Skocz do zawartości
Gmeru

2010: MEGA-TEST: LCD KDL-40EX500 CCFL dla mas - dyskusja na temat serii EX "Dobry wybór" podświetlenie CCFL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedługo kupuje EX500, tylko się jeszcze zastanawiam czy 37'' czy 40''. Czy model EX500 ma we wszystkich przekątnych matryce tej samej jakości?

Drugie pytanie - EX500 ma duży input lag, jest to 60ms. Wiem, że może to przeszkadzać w konsolowych grach, ale jak się ma sprawa z normalnym oglądaniem telewizji i filmów DVD/Blue Ray?

Edytowane przez Mike28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też miałem dźwięk przy starcie ale go już nie mam,

zmieniałem ustawienia z SKLEP na DOM i wydaje mi się że po tym zniknął ten

dźwięk być może też tak Masz ale oczywiście to tylko sugestia.

to nie kwestia profilu tylko ustawień. Jeśli telewizor nie ma ustawionych godzin częstego korzystania w opcjach, to przy pierwszym uruchomieniu po dłuższym nie ogladaniu pojawia się SONY. Jesli go zgasimy i zaraz zapalimy to nie pojawi sie - bo jeszcze nie ostygł :), natomiast jeśli oglądamy zawsze np. pomiędzy 20 a 23 to warto w opcjach ustawić te godziny. Wtedy będzie juz "trzymał" moc i od razu zobaczymy wybrany kanał TV lub HDMI lub co tam cobie włączymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegow forumowiczów.

Jestem posiadaczem od miesiąca telewizora 40ex500.

Moje pytanie czy u Was też jest problem z czytaniem ,uruchamianiem plików

przez usb to znaczy katalogow AVCHD.

Pendraiva widzi owszem ale do plików muszę przejść ręcznie PRIVATE/AVCHD/BDMV/STREAM/0001.MTS

Oczywiście w telewizorze home menu usb video i tu wybieram itd.

Pamieć sformatowana fat32.

A chciał bym widzieć menu.

Struktura katalogow zrobiona w nero vision 10 w multiAVCHD też nie działa ale podobno w multiAVCHD z menu coś nie tak.

Może moglibyście mi pomóc?

Menu będziesz widział tylko jak zgrasz na płytkę i wsadzisz do odtwarzacza BR. Tutaj możliwe jest tylko takie oglądanie (ale zawsze to coś :). Mnie przeszkadza tylko to , że mam pliki z kamery Panasonic i czyta je w odwrotnej kolejności do nagrywania ;) (najpierw 16-sty a potem 15-sty itd. i nie da się zmienić tego) więc korzystam z odtwarzacza BD do ich oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Niedługo kupuje EX500, tylko się jeszcze zastanawiam czy 37'' czy 40''. Czy model EX500 ma we wszystkich przekątnych matryce tej samej jakości?

Drugie pytanie - EX500 ma duży input lag, jest to 60ms. Wiem, że może to przeszkadzać w konsolowych grach, ale jak się ma sprawa z normalnym oglądaniem telewizji i filmów DVD/Blue Ray?

Z poprzedniej serii w5500 matryce dla wersji 37 i 40 cali różniły się (mniejsza przekątna pobierała nawet więcej energii elektrycznej), przy ex500 patrząc w specyfikacje tego typu różnic nie widać, ale jak jest w praktyce to może niech Gmeru się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie kwestia profilu tylko ustawień. Jeśli telewizor nie ma ustawionych godzin częstego korzystania w opcjach, to przy pierwszym uruchomieniu po dłuższym nie ogladaniu pojawia się SONY. Jesli go zgasimy i zaraz zapalimy to nie pojawi sie - bo jeszcze nie ostygł :(, natomiast jeśli oglądamy zawsze np. pomiędzy 20 a 23 to warto w opcjach ustawić te godziny. Wtedy będzie juz "trzymał" moc i od razu zobaczymy wybrany kanał TV lub HDMI lub co tam cobie włączymy.

