Skocz do zawartości
Gmeru

2010: MEGA-TEST: LCD KDL-40EX500 CCFL dla mas - dyskusja na temat serii EX "Dobry wybór" podświetlenie CCFL

Rekomendowane odpowiedzi

Najłatwiej porównać poprzez stosunkowo proste narzędzie na stronie producenta http://www.sony.pl/comparison/kdl40nx500aep/kdl40ex500aep , swoją drogą oba modele ciężko ze sobą pomylić (design). W kwestii bardziej technicznych, ex500 ma zastosowany nowszy procesor obrazu, lepiej radzący sobie z obróbką sygnału SD oraz układ kompensacji ruchu- 100hz.

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz. Jeśli 40EX500 i 40NX800 mają ten sam procesor obrazu BE3, to dlaczego obraz z sygnału SD na 40NX800 wygląda lepiej. W zasadzie to pytanie do Gmeru, który to zaobserwował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że zastosujemy teorię spiskową i dojdziemy do wniosku, że wszystkie modele ex500 mają BE2 tak jak te w USA a więc i te europejskie. Ale to chyba nieprawdopodobne choć zdarzały się już takie numery np. z nawigacjami, że na pudełku było napisane sirf star III a faktycznie moduł odbiorczy był zupełnie inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie jedna rzecz. Jeśli 40EX500 i 40NX800 mają ten sam procesor obrazu BE3, to dlaczego obraz z sygnału SD na 40NX800 wygląda lepiej. W zasadzie to pytanie do Gmeru, który to zaobserwował.

Ponieważ klasa obu telewizorów jest odmienna, inne mamy układy kompensacji ruchu, w przypadku nx800 jest matryca błyszcząca, a jako zwieńczenie dochodzi deep black panel oraz rożnie podświetlenie matrycy, to nie jest tak, że na końcowy obraz wpływa tylko jedna cecha produktu. A działanie procesorów obrazu najlepiej można porównać np. przy zestawieniu w4500 i w5500/ex500, ewentualnie ex400 i ex500.

marcinmg1 już w poprzednich seriach były takie różnice w telewizorach na rynek europejski w stosunku do tego co było oferowane na amerykańskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy podłączając odtwarzacz BR, który ma możliwość ustawienia wyjścia sygnału 1080p będzie "widać" 100hz,? bo dla pozostałych (od 1080i w dół) nie ma ustawienia, a dla 1080p jest albo 24 hz albo 50 hz dla wyjścia? Jesli odtworzę film np. 720 p to czy ten będzie miał w telewizorze 100hz, czy nie bo sygnał wyjściowy będzie 1080p 50 hrz??

Edytowane przez zuf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś próbowałem obejrzeć film w DivX przez usb na 40ex500. niestety nie wypadło to najlepiej.

Jakość filmu była mocno średnia. Moja ocena może jednak wynikać z tego, że nigdy wcześniej nie oglądałem filmu DivX na ekranie 40". To co na 26" wyglądało dobrze na 40" wygląda słabo.

Zastanawiam się jednak czy wpływ na to ma sam tv. Czy jakość jest taka sama jak ten sam filmy uruchomi się przez usb w tv lub DLNA i komputer. Sprawdzał to już ktoś?

Druga sprawa to napisy. Czcionka polska nie zachwyca. W Sony Centre powiedziano mi, że rozwiązaniem jest aby do pliku AVI wgrać napisy i stworzyć plik z rozszerzeniem .divx. Podobno takie pliki mogą mieć w sobie napisy i są obsługiwane przez EX500. Czy ktoś próbował już to robić? Jakim programem najlepiej to zrobić?

Pamiętam, że próbowałem już w przeszłości takiego rozwiązania do uruchamiania filmów divx na odtwarzaczu dvd, ale jakość napisów po wgraniu była fatalna. Pewnie jednak nie znalazłem najlepszego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja kupilem wreszcie ten tv i to 55 calowy i odpalone dvixy z bliska sa zle ale z 3-4 metrow wygladały naprawde zaskakujaco dobrze. Owszem nie wiem jak na konkurencyjnym sprzecie to wygla. Moze duzo lepiej ale mi tam styka co jest. A jak byl dvix z blu ray rip to i z bliska bylo juz nawet dobrze a z daleka to wygladalo to nawet lepiej niz na 3 letnim samsungu gdy cos z oryginalnego blu-ray puszczałem.

