Skocz do zawartości
Gmeru

2010: MEGA-TEST: LCD KDL-40EX500 CCFL dla mas - dyskusja na temat serii EX "Dobry wybór" podświetlenie CCFL

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
najlepiej używając PS3 media serwer (nie jest wymagane posiadanie ps3 od razu zaznaczam)

http://www.ps3mania.pl/index.php/2009/02/p...sci-i-poprawki/

Tak też myślałem, zainstalowałem wersję Java PS3 Media Server 1.10.51 (taki najnowszy znalazłem) i niestety pisze mi brak zgodności jak mój EX500 próbuje się do niego podpiąć .....

Dokładnie po diagnostyce z poziomu TV pokazuje mi ten server, wszystkie parametry jak nazwa, IP, MAC ale pisze jasno: Serwer nie jest obsługiwany.

Zastanawiam się czy nie trzeba coś zmienić w domyślnych ustawieniach PS3 Media Servera, ale nie za bardzo rozumiem wielu jego opcji, dlatego chcę zapytać czy komuś się udało podpiąć konkretnie do EX500 jakąś wersję PS3MS?

Wyłączyłem oczywiście antywirusy i firewall więc to na pewno nie jest blokowanie portów itp.

Edytowane przez halleluja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Model EX505 ma wbudowany tuner satelitarny DVB-S i jest dostępny w Niemczech, a wygląda jak EX500

http://www.sony.de/product/t32-ex-series/k...=TechnicalSpecs

Cena za ten model (zapewne sprowadzony, bo ofert "od ręki" póki co nie widziałem) oscyluje na poziomie ok. 3,9 kzł. Dość spora dopłata za dodatkowy tuner DVB-S/S2.

http://mediamax24.eu/go/_info/?id=1543&amp...7b0adeb5d275c24

http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a...7/refId/okazje/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Postanowiłem że w poniedzialek już na 100% zamawiam TV. Zostały już tylko 3 LCD nad którymi się zastanawiam w cenie ok 3300 zł: Sony 40EX500, Samsung 40B650 i Sharp 40LE600. Najbardziej zależy mi na:

- naturalnych kolorach

- skalowaniu SD

- przetwarzaniu obrazu w ruchu

Który z podanych wyżej modeli (a może inny) będzie najlepszy w tej cenie? Czekam na opinie :)

No i sa jeszcze LG 42Sl8000 i 42SL9000, głowa mała....

Nikt się nie wypowie?:)

Edytowane przez dawid19833

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest sklep internetowy ale telewizor chce odebrać osobiście. Niestety przy odbiorze osobistym nie ma możliwości sprawdzenia. Dla mnie to jest o tyle podejrzane, że 40EX500 z pięcioletnią gwarancją kosztuje 3079 PLN.

Co do sklepu to tutaj nic nie pomogę, przy odbiorze osobistym zawsze ceniłem, że mogę spokojnie usiąść odpalić plansze RGB + czarna i sprawdzić telewizor który ma do mnie trafić, dopłacałem zwykle 200-300zł w stosunku do cen w sieci, ale zawsze ma się ten komfort psychiczny. Co do tej 5cio letniej gwarancji to faktycznie dziwne, zawsze możesz podjechać i dopytać się na miejscu jeżeli sprzedawca będzie coś kręcił to lepiej poszukać innego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie:) Brać Sony 40EX500 czy może jednak do tego co pisałem lepszy będzie inny (Samsung B650, Sharp LE600, LG SL8000/9000) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skonfigurowac PS3 media server do EX500 jest bardzo prosto

1 .wejdz do katalogu z plikami konfiguracyjnymi

2. wybierz ten do W5500, skopiuj go i nazwij np EX500

3. w srodku masz "regexpa" ktory odpowiada za nazwe, zamien go tak by pasowal do twojego TV, w opcjach telewizora znalazlem gdzies jak nazywa sie klient DLNA i domylsnie u mnie jest KDL-40EX500 (i co ciekawe mozna mu zmienic nazwe)

4. odpal od nowa PS3 Media Server

Powinien odnalezc twoj telewizor, wyswietlic zdjecie W5500 i powiedziec ze znalazl cos co nie jest PS3 ale tez w tloku ujdzie :o

W telewizorze powinienes zobaczyc serwer DLNA ktory bedzie sie nazywal tak jak twoj Pecet

Jakby nie dzialalo to daj znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pomóżcie:) Brać Sony 40EX500 czy może jednak do tego co pisałem lepszy będzie inny (Samsung B650, Sharp LE600, LG SL8000/9000) ??

