Skocz do zawartości
Gmeru

2010: MEGA-TEST: LCD KDL-40EX500 CCFL dla mas - dyskusja na temat serii EX "Dobry wybór" podświetlenie CCFL

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam pytanie o input lag? cyt.. Gmeru ....Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie obraz z konsoli. Przede wszystkim swoją ostrością i wyrazistością. Niby na każdym LCD taki obraz powinien przecież wyglądać idealnie a jednak tutaj jest wyjątkowo dobrze. Większego smużenia brak. Input lag jest do zmierzenia. Postaram się to w przyszłości zrobić. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EX402 róźni sie tylko obudowa do referencyjnego modelu EX400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jest duża różnica jakości obrazu pomiędzy EX400 a EX500 i V5500 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim źródle sygnału mówimy przy porównywaniu? Bo ma to dość niebagatelne znaczenie generalnie porównywać należałby nowości czyli ex402 i ex500 http://www.sony.pl/comparison/kdl40ex500aep/kdl40ex402aep najważniejsze różnice to BE2 w przypadku niższego modelu- ten procesor obrazu trochę słabiej spisuje się z obróbką słabszego sygnału w przeciwieństwie do BE3, kolejną sprawą jest 100hz dla jednych bardziej istotne dla innych mniej. Przy v5500 mamy BE3, ale wciąż brak układu kompensacji ruchu oraz uboższe możliwości multimedialne w stosunku do nowości. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się nowe oprogramowanie do serii EX. Wie ktoś może co wnosi nowy soft w ex500 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O jakim źródle sygnału mówimy przy porównywaniu? Bo ma to dość niebagatelne znaczenie generalnie porównywać należałby nowości czyli ex402 i ex500 http://www.sony.pl/comparison/kdl40ex500aep/kdl40ex402aep najważniejsze różnice to BE2 w przypadku niższego modelu- ten procesor obrazu trochę słabiej spisuje się z obróbką słabszego sygnału w przeciwieństwie do BE3, kolejną sprawą jest 100hz dla jednych bardziej istotne dla innych mniej. Przy v5500 mamy BE3, ale wciąż brak układu kompensacji ruchu oraz uboższe możliwości multimedialne w stosunku do nowości. ;)

Ja tylko dodam, że dla mnie W5500 był sporo lepszy od V5500 a EX stawiam nawet nad W5500. Dodam też, że dla mnie telewizory Sony zaczynały się zawsze od serii W5500 właśnie ze względu chociażby na 100Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

sledze temat i aktualnie jestem juz zdecydowany na 55ex500 teraz jak kazdy szukam dobrej ceny i znalazlem taka oferte na allegro jak TV + konsola + kabel za 5200 PLN

http://www.allegro.pl/item987192926_sony_k...250gb_hdmi.html

mial ktos moze doswiadczenia z tym sprzedawca? moze macie jakies swoje dobre i godne polecenia zrodla gdzie kupic TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena masakrująca + jeszcze te dodatki. Nie ma konkurencji. Teraz tylko trzeba sprawdzić co to za ludzie. Ja bym kasy nie przelał... chyba, że ktoś zna. Ale osobiście dla takiej ceny bym się przejechał. No i sprawdzić gwarancję.

Aha piszą, że efektem takiej ceny jest oczekiwanie.... bo rzeczywiście ta cena jest kosmiczna jak na ten moment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena masakrująca + jeszcze te dodatki. Nie ma konkurencji. Teraz tylko trzeba sprawdzić co to za ludzie. Ja bym kasy nie przelał... chyba, że ktoś zna. Ale osobiście dla takiej ceny bym się przejechał. No i sprawdzić gwarancję.

Aha piszą, że efektem takiej ceny jest oczekiwanie.... bo rzeczywiście ta cena jest kosmiczna jak na ten moment.

no wlasnie tez mnie to zastanawia - spoktal sie ktos z czym takim wczesniej ? rozumiem ze moze nie miec magazynu z towarem ale czemu potrzebuje az 20 dni lub wiecej na sprowadzenie? model na rynku stosunkowo od niedawna wiec nie powinno byc chyba mozliwe zeby to byly poserwisowe modele lub jakas importowana tansza wersja z innych krajow. nie mam tez pojecia jaka jest cena hurtowa za taki TV i czy fizycznie jest mozliwe zeby przy minimalnej marzy moc osiagnac taka cene?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie TV 55ex500 ma byc powieszony na scianie i koniecznie musi byc obrotowy musze lekko go obrocic zeby nie patrzec na niego pod katem - jakies propozycje co do uchwytu? wieszal juz ktos taki wielki TV na sicanie?

Edytowane przez rafusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest duży ale lekki stosunkowo. Więc nie ma problemu. Pod kątem musisz poszukać, są takie wieszaki. Ja wieszałem taki i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojawiło się nowe oprogramowanie do serii EX. Wie ktoś może co wnosi nowy soft w ex500 ?

Zgodnie z opisem zmniany dotyczyć mają poprawy działania IPTV: "Improve performance & stability of IPTV features."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko dodam, że dla mnie W5500 był sporo lepszy od V5500 a EX stawiam nawet nad W5500. Dodam też, że dla mnie telewizory Sony zaczynały się zawsze od serii W5500 właśnie ze względu chociażby na 100Hz.