Mam od razu pytanie bo nie wiem czy to jakas wada mojego egzemplarza ale odpalilem wpierw po HDMI ps 3 i wrzucilem koncert jeden, potem 2 i w pewnych momentach co do sekundybyly mega trzaski. Nie wiedziałem czy to obudowa czy bezposrednio z głośników ale ustawienie dzwięku zmieniłem na standardowe a były dynamiczne. No i znikł kłopot. Roznica miedzy tymi trybami jak zauwazylem to tony niskie i wysokie ustawione w dynamicznym na 10 a w standardowym na 6. Niby jest ok ale jak jest ta opcja 10 to chyba nie powinno takich cudów byc na 10 gdy sa te tony. Przewijalem w tył np i co do sekundy te trzaski się pojawiały w tym samym momencie, z jakimiś właśnie typami dźwięków najczęściej basami. Wpierw to pomyślałem o tym ze mi coś pęka w podstawie... Tak wiec ten model tak ma czy to wada? Może być taki rezonans po obudowie bo skręcona za mocno?

Ogólnie wysoko oceniam ten tv mimo takich rzeczy , moze moja ocena jest mało miarodajna gdy nie wymienialem tv regularnie a przeszedłem od razu z hd ready 37 starego na ten 55 calowy full hd. Ale po prostu ciezko mi wyobrazic sobie cos o wiele lepszego w kategorii LCD. AVATAR na tym tv urywa jakościowo łeb ;)

A na koniec się czepne .. pilota. Moim zdaniem za łatwo wcisnąć coś innego niż się chce. Wystarczy byle co na drodze to i nie wyłapuje komend. Jak by go podświetlili to i by w nocy nie bolały tak te wady. Może to jeszcze kwestia obycia ale super to ten pilot nie jest moim zdaniem.

Edytowane przez klopsik1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Druga sprawa to napisy. Czcionka polska nie zachwyca. W Sony Centre powiedziano mi, że rozwiązaniem jest aby do pliku AVI wgrać napisy i stworzyć plik z rozszerzeniem .divx. Podobno takie pliki mogą mieć w sobie napisy i są obsługiwane przez EX500. Czy ktoś próbował już to robić? Jakim programem najlepiej to zrobić?

Pamiętam, że próbowałem już w przeszłości takiego rozwiązania do uruchamiania filmów divx na odtwarzaczu dvd, ale jakość napisów po wgraniu była fatalna. Pewnie jednak nie znalazłem najlepszego programu.

Drzewiej do filmów odtwarzanych na PS3 napisy dodawałem przy pomocy AviAddXSubs. Polecam - program nie modyfikuje pliku z filmem wygrzewając na nim napisy, a poprostu dodaję dodatkową "ścieżkę" z napisami, które można włączyć lub wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za ten program, przetestuje go na następny weekend, ale na forach go chwalą

co do jakości, to domyślam się, że film zripowany z BR przy klatce w formacie full hd będzie wyglądał dobrze. Przeciętny divx ma jednak klatkę około 600x300 a musi to powiększyć do 1920x1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem forum.

Noszę się z zamiarem kupna SONY 40EX500 i mam jedno pytanie dot funkcjonalności Picture in Picture.

Wiem, że można uzyskać ją poprzez wyświetlanie na ekranie obrazu z dwóch różnych źródeł. Czy sprzęt ten udostępnia taką funkcjonalność i jak ona działa?

Chodzi mi o taką sytuację:

Mam na ekranie wyświetlony obraz z PS3 a w rogu wyświetla mi się w dużo mniejszym ekranie jakiś program telewizyjny.

Czy jest taka możliwość w tym modelu, czy wyświetlanie obrazu w obrazie jest ustawialne, tzn czy można przesuwać wyświetlany obraz, powiększać go lub pomniejszać.

Dziękuje za odpowiedź.

Edytowane przez lucasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jedno pytanko za 100 punktów który LCD będzie lepszym wyborem tylko i wyłącznie do PS3 ?

Sharp LC-32LE700E

versus

Sony KDL-32EX503

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIP jest dostępne tylko jak podłączysz do tv przed gniazdo PC - dsub

konsole podłączasz chyba ???? przez hdmi i wtedy nie ma PIP jest tylko PAP i nie ma praktycznie żadnych możliwości konfiguracji tego trybu pod względem wielkości wyświetlanych obrazów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Witam wszystkich!

Jedno pytanko za 100 punktów który LCD będzie lepszym wyborem tylko i wyłącznie do PS3 ?

