Skocz do zawartości
Gmeru

2010: MEGA-TEST: LCD KDL-40EX500 CCFL dla mas - dyskusja na temat serii EX "Dobry wybór" podświetlenie CCFL

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się w zupełności z przedmówcą. W radio co chwilę leci reklama nie telewizra tylko centrum multimedialnego, a druga sprawa to ta pokrywka na ekran w nowych modelach, która odbija światło, nikomu nie życzę aby sie musiał sam na własnej skórze przekonać jaka to tragedia......

Przecież jak oglądasz to się nie odbija :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze nigdy nie miałeś do czynienia z taką pokrywką matrycy. Wszystko jest cacy dopóki nie zacznie na nią padac jakieś światło, wtedy widac tylko kontury i o prezentacji dla gości przy zapalonym żyrandolu można zapomniec;-) Przynajmniej do tej pory tak było z każdą tego typu osłoną matrycy. Ciekawi mnie jak Sony sobie z tym poradziło?

Co do Ex 500 to szkoda że nie mogłem poczekac do jego wejścia na rynek i tuż przed pojawieniem się tego modelu musiałem kupic W5500. Nie żałuję oczywiście, ale gdybym mógł poczekac to miałbym nowiusieńki tv z najnowszymi bajerami i wg. Gmeru lepszym obrazem. Na pocieszenie mam tylko to, że podobno W5500 jest wg klasyfikacji Sony wyżej w klasyfikacji pod względem obrazu. Pryznajmniej tak twierdzi pewien doświadczony forumowicz z konkurencyjnego forum.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kebas zgadza się nie miałem i mocno mnie ciekawią opinie użytkowników na temat matowych i błyszczących matryc. Właśnie jestem na etapie zakupu LCD i chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat, podrzuciłem ten pomysł jako propozycje ankiety. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do Ex 500 to szkoda że nie mogłem poczekac do jego wejścia na rynek i tuż przed pojawieniem się tego modelu musiałem kupic W5500. Nie żałuję oczywiście, ale gdybym mógł poczekac to miałbym nowiusieńki tv z najnowszymi bajerami i wg. Gmeru lepszym obrazem. Na pocieszenie mam tylko to, że podobno W5500 jest wg klasyfikacji Sony wyżej w klasyfikacji pod względem obrazu. Pryznajmniej tak twierdzi pewien doświadczony forumowicz z konkurencyjnego forum.....

W5500 to wciąż bardzo dobry telewizor także nie masz co specjalnie żałować sam mam ten model i jeżeli miałbym na coś zmieniać to po pierwsze duużo większego czyli około 55 cali i oferującego sporo lepszy obraz czyli jakiś wyższy model.

lukasciuk a jakie masz pomieszczenie? Oglądasz w dzień czy wieczorami, czy w pomieszczeniu są rolety,oglądasz w pełnej ciemności czy z włączoną lampką? Bo to jest tak naprawdę istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarcoGrando w zasadzie tv gra praktycznie cały dzień. Odległość to około 3.5m od odbiornika, cyfra +, głównie mecze i dvd wkrótce BD, aczkolwiek zależy mi na dobrym SD.Wieczorami lampka za tv lub ciemność, a w dzień rolety. Miałem brać LE600 Sharpa, ale wykupili mi ostatniego, a i trochę czytając o nim przestraszyłem się wadliwości. Teraz myślę nad 40EX500 lub 40HX700 choć przyznam szczerze, że to wałkowanie to męczące i denerwujące się staje bo wodę z mózgu robi. Najlepiej iść i kupić zbytnio nie główkując i pewnie bym tak zrobił, ale w Irlandii jeszcze nie ma tych modeli Sony na sklepie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia na szybko po zakupie modelu 37 calowego, ogólnie potwierdzam to co było w teście ale mój ma chyba błąd w oprogramowaniu tzn. nie działa prawidłowo PAP - w tym trybie nie można wybrać źródła sygnału do oglądania, jest albo cyfrowy albo HDMI1 bez możliwości zmiany(ma przyjechać serwisant). Poza tym obraz po właściwym ustawieniu jest naprawdę dobry ale na sygnale SD dopiero około 2m od ekranu, bo bliżej widać szumy na słabym sygnale. Kolejna sprawa to kąty patrzenia niestety samsungi wykonane w tej samej technologi są lepsze, ponieważ tam kontrast nie traci tak na jakości. Nie wiem jaki wpływ ma na to matryca 37 cali bo podobno jest innego producenta niż np. matryca 40 cali, która tutaj była testowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu testu modelu 40EX500 rozumiem, że seria EX500 jest generalnie lepsza (mniej lub bardziej) od W5500 prawie we wszystkim. Zastanawia mnie tylko skalowanie SD. Gmeru napisałeś, że przy takich samych ustawieniach skalowanie SD w EX500 nie jest tak dobre jak w W5500 i ze dopiero po wlaczeniu "wspomagaczy" robi się dużo lepiej. I tu moje pytanie. Czy wtedy (po włączeniu tych wspomagaczy) jest już tak dobrze jak było w W5500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne: jest trochę lepiej. Ogólnie model jest nowszy, posiada lepszą czerń, jest dużo bardziej dopracowany pod względem sieciowym itd. Co do SD to mam wrażenie (spekuluje tylko), że w W5500 siedzi inna matryca.... inaczej działa na nią elektronika i efekt jest taki, że SD dla mnie lepsze jest na W5500. Ale przecież tu chodzi też o niewielkie różnice... SD samo w sobie jest paskudne;p Chodzi mi głównie o takie elementy jak np. pasek TVN24 i grafika na nim widoczna. Na W5500 jest bardziej gładko i bez widocznych pixeli wokół np. cyfr od zegara. Na EX500 dopiero jak odpalę wspomagacze to jest już prawie tak samo. Dziwne bo w wyższych seriach jest ok. Coś tam w środku musi się dziać : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupiłem, zadowolony jestem tylko że wykryłem jeden martwy pixel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach testowania ...jestem zadowolony, brak martwych pikseli, nienajgorzej radzi sobie z sd ale zakupiłem dodatkowo Patriot BOx Ofice - filmy 1080p/720p wyglądają już naprawdę bdb, oglądam wieczorem i na słuchawkach, wbudowane głośniki nadają się jedynie do programów informacyjnych, trzeba dokupić zewnętrzne by obejrzeć komfortowo "film akcji" lub też korzystać ze słuchawek - całkiem przyzwoita jakość dźwięku, lepsza niż w moim discmanie Sony.