Zuf piszesz o czymś zupełnie innym. Ustawienia szybkiego uruchamiania mam wszystkie wyłączone. Po pierwsze podoba mi się to logo Sony, które się pojawia. Po drugie czekanie kilku sekund na obraz nie stanowi dla mnie problemu. Po trzecie po co ma tv ciągnąć więcej prądu. Po czwarte przecież nie włączam tv ciągle tylko 2, 3 razy dziennie i gra.

Moje pytanie był związane z dźwiękiem, który był odtwarzany jak się pojawia logo sony. Nie wiem dlaczego ale dźwięk zniknął. Dla mnie dźwięk był wygodny, bo w drugim pokoju wiedziałem, że ktoś włącza tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zuf piszesz o czymś zupełnie innym. Ustawienia szybkiego uruchamiania mam wszystkie wyłączone. Po pierwsze podoba mi się to logo Sony, które się pojawia. Po drugie czekanie kilku sekund na obraz nie stanowi dla mnie problemu. Po trzecie po co ma tv ciągnąć więcej prądu. Po czwarte przecież nie włączam tv ciągle tylko 2, 3 razy dziennie i gra.

Moje pytanie był związane z dźwiękiem, który był odtwarzany jak się pojawia logo sony. Nie wiem dlaczego ale dźwięk zniknął. Dla mnie dźwięk był wygodny, bo w drugim pokoju wiedziałem, że ktoś włącza tv.

a faktycznie za szybko przeczytałem:). Nie znalazłem, aby dźwięk sie dało wyłączyć więc dla mnie to raczej usterka, ale oczywiście mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno to nazwać problemem z dźwiękiem. Raczej jakaś opcja się wyłączyła.

wracając do DLNA. Dziś ściągnąłem i zainstalowałem PS3MS. lladle dzięki za linka. Wszystko super działa. Od razu przy pierwszym uruchomieniu znalazł mi 40EX500 a na tv były widoczne wszystkie dyski z pc. Wszystkie filmy, muzyka i foto można było oglądać.

na forum nie widze osobnego wątku o PS3MS więc zapytam się tutaj

1. jak obsługuje się napisy na tv. Nie potrafię ich włączać, wyłączać, ustawić ich położenia ani wielkości

2. niektóre filmy mają zbyt małą rozdzielczość aby oglądać je na całym tv. Czy jest możliwość płynnej regulacji zoom-u poza opcjami z funkcji Format obrazu, tj. Smart, Zoom, Wide, 4:3, 14:9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akurat w tym serwerku niewiele mogę pomóc, ale tu masz więcej opisów w jednym temacie tyle że trochę obszerny i wszystko niby jest

ale trzeba po kolei od początku tematu poczytać.

Myślę że znajdziesz odpowiedzi i dowiesz się coś ponadto.

http://www.hdtv.com.pl/forum/kamery/44304-...-bravia-25.html

Na tym forum też są opisy ale strasznie porozwalane w wielu wątkach

np http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...mp;#entry203702

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledze zuf za odpowiedź.

Ale nurtuje mnie informacja w instrukcji "Pliki z urządzenia USB muszą być zgodne z następującymi formatami plików.

Pliki wideo znajdują się w następującej strukturze folderów (lokalizacja hierarchiczna):

/AVCHD/BDMV/STREAM/00000.MTS

/PRIVATE/AVCHD/BDMV/STREAM/00000.MTS

/MP_ROOT/100ANV01/MAHA0001.MP4"

To zastanawiam się po co podawać strukture katalogów jak wszystko jedno gdzie znajduje się plik

czy w głównym czy dowolnie utworzonym przez użytkownika.

Może producent podaje tylko gdzie należy szukać tych plików a może jak się podłączy kamerę Sony to wtedy czyta?

Podałeś że masz kamerę Panasonika a jaki to model bo też się borykam z myślami Sony czy Panasonic.

Nie chcę się rozpisywać o kamerach bo to nie ten temat.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki antygłup

ten pierwszy wątek na konkurencyjnym forum znam. Kiedyś nawet go czytałem, tylko że on jest masakrycznie długi a do tego większość osób ma tan problemy z podłączeniem a nie szczegółową konfiguracją.