Faktycznie może nie dość podkreśliłem te różnice, ale nie zmienia to faktu, że kolega ma 40stkę v5500 i bardzo przyjemny telewizor, także dużo jak zawsze zależy od ceny bo jeśli dokładając 200zł mamy dużo lepszą konstrukcję to faktycznie nie ma po co się zastanawiać.

rafusz pytanie z jakiej dystrybucji jest ten telewizor, żeby potem nie było jakiś dziwnych problemów z gwarancją z drugiej strony cena niesamowita, ale tak jak Gmeru ja bałbym się robić przelew na taką kwotę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie tez mnie to zastanawia - spoktal sie ktos z czym takim wczesniej ? rozumiem ze moze nie miec magazynu z towarem ale czemu potrzebuje az 20 dni lub wiecej na sprowadzenie? model na rynku stosunkowo od niedawna wiec nie powinno byc chyba mozliwe zeby to byly poserwisowe modele lub jakas importowana tansza wersja z innych krajow. nie mam tez pojecia jaka jest cena hurtowa za taki TV i czy fizycznie jest mozliwe zeby przy minimalnej marzy moc osiagnac taka cene?

Ja mam taki: http://www.allegro.pl/item915971076_uchwyt...ki_fischer.html i mogę go polecić. Jeśli ponad bliskość do ściany przedkładasz możliwość obrotu wokół 2 osi to bierz bez zastanowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cena rewela. Ja już wiem, że to będzie taki hit sprzedaży jak W5500 w 2009 roku dla marki sony.

Gdzie niegdzie można spotkać opinie, że tak atrakcyjne ceny są efektem stosowania nieco gorszych podzespołów niż w seriach zeszłorocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rafusz pytanie z jakiej dystrybucji jest ten telewizor, żeby potem nie było jakiś dziwnych problemów z gwarancją z drugiej strony cena niesamowita, ale tak jak Gmeru ja bałbym się robić przelew na taką kwotę...

no wlasnie tego nie wiem i co lepsze marny kontakt ze sklepem wiec chyba sobie dam siana i kupie cos czym bede mogl cieszyc oczy od zaraz

dzis bylem w MM obejzec i pobawic sie tym modelem i zonk :blink: nie czyta mojego pendrive znaczy wykryc wykryl ale nie chcial pokazac zdjec i filmow a pozniej poszlismy do samsunga i wszystko smigalo od razu :blink: ach to sony i ichne ograniczenia. facet z MM nota bene oblatany w temacie polecal mi tez toshibe 55ZV635D ale staly daleko od siebie i nie mialem mozliwoscu poroznac obrazu - moze ktos z obecnych testowal oba sprzety?

osobiscie chyba sklaniam sie do sony jakos za duzo juz sie o nim naczytalem i do tego odtwarzacz blueray LG 390 i podobno nie ma sily zeby cos nie poszlo :blink: tzn nie udalo sie odtworzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie tego nie wiem i co lepsze marny kontakt ze sklepem wiec chyba sobie dam siana i kupie cos czym bede mogl cieszyc oczy od zaraz

dzis bylem w MM obejzec i pobawic sie tym modelem i zonk :blink: nie czyta mojego pendrive znaczy wykryc wykryl ale nie chcial pokazac zdjec i filmow a pozniej poszlismy do samsunga i wszystko smigalo od razu :blink: ach to sony i ichne ograniczenia. facet z MM nota bene oblatany w temacie polecal mi tez toshibe 55ZV635D ale staly daleko od siebie i nie mialem mozliwoscu poroznac obrazu - moze ktos z obecnych testowal oba sprzety?

osobiscie chyba sklaniam sie do sony jakos za duzo juz sie o nim naczytalem i do tego odtwarzacz blueray LG 390 i podobno nie ma sily zeby cos nie poszlo :blink: tzn nie udalo sie odtworzyc

Zapewniam cię, że czyta bezproblemowo tylko że filtruje pliki w zależności od tego jakie wybrałeś menu np. jak zdjęcia to filmów nie pokaże.

Edytowane przez marcinmg1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

pytanko mam

miałem przez jakiś czas w5500 filmy avi i mkv oglądałem przez ps3 media serwer wymieniłem tv na ex500 i po uruchomieniu ps3 media serwer nie nie czyta mi wszystkich mkv które w5500 czytał a divix w ogóle nie czyta i dodam że po uruchomieniu ps3 media serwer program wykrywał mi w5500 a teraz wykrywa mi urządzenie o nazwie Unknown Renderer

Znalazłem w ustawieniach coś takiego :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...7ffe85fb49.html

link już działa

Edytowane przez Mirkowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam małe pytanie dotyczące modelu 55cali.

Czy można przewozić ten telewizor w pozycji leżącej, oczywiście zapakowanego w oryginalny karton?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EX500 i EX500 AEP

Widze w marketach model AEP a np w sklepach internetowych bez AEP,

czy to jakies inne modele czy to samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam małe pytanie dotyczące modelu 55cali.

Czy można przewozić ten telewizor w pozycji leżącej, oczywiście zapakowanego w oryginalny karton?

Można. Na plazmę trzeba uważać ale w przypadku LCD mniej. Przeżyje ; )

EX500 i EX500 AEP

Widze w marketach model AEP a np w sklepach internetowych bez AEP,

czy to jakies inne modele czy to samo ?

AEP to jakiś kod fabryczny. W ogóle nie powinien być podawany. Więc to nie jest inny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. @Gmeru. :(

Właśnie nie wiedziałem czy z tak dużym LCD jest tak samo jak z plazmami które są dość podatne na uszkodzenia w poziomym przewożeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem użytkownikiem KDL 40EX500. Czy ma jakiś praktyczne zastosowanie gniazdo PCMCIA w tym telewizorze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...