Trzeba nieco pobawić się ustawieniami obrazu bo standardowe nie są najlepsze imo, obraz jest mało naturalny na nich, za bardzo podbijają kontrast, dobre do sklepu nie do domu.

p.s. odnośnie różnic w wyświetlaniu sd w stosunku do W5500 to stawiam po prostu na ...soft, btw mam model ze stycznia i niektore opcje jak np. wspomniane "Pole wyświetlania" ma inne dostępne wartości ustawień.

Edytowane przez budasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba nieco pobawić się ustawieniami obrazu bo standardowe nie są najlepsze imo, obraz jest mało naturalny na nich, za bardzo podbijają kontrast, dobre do sklepu nie do domu.

mógłbyś się podzielić swoimi ustawieniami ? byłbym wdzięczny , troche ustawiałem ale być może masz lepsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również przyłączam się do prośby z podaniem jakie masz ustawienia napewno nie tylko mnie one pomogą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru mam do ciebie pytanie, czy jak testowałeś model 40 calowy to też tak miałeś, że kontrast w pionie zmniejszał się tak jakby 40-50%, czy było to niezauważalne bo kontrast w poziomie jest bardzo dobry? Ja mam 37 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin nie wiem czy jest to akurat to, ale musisz wyłączyć w ustawieniach automatyczne zwiększanie kontrastu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ustawień to nie ma sensu podawanie konkretnych, inne oswietlenie pokoju wymaga inne ustawienia, dodatkowo inne ustawienia dajemy dla innych zrodeł, po prostu trzeba miec materiał, ktory dobrze znamy, np. wejscie hdmi ustawiałem pod LOTR/Resident evil, ktore dobrze znam i wiem jak powinny wyglądać.

Edytowane przez budasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko rozumiem że każdy ma inne warunki ale chyba nie stanie wam się wielka krzywda jak napiszecie jakie macie parametry ustawienia obrazu prawda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak już tak bardzo się wzbraniacie to może powiecie czym kalibrować ekran bo tz "na oko" to do mnie nie przemawia ani kupowanie spydera za 400 pln <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak już tak bardzo się wzbraniacie to może powiecie czym kalibrować ekran bo tz "na oko" to do mnie nie przemawia ani kupowanie spydera za 400 pln :blink:

ja właśnie tak na oko ustawiałem, jasność , kontrast i podświetlenie przy konkretnych programie który zwykle oglądam najczęściej. Nie znam się na kalibracji więc każde inne ustawienia pewnie będą lepsze ..

Ale to też nie jest tak że uda się ustawić dla wszystkich programów i tu jest problem, i to chyba chodziło chłopakom gdy mówili że trzeba indywidualnie ustawiać, do tego dochodzi naświetlenie pokoju, ja bym chętnie usłyszał o ustawieniach dla średnio naświetlonego pomieszczenia , obraz odbierany z n'ki przez HDMI i kanały głownie HBO HD <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem posiadaczem Samsunga b650. Planuje sie go pozbyć ponieważ od dłuższego czasu telewizor buczy.Oddałem telewizor do serwisu i tam po obserwacjach fachowcy stwierdzili że z tv jest wszystko ok a buczenie przewidziane jest w normach przez Samsunga. Po trzech tygodniach oddali mi Tv przy okazji wymienili jakiś zasilacz. Po powrocie tv dalej wydaje charakterystyczny odgłos.pojawia się on przy jaśniejszych obrazach i po chwili zanika.Nie mniej jednak postanowiłem się tv pozbyć i w jego miejsce chciałbym kupić coś o podobnych parametrach. Zastanawiam się nad ex500(Philips 37Pfl8404h jest jednak trochę a drogi).W teście widziałem że Sony produkowane są podobnie jak Samsungi na Słowacji. To chyba ta sama fabryka. Troche boję się powtórki sytuacji jaką miałem z Samsungiem.Chciałbym poradzić się,czy warto inwestować w Sony.Czy to nie przypadkiem jest to samo co Samsung?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie do znawców czy będzie możliwość i czy sony tak jak np.samsung będzie udostępniać uaktualnienia softu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy będzie ten mega test EX500 ?

Na 1 stronie jest test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zapytać kiedy będzie zestawienie W5500 z Ex500. Coś nos mi mówi, że ten EX ma gdzieś jakiś haczyk... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla niecierpliwych od razu powiem: EX500 jest lepszy od W5500. Szczególnie pod względem czerni oraz kątów. Sporo lepszy. A jednak się da. Testowałem na Eagles z HD DVD i naprawdę jest różnica. Inna bajka niż Edge LED EX700.

ksebas o haczykach nie wiadomo nic jak narazie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że EX501 ma ciemniejszą listwę. Czy orientujecie się czy ta listwa jest całkowicie czarna w kolorze obudowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...