Ten drugi link do wątku na tym forum to tam prawie nic nie ma - 2 strony głównie na temat DLNA samsunga

Koledzy może ktoś szybko pomoże z ustawieniem napisów w PS3 Media Serwer

przypuszczam, że to musi być prosta sprawa, ale opcji nie potrafię znaleźć

potrzebuje włączanie, wyłączanie, zmniejszanie, powiększanie

Edytowane przez luckynyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki antygłup

ten pierwszy wątek na konkurencyjnym forum znam. Kiedyś nawet go czytałem, tylko że on jest masakrycznie długi a do tego większość osób ma tan problemy z podłączeniem a nie szczegółową konfiguracją.

Ten drugi link do wątku na tym forum to tam prawie nic nie ma - 2 strony głównie na temat DLNA samsunga

Koledzy może ktoś szybko pomoże z ustawieniem napisów w PS3 Media Serwer

przypuszczam, że to musi być prosta sprawa, ale opcji nie potrafię znaleźć

potrzebuje włączanie, wyłączanie, zmniejszanie, powiększanie

O jakie ustawienie chodzi, czy nie masz polskiej czcionki?

Edytowane przez lladle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trudno to nazwać problemem z dźwiękiem. Raczej jakaś opcja się wyłączyła.

wracając do DLNA. Dziś ściągnąłem i zainstalowałem PS3MS. lladle dzięki za linka. Wszystko super działa. Od razu przy pierwszym uruchomieniu znalazł mi 40EX500 a na tv były widoczne wszystkie dyski z pc. Wszystkie filmy, muzyka i foto można było oglądać.

na forum nie widze osobnego wątku o PS3MS więc zapytam się tutaj

1. jak obsługuje się napisy na tv. Nie potrafię ich włączać, wyłączać, ustawić ich położenia ani wielkości

2. niektóre filmy mają zbyt małą rozdzielczość aby oglądać je na całym tv. Czy jest możliwość płynnej regulacji zoom-u poza opcjami z funkcji Format obrazu, tj. Smart, Zoom, Wide, 4:3, 14:9

Nie ma sprawy ciesze sie ze moglem pomuc.

Co do napisów to musa byc w formacie SRT, najlepszym i bardzo wygodnym programem jest BestPlayer.

Wystarczy zwykly plik TXT skonwertowac do SRT i wszystko hula. Jezeli masz jakies problemy to pisz na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi zuf.

Sprawdziłem ustawienia w tv i jest opcja sortuj według można ustawić według daty pliku

rosnąco i malejąco.Tak że problem rozwiązany.Trzeba tylko to ustawić przed wybraniem

plików bo jak w trakcie oglądania to tej opcji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej pisałem o tych "dziwnych" formatach, których nie da się prawidłowo rozciągnąć na cały ekran

poniżej przykład z AXN

dsc01386p.jpg

dsc01387cp.jpg

niezależnie jaki Format obrazu się wybierze to obraz nie ma możliwości aby obraz była w miarę na całym ekranie, a jednocześnie nic nie było obcięte

na AXN jest o tyle mały problem, że przy wybraniu "Odcięte" ucina jedynie logo stacji, ale jak TVP1 nadaje w takim formacie to już ucina dobry kawałek dołu i góry

Edytowane przez luckynyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm u mnie na EX500 i nce czy TNK wszystko jest ok na AXN. Wejdź w ustawienia w samym dekoderze, tam ustaw na : Panoramiczny 16:9 oraz na rozciągnięcie. I będziesz miał jak należy (tzn. 4:3 jest jak trzeba ale jak chcesz na cały ekran to właśnie tak). A jeżeli tak masz w dekoderze to potem pobaw się w samym TV bo zapewne tam będzie coś źle ustawione w formatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do kolegi zuf.

Sprawdziłem ustawienia w tv i jest opcja sortuj według można ustawić według daty pliku

rosnąco i malejąco.Tak że problem rozwiązany.Trzeba tylko to ustawić przed wybraniem

plików bo jak w trakcie oglądania to tej opcji nie ma.