Sharp LC-32LE700E

versus

Sony KDL-32EX503

Pozdrawiam :(

A jakie posiadasz warunki mieszkaniowe, chodzi mi tutaj przede wszystkim o nasłonecznienie pomieszczenia i w jakich godzina zamierzasz przede wszystkim grać istotne to będzie np. z punktu widzenia ewentualnych odbić, refleksów. Pierwszy model ma matrycę błyszczącą drugi natomiast- Ex500 półmatową, która jest zdecydowanie mniej wrażliwa na umiejscowienie telewizora.

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram przeważnie wieczorem chodzi mi głównie o jakość obrazu a dokładnie o odwzorowanie kolorów który jest zbliżony do naturalnego ale chyba jednak zdecyduje się na Sharpa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz z tą naturalnością to w LCD zawsze będzie nie jakoś super. Tak to już ma to LCD... ale obraz kinowy w EX500 (ciepło 2 itd) jest w porządku. W tej cenie to wręcz bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za opinie dotyczące w/w modeli zdecydowałem się na Sharpa myślę

że to trafny wybór czas zweryfikuje czy spełnia moje oczekiwania pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy sprawdzał ktoś może czy EX500 muzykę z plików mp3 odtwarzaną z usb może przesyłać do amplitunera przez wyjście audio cyfrowe optyczne?

niestety nie mam wystarczająco długiego kabla aby to sprawdzić

Szukam jakiegoś rozwiązania aby móc odtwarzać muzykę z plików mp3 na amplitunerze Yamaha. Mam dvd Yamahy, który niby obsługuje mp3, ale rozwiązanie to jest mało praktyczne i nie ma playlist. Pomyślałem, że może przez tv będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

dzisiaj próbowałem uzyskać wyświetlanie okładek płyt podczas odtwarzania mp3 i okładki są wyświetlane gdy tagi są zapisane w formacie ID3v2.2 i ID3v2.3

natomiast przy tagach ID3v2.4 okładki już nie są wyświetlane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem już w 90% zdecydowany na EX500 tylko zastanawiam się jescze nad rozmiarem.

Zastanawiam sie nad 55" lecz boje sie że ta wielkośc może mnie "przytłoczyć".

Odległośc od telewizora wynosi 4m, telewizor będzie słuzył do ogladania dvd, psp3 i sygnału z "n-boxa". Telewizor ogladany najczęściej na wprost.

Znajomy polecił mi spawdzonego sprzedacę który oferuje 55EX500 + PSP3 za 5500zł - myslę że cena jest dobra.

Jak myslicie czy nie będzie za duzy, może ktos ma tej wielkości EX500 i pomógłby mi w wyborze.

Obawiam się tez cloudingu i oczywiście badpixeli (nie wiem czy dobrze napisałem) ale wychodzi na to ze to loteria.

Jaki uchwyt polecacie do tego modelu i na jakiej wysokości go powiesić?

Jak z kątami pionowymi wyświetlanego obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej niż z przytłaczaniem to zastanów się nad sygnałem SD. Nawet na tv-n masz większość programów sd, a jak kupisz za duży ekran to będzie bardzo widoczna na tych programach słaba rozdzielczość

czy tv jest za duży i obraz będzie wyglądał to sprawa jest bardzo subiektywna

pogadaj z tym sprzedawcą, może się dogadasz, że możesz w ciągu 1 tyg tv zwrócić

mi się w Sony Centre tak udało dogadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czterech metrów będzie w sam raz. Ja bym brał 55''. Tym bardziej że cena jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

luckynyc

Jak masz możliwości to podepnij DLNA zapomnisz o kłopotach.

Gwizdek jest traktowany raczej marginalnie w Sony

Naprawdę polecam

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potencjalnie mam możliwość podpięcia DLNA,

zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem ale stwierdziłem, że to nie ma sensu

podstawowa wada, to że trzeba mieć przez cały czas włączony komputer, telewizor i amplituner

można wprawdzie kupić amplituner z DLNA ale koszt takiego amplitunera jest wręcz astronomiczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Ja to załatwiam tak.

Komp podpięty wcześniejszym LAN do TV

Z TV światłowód na ampli.

Mogę oglądać TV po wyłączeniu monitora w kompie albo bez ampli albo bez jednego i drugiego.

Nieraz pani siedzi na kompie ja na TV jedno drugiemu nie przeszkadza.

Włączasz tylko to co potrzebujesz.

Pozdrawiam

Edytowane przez antygłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...