Cześć, mam ten Tv od 3 dni, więc za wiele nie mogę Ci podpowiedzieć, ale już dziś mam kilka wątpliwości. Nie wiem jaki masz sygnał TV, ja osobiście TV mam podpięty pod dekoder HD w sieci Aster - jeśli chodzi o kanały HD to faktycznie szczena opada - rewelka, (wcześniej na ścianie wisiał tv LG32cale HDready - najniższa półka czyt. najtańszy na tamten czas) ale pozostałe kanały w SD - to już porażka, przeczytałem cały test i tak faktycznie nikt właściwie nie napisał jak skonfigurować ten obraz żeby był dobry. Fakt, że mam małe pomieszczenie - oglądam tv z około 2,5 - 3metrów, ale na LG nawet po podejściu pod sam tv nie było widać jakiegoś rozczepienia obrazu, ciężko to nazwać, ale to jest taki efekt, jakbyś np wyostrzył za mocno zdjęcie i powstaje taka jakby otoczka konturów - walczę z tym cały czas trochę pomaga włączenie redukcji zakłóceń - mam na średnie i redukcję zakłóceń MPEG - też mam średnie no można zjechać trochę wyostrzeniem obrazu na 10 no ale wtedy po wejściu na kanał HD widać odbicie tych ustawień - nieostry obraz.

Co do filmów DIVx - to szczerze powiem, że trochę to słabe, żeby dawać coś żeby było hmm trochę to pod publikę (marketing) ale jeśli masz xbox360 to szczerze Ci powiem, że filmy divx nawet te słabej jakości na TV są w rewelacyjnej jakości, czujesz efekt jak w kinie - polecam.

To co mnie jeszcze skusiło to przeglądanie zdjęć - jestem amatorem foto i mam ich tysiące - przeglądanie ich przez tv po sieci z komputera - daję tu 10!!! (+mnogości opcji ze zdjęciami baa możesz z tv usunąć zdjęcie - szok) xbox360 - przy tym tv ze zdjęciami zostaje tu w tyle - tv wyświetla zdjęcia przez sieć bardzo szybko i w bardzo pięknej jakości, tu akurat przy zakupie tego tv sprzedawca na moją prośbę pokazywał jak wyglądają zdjęcia w samsungu w tej samej klasie cenowej - no i na samsungu była lipa. Ale sprzedawca zareklamował mi samsunga, że czyta twarde dyski do 1Tb (nie sprawdzałem, ale liczyłem na to że sony też będzie to potrafił) niestety sony nie widzi dysku HDD pod USB :rolleyes: a szkoda, no ale jak masz sieć w domu.. :) no właśnie sieć, qrde jak go kupowałem to widziałem ten znaczek WiFI ale zacierałem ręce że będę miał bajer tv z kartą WiFi, po podłączeniu TV w domku pierwsze co to wlazłem w konfigurację sieci bezprzewodowej, a tam ZONG komunikat, że nie odnalazł podpiętego urządzenia Wifi :P ahh mało się nie zagotowałem, sprawdzam karton na te znaczki reklamowe, a tam znaczek owszem WiFi, ale pod spodem słowo READY :)) no i takie to bajery.

Czesze te forum z góry na duł żeby odnaleźć jakieś ciekawe funkcje tego tv których może nie wyczytałem z ekranowej instrukcji obsługi, znalazłem test, że jest to następca modelu W5500 naściągałem sobie linków do kanałów RSS w pracy, żeby pobawić się tym bajerem w domu (W5500 ma taką opcję) wpadam do chaty włączam TV szukam gdzie jest taka opcja... nie znalazłem okazuje się, że takie bajery mają starsze modele, a nowszy już nie (może nie ta seria, nie ten przedział cenowy) no ale masz za to w to miejsce koszmarnego Divxa :))))

Czerń - naprawdę super, oglądanie filmów w nocy rewelacja (super opcja tryb kinowy) - wydaje Ci się, że siedzisz przed tv CRT :)

Głos - ekstra.

