satelity napewno wyłączysz bo będziesz miał obraz ala teatr telewzji i inne dodatki, które sprawią, że obraz wygląda komicznie (ostatnio oglądałem film przez kablówkę sfilmowany w stylu Szeregowiec Ryan, na takich filmach 100 Hz trzeba obowiązkowo wyłaczyć bo normalnie cyrk wychodzi, miałem wrażenie, że aż rzuca mi telewizorem, normalnie tak komicznie to wyglądało, że hej). Jeżeli chodzi o procesor Bravia 3 to daje on lepszej jakości obraz niż Bravia 2. Ogólna zasada jest taka: mniej i lepiej niż dużo i byle jak - tym się kieruj przy wyborze elektroniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm 100Hz na standard jest ok. Nie ma teatru ale jest płynnie. Ale oczywiście można to wyłączyć w ogóle ale wtedy to dopiero jest z BD judder. Do kabla, satki itp nie jest potrzebne 100Hz. Tutaj chodzi o poprawę płynności ze źródeł 24p czyli Blu-ray'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś o tym pisałem ale przypomnę;-) Na 100 Hz zdecydowałem się gdy w sklepie zaskoczyło mnie to, że na jednych telewizorach napisy końcowe skakały a na innych nie, sprzedawca uświadomił mnie skąd to się wzieło i tak mam 100 Hz. Przy kablówce przydatne tylko podczas oglądania sportu, na innych kanałach różnie raz teatr jest raz go nie ma a dodatkowo przy słabej jakości sygnału wyskakują czasami artefakty (np. 4fun Tv.)

Przy oglądaniu filmów z dvd (oryginalnych) co prawda z laptopa, zuważyłem, że te 100Hz widać własciwie tylko na napisach końcowych - mniej drgają, ale.... teatru nie ma!

Jak jest na BD przekonam się za jakiś czas, na razie testowałem tylko próbki ale nie wiem czy to jest to samo co obraz bezpośrednio z BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie masz warunki? Odległość do telewizora, źródła sygnału, co dokładnie będzie podłączone, nasłonecznienie pomieszczenia... Bez tego to można sobie co najwyżej gdybać tym bardziej, że rozrzut cenowy jest bardzo duży i w cenie nx800 wersji calowej można praktycznie mieć 55 calowego ex500 tylko dla takiego kolosa warunki też muszą być odpowiednie. Także podaj więcej danych.

Odległość od TV to od 2.5 do 3 m , źródło sygnału to Cyfrowy Polsat razem z kanałami HD, TV będzie prawdopodobnie podłączony do Blu Ray,pomieszczenie jest lekko nasłonecznione .

Edytowane przez Kris_46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zdecydowałem sie na na zakup 40EX500 ale mam jedno pytanie jeszcze ......mam w domu internet bezprzewodowy( router) czy ten model ma wbudowane WIFI żebym mógł bez kabli mieć na nim internet czy muszę dokupić to urządzenie poniżej które Sony reklamuje jako akcesorium?

UWA-BR100 Nowość

Bezprzewodowy dostęp do Internetu dla telewizora przystosowanego do współpracy z siecią Wi-Fi

Karta USB sieci bezprzewodowej do telewizorów przystosowanych do współpracy z siecią Wi-Fi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odległość od TV to od 2.5 do 3 m , źródło sygnału to Cyfrowy Polsat razem z kanałami HD, TV będzie prawdopodobnie podłączony do Blu Ray,pomieszczenie jest lekko nasłonecznione .

Odpowiedziałem już na PW które wysłałeś :rolleyes:

ksebas kwestia gustu ja przy Nce przy ustawieniu Motionflow na standardowy poziom jestem jak najbardziej zadowolony, ale faktycznie z wysokiego korzystam stosunkowo rzadko zwłaszcza przy sygnale SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. W sony center w rzeszowie mozna nabyc 40 Ex500 wraz z bd s-370 za 3799zl. ale mozna tez zakupic sam tv po wczesniejszym wynegocjowaniem ceny za jedyne 3100zl plus UWA-BR100. takze moim zdaniem warto. poniewaz jest to sklep stacjonarny firmowy mozna sprawdzic sobie tv itd. sam jutro jade kupic :D .pozdrawiam i szukajcie sony center.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena rewela. Ja już wiem, że to będzie taki hit sprzedaży jak W5500 w 2009 roku dla marki sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz Gmeru jak ustawiłeś tacie te 55" ? bardzo będę wdzięczny za paramatry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a powiedz Gmeru jak ustawiłeś tacie te 55" ? bardzo będę wdzięczny za paramatry ;)

Złożył podstawę, zamontował a telewizor ustawił na przygotowanym gustownym stoliczku ! Parametry stolika 600x400x400

Nie licz Kolego że Gmeru ujawni najbardziej tajne dane w RP. Przeczytasz bełkot o kącie padania promieni słonecznych, preferencjach i gustach użytkownika itp.

Edytowane przez artur19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...