No to taka moja opinia o tym modelu na szybko, cholera cały czas czuję lekki niedosyt, ja wybierałem między plazmą panasonica 42 cale, a tym modelem, hmm sprzedawca od razu zbił mnie z plazmy pokazał mi czerń na plazmie, że jest rozmyta, że matryca błyszczy, no fakt w sklepie widziałem wszystkie neonówki w obrazie, no i powiedział, że jeśli masz słoneczko w pokoju to sobie nie pooglądasz (słoneczka to akurat w tym pomieszczeniu mam jak na lekarstwo... no ale). Teraz jak już kupiłem TV znalazłem ne jednym forum taką opinię, że plazma jest super, a to LCD cały czas dąży do takiej jakości jak plazma, a w plazmach zachodzą jak na razie kosmetyczne zmiany (ona dąży do perfekcji)

Sony skusiło mnie DLNA. Jeśli chodzi o youtube nie wiem czy będziesz na to patrzył, ale jak masz może N-kę to taki bajer tam jest, nie warto dopłacać do TV po taki bajer, owszem Sony ma jeszcze około 15 innych serwisów z filmami, ale qrde trzeba się uczyć języków bo wszystko po angielsku.

Dobra na plus w tym TV - jakość HD, jakość z konsoli, jakość zdjęć, jakość filmowa

PS. Drodzy szczęśliwcy posiadający ten model TV proszę podajcie jakieś konkretne ustawienia dla sygnału SD, jest tu taka mnogość opcji ustawień obrazu, że prostemu człowiekowi (amatorowi) ciężko jest się tu połapać, a przecież wydałem niemałe pieniądze i chciałoby się mieć obraz lustereczko nie tylko na kanałach HD :)

Edytowane przez majer01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Drodzy szczęśliwcy posiadający ten model TV proszę podajcie jakieś konkretne ustawienia dla sygnału SD, jest tu taka mnogość opcji ustawień obrazu, że prostemu człowiekowi (amatorowi) ciężko jest się tu połapać,.................

Raczej wątpie, że ktoś na tym forum (ale na innych też) odpowie Tobie jak sprawnie czyli szybko i dobrze ustawić obraz, ciągle czytam że to robota dla profesjonalistów, a samemu to wygląda to mniej więcej tak, że trzeba bawić się suwaczkami aż coś z tego będzie! Taką odpowiedź mniej więcej otrzymasz.

Jedyne co może zrobić amator to spróbować przerobić gotowe formaty (Sport, Muzyka, Film) pod swoje upodobania.

ps.

Jeżeli dojdziesz do wniosku, że jednak chciałbyś się dowiedzieć jak działają ulepszacze typu korekcja czerni, kontrast dynamiczny itp. (nie daj boże, że jeszcze będziesz chciał się dowiedzieć jak zmiany tych utawień wpływają na inne) to albo będziesz miesiącami ślęczał nad menu albo zapomnij że ktoś da Tobie odpowiedź;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam co prawda HX 700 i miałem podobny problem z obrazem z SD oglądam 46" z około 2.5m

i...

wyłącz polepszacze ( redukcja zakłócen, redukcja zakłóceń MPEG - bo to rozmywa obraz)

skup się na:

podświetleniu

kontraście

ostrości

korekcja czerni - jak dasz dużą to gubisz szczegóły w czerni

autom wyostrzenie - powoduje w filmie ze masz wrażenie ze autofokus kamery gubi ostrość obrazu - ja mam wyłączone

nie spodziewaj sie ze wszystkie kanały będą super - ale dojdziesz do dobrych rezultatów

ustawiaj na nowych produkcjach tvn tych co emituja w HD np: majka itd

powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem 40EX500. Na razie jestem pod wrażeniem tego TV ale mam dwa pytania:

1. Podłączyłem go do sieci lokalnej przewodem ale przy próbie uruchomienia funkcji internetowych pojawia się komunikat "Błąd konfiguracji podczas nawiązywania połączenia". W ustawieniach sieci wszystko wygląda prawidłowo, sieć widzi i po wybraniu "Stan sieci" pokazuje wszystkie dane prawidłowo i status połączenia kablowego OK.

Co muszę jeszcze zrobić ?

2. Do telewizora jest teraz podłączony kablówka Aster przewodem antenowym oraz dekoder SD Aster. Telewizor po automatycznej konfiguracji wykrył programy cyfrowe i analogowe. Tylko nie wiem za bardzo co to są za programy cyfrowe. Pokazuje listę kanałów, łacznie z informacją o aktualnie nadawanym programie ale po wybraniu kanału wyświetla się "brak sygnału". Co to są za programy cyfrowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majer01 dopiero w wyższych modelach masz wbudowaną kartę wifi, w ex500 i podobnych taką możliwość uzyskuje się po podpięciu adaptera Wifi, wszędzie jest to podkreślane, sam bardzo często to podkreślam. Adaptery powinny być na dniach w sprzedaży- marzec.

XGrzesX2 próbowałeś wyłączyć firewalla i inne rzeczy które mogą blokować połączenie? I przewód powinien być skrosowany o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
majer01 dopiero w wyższych modelach masz wbudowaną kartę wifi, w ex500 i podobnych taką możliwość uzyskuje się po podpięciu adaptera Wifi, wszędzie jest to podkreślane, sam bardzo często to podkreślam. Adaptery powinny być na dniach w sprzedaży- marzec.

XGrzesX2 próbowałeś wyłączyć firewalla i inne rzeczy które mogą blokować połączenie? I przewód powinien być skrosowany o ile dobrze pamiętam.

Użyłem przewodu nieskrosowanego. W domu mam router.

W routerze nie mam włączonego firewalla.

Przewód powinien być na pewno skrosowany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka mój błąd 1:1 nie wiem co mi się ubzdurało :/

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorka mój błąd 1:1 nie wiem co mi się ubzdurało :/

Poleciałem kupić kabel skrosowany i jest dokładnie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "majer01" za opinie o EX500. Tylko że dalej nie wiem co wybrac. Wiadomo że materiały HD właściwie na każdym LCD będą już wyglądac przynajmniej dobrze ale na razie mam tylko kanały SD więc zależy mi na TV który dobrze sobie poradzi z cyfrowym polsatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy EX500 umożliwia tylko uruchamianie wideo przez internet (youtube itp) czy może obsługuje też serwisy innego typu takie jak picasa, flickr ... ? Pytam bo jak wybrałem "odświeżanie zawartości internetowej" to operacja "nigdy" się nie kończy i po godzinnym oczekiwaniu anulowałem ale z serwisy internetowe widzę tylko w menu wideo. W Menu z muzyką i zdjęciami nie ma żadnych serwisów internetowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki "majer01" za opinie o EX500. Tylko że dalej nie wiem co wybrac. Wiadomo że materiały HD właściwie na każdym LCD będą już wyglądac przynajmniej dobrze ale na razie mam tylko kanały SD więc zależy mi na TV który dobrze sobie poradzi z cyfrowym polsatem.

Co do materiałów HD to na tym sony wyglądają przepięknie, ja przeżyłem taki szok, jak np kupujesz sobie wypasioną kartę graficzną do komputera i żeby pocieszyć oko odpalasz 3dmarka - siedzisz z ślinotokiem przed monitorem i wzdychasz. Obraz w HD, czy obraz z konsoli, uważam, że sony tutaj się postarało.

Hmmm jakbym miał jakiś inny TV do testowania w domu, to mógłbym się mądrować co do innych firm :(

Ja miałem inny problem, pierwszy raz w życiu kupiłem coś tak drogiego bez czytania wcześniejszych opinii o tym produkcie, głowa bolała mnie dopiero po dokonaniu wyboru :) Całe życie marzyłem o PDP, jak kupowałem LCD 32 - to wówczas nie było mnie stać, a różnica między LCD i PDP była na plus dla PDP. Gdy byłem w niedzielę w MM to tak właściwie poszedłem po plazmę. Zacząłem od Sony - gościu poświęcił mi lekko 30 min i pokazywał różnice między PDP i LCD, nie wiem czy on miał taki dar czy co, ale faktycznie gołym okiem było widać, że LCD ma wyraźniejszy obraz ja to widziałem przede wszystkim na czarnym kolorze, na PDP było widać mniej szczegułów (jest to moje odczucie i moja obserwacja), później wziąłem doradcę od Samsunga, który potwierdził to co mówił gość od Sony i zaczął reklamować swoje produkty po czym trochę pojechał po Sony, że tak właściwie tam się nic nie zmieniło, że owszem EX500 to model 2010 ale tak naprawdę to bebechy to te same, że divx nie wyświetla polskiej czconki.. itd.. hmm no dobra wróciłem do kolesia od sony i mówię, że ponoć lipa z tym divixem że czcionka bez polskich liter itd.. no i zaczęło się... :) kolo z sony wziął Samsunga w tym samym przedziale cenowym z "takimi samymi" bajerami i zaczął mi go testować, to filmy to zdjęcia (to mnie przekonało), obraz, dźwięk. no i dla mnie lepiej wypadł Sony. Niestety ten jeden feler jedna z ważniejszych rzeczy nie była przetestowana - jakoś sygnału SD, bo nie było tam takiej możliwości. Więc nie wiem jak zachowywałby się wtedy sony przy samsungu.

Jeszcze jedna rzecz, w salonie wszystkie TV świecą na maxa, są w trybie demo, co zapewne producent przez demo nie chce pokazać wad tylko same zalety, jest inne światło, za dużo jest innych TV, gdzie chcąc nie chcąc zerkasz na nie, inny obraz jest na 40 cali a inny na 50 cali.

Wczoraj poszedłem z ciekawości do innego salonu - rtvagd, gdzie mój tv stał między plazmą, a ledem, na moją prośbę sprzedawca włączył sygnał z N-ki SD, przełączał między tvp1, tvp2, tvn i powiem Ci szczerze, że świecił prawie jak ten led obok nie pamiętam firmy, ale być może jakaś słaba jakoś tego leda, no ale cena już była tysiak więcej, a na plazmie był obraz jakiś taki jak za mgłą (jest to moje subiektywne odczucie!) w każdym bądź razie odetchnąłem z ulgą :D

"XGrzesX2" niestety właśnie nie można dopisać innych serwisów, mnie najbardziej boli że nie mogę dodać kanałów RSS z wiadomościami, może sony zrobi jakieś uaktualnienie oprogramowania i doda tę opcję ;) co do internetu, to sprawdź czy na routerze masz włączone zabezpieczenia (może filtracja po mac adresie), że nie możesz się połączyć z tv do internetu, u mnie to śmiga wszystko piknie.

"ksebas" i "GBV" dzięki za podpowiedzi, ale dalej mam te cholerne kreski wyostrzające obraz, znikają dopiero wtedy gdy daję wyostrzenie obrazu na minimum, co nie znaczy, że znikają całkiem. Tak się zastanawiam, może to ten mój dekoder jest to bani bo on nie ma fullHD ma tylko 1080i, konsola ma fulla czyli 1080p. - no ale wątpię czy to to, ale w sumie przełączę konsolę na niższą jakość i sprawdzę czy na konsoli wtedy też się to pojawia. Aha w moim modelu nie ma automatycznej ostrości, w każdym bądź razie nie znalazłem tego nigdzie.

"MarcoGrando" tak wiem, że do tego potrzebny jest adapter, sprzedawca niestety nie poinformował mnie o tym fakcie, a znaczek był WiFi tylko pod spodem małymi literkami READY ;) Chodzi mi o tą belkę reklamową co świeci na ekranie SONY podczas prezentacji. Nie wziąłem pod uwagę tego że ready to znaczy, że będzie w tym WiFi tylko odebrałem to, że działa WiFi. Konsola Xbox360 jak jest sprzedawana nie ma tam ani słowa o sieci WiFi, a jak sobie dokupisz kartę na USB i podepniesz pod nią to masz WiFi. No i żeby mieć taką dogodność w TV no to trzeba dopłacić kolejne 300 a może 400 zł :P Nie jest to dla mnie problemem, bo mam gniazdko LAN przy TV.

Kolejna obserwacja jaką zauważyłem, to DLNA jest trochę dziwne, jak puszczam DIVxa przez sieć to jest w jakości beznadziejnej, a jak puszczę ten sam film z pena to jakość jest zdecydowanie lepsza (?). A teraz druga bardzo dziwna rzecz TV przez sieć czyta plili AVHCD czy jakoś tak, format pliku wyższej jakości, odtwarza to nawet w dobrej jakości obrazu hmm no to dawaj go kopiuję ten pliczek na pena odpalam DLNA szukam pena wchodzę w ten katalog gdzie jest ten film, a tam ZONG nie widzi go na PENie (?) :) dobre co?

Jedyny jaki problem mnie męczy to ta jakość sygnału SD, zeruję opcje, wchodzę od początku ustawiam poszczególne tryby i nic.

Powiedzcie mi, czy macie włączony czujnik światła, bo te niby wspaniałe udogodnienie działa świetnie w dzień, a nawet w nocy jak jest zapalone światło normalne, ale w nocy gdy mam odpalone lampkę w kącie pokoju i daje już jakieś światło na pomieszczenie, ale nie świeci wprost na tv to obraz na tv mam za ciemny :P

Jeszcze jedne ustawienia mnie trochę gryzą o co chodzi z tymi ustawieniami obrazu, można regulować bieżące lub wspólne lub własne (?) nie wiem co za różnica

Czy automatyczne ograniczenie światła macie włączone czy wyłączone?

To na razie tyle... dziś kolejne testy może znajdę coś nowego, powiem Wam, że tv podoba mi się coraz bardziej, hehe pamiętam tekst sprzedawcy jak gratulował mi wyboru, że teraz to mam spokojnie tydzień z bańki, bo będzie się czym pobawić, zanim połapię się w tych jego możliwościach, w myślach sobie pomyślałem qrde bierze mnie facet za jakiegoś zielonego - w końcu co tam będzie do ustawienia, internet? obraz? (w LG było tylko jasność, kontrast, kolor, ostrość do regulacji) :) hehehe a ja już 4 dzień z pilotem w łapie i tylko klikam z przerwami na seanse rodzinne... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy automatyczne ograniczenie światła macie włączone czy wyłączone?

Ja mam wyłączone dzięki czemu obraz wieczorem jest dużo lepszy i dzięki temu pdświetlenie mam na 6 i mi wystarcza a z włączonym nawet max było za słabe, co do kabla to powinien być prosty a nie skrosowany bo taki stosuje się do podłączania dwóch komputerów ze sobą. U mnie na kablu prostym i na -dhcp automat -na tv i roterze działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś wrzucić kilka zdjęć przedstawiających obraz SD z tego telewizora? Najlepiej z satelity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem EX500 to bardzo przyzwoity telewizor - w tym przedziale cenowym. Do HD, konsoli PS, zdjęć, internetu. Ale jeśli komuś, przede wszstkim zależy na dobrym odbiorze SD (a taki sygał w 90% jest podawany przez platformy cyfrowe i kablówki) powinien raczej popatrzeć na Toshibę ..ZV635DG, Sharpa ..le705 lub nowego Panasa serii G20. Wiem, wiem - są nieco droższe. Ale będzie mniej zawiedzionych po przywiezieniu wymażonego LCD do domu (czytaj wypowiedzi powyżej).

A w sklepach, szczególnie tych wielkich typu MM, EuroRTV, możemy co najwyżej popodziwiać walory obsługujących tam pań lub panów (to dla forumowiczek) ale nie sprzętu. Dlaczego? Bo - włączony tryb sklep, mocne światło jarzeniowe, sygnał z blue ray lub jak w Euro chaos teledysków na MTVHD, najczęściej ugłupiające rady sprzedawców, wyeksponowane stoiska firm które za to płacą.... To moje własne doświadczenia.

LEPIEJ UWAŻNIE CZYTAĆ FORA - TAKIE JAK TO. sorry jeśli nie bardzo w temacie

Edytowane przez Jarek22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że jak stoi obok siebie ex500 i ex400 to wszyscy klienci mówią, że ten tańszy świeci lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do SD i filmów divx lepiej kupic np Samsunga B650 ?

Edytowane przez dawid19833

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem new na forum i w temacie ale stałem się szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem tego "sonego". Piszę "mam nadzieję" bo trochę zaniepokoił mnie fakt, że zdjęcia z pendriva owszem odtwarza ale tylko wykonane aparatem sony. Zajmuję się fotografią i "niestety" używam Nikona :P a możliwość prezentowania fotografii na tych rozmiarów TV jest dla mnie dość istotna.

Moje pytanie brzmi: czy ja czegoś nie potrafię ustawić/odblokować czy to jakaś dość dziwna marketingowa polityka tej firmy?

Liczę, że w gronie takich fachowców znajdzie się ktoś, kto wie co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...