Dziękuję, faktycznie tak jest - szkoda, że to takie ukryte :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanko odnośnie modelu EX500.

Jestem praktycznie zdecydowany na kupno 46" EX500, ale dręczy mnie jedna niewiadoma. Jak wytrzymała jest matryca na uderzenia. Chodzi mi oczywiście o uderzenia typu: rączka małego dziecka uzbrojona np. w pilota albo klocka albo łapki pieska skaczącego na tv. Jest wogóle jakieś zabezpieczenie? Wiem że telewizory plazmowe mają dosyć solidną przednią "szybę" i tego typu zachowania są mu niegroźne, jak jest w przypadku LCD EX500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety EX500 nie jest niczym zabezpieczony. Praktycznie dotykając matrycy ma się wrażenie dotykania delikatnego plastiku. Nawet lekkie dotknięcie powoduje wizualne rozlanie się kryształu. Podejrzewam że nie przeżył by uderzenia przez dziecko pilotem itp. Ja też miałem taką obawę, ale negocjacje z 3 latkiem pomogły i nawet teraz jak sam przecieram matrycę krzyczy że telewizora nie można dotykać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm u mnie na EX500 i nce czy TNK wszystko jest ok na AXN. Wejdź w ustawienia w samym dekoderze, tam ustaw na : Panoramiczny 16:9 oraz na rozciągnięcie. I będziesz miał jak należy (tzn. 4:3 jest jak trzeba ale jak chcesz na cały ekran to właśnie tak). A jeżeli tak masz w dekoderze to potem pobaw się w samym TV bo zapewne tam będzie coś źle ustawione w formatem.

w dekoderze N-ki mam Panoramiczny i bez zmiany formatu. Zmienię na to domyślne rozciąganie i zobaczę jak będzie.

Opcjami w tv się bawiłem i niestety nic nie pomogła. Na pilocie jest taki przycisk, którym zmienia się format obrazu. Domyślnie mam ustawiony Wide. Próbowałem innych ustawień i niestety nie pomogło.

Taki format obrazu jak na zdjęciu na AXN występuje tylko czasami. Większość programów ma prawidłowy format obrazu który można powiększyć na cały ekran. Oczywiście złośliwość rzeczy martwych - ten nietypowy format pojawia się najczęściej na filmach, które lubię oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie małe pytanko odnośnie modelu EX500.

Jestem praktycznie zdecydowany na kupno 46" EX500, ale dręczy mnie jedna niewiadoma. Jak wytrzymała jest matryca na uderzenia. Chodzi mi oczywiście o uderzenia typu: rączka małego dziecka uzbrojona np. w pilota albo klocka albo łapki pieska skaczącego na tv. Jest wogóle jakieś zabezpieczenie? Wiem że telewizory plazmowe mają dosyć solidną przednią "szybę" i tego typu zachowania są mu niegroźne, jak jest w przypadku LCD EX500?

Niestety w tym modelu nie ma tego typu osłony, na początek dobrym rozwiązaniem jest powieszenie telewizora na ścianie jest wtedy mniej narażony na tego typu sytuacje. Także warto rozważyć ten sposób jeżeli warunki w mieszkaniu na to pozwalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dodam tylko że przy zakupie TV proponowali mi w przypadku Sony dodatkowe ubezpieczenie obejmujące tego rodzaju uszkodzenia. Nie mam w domu małego bombla ale gdybym miał sytuacja byłaby raczej przesądzona.

Pewno powiesiłbym go poza zasięgiem bezpośrednim i ubezpieszył na ewentualność która nawet się w głowie nie mieści.

Pomysłowość maluchów trudno przecenić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Około godziny temu odebrałem KDL40EX500 z - Sony Centre w częstochowie, i mam pewien problem..

Przyjechałem do domu odrazu wziąłem sie za podlaczanie wszystkich kabelków i umiejscowieniu telewizorka na półce.. znalazłem w szafce jakiś kabel ethernet podpiąłem pod komputer oraz do TV i...

Gdy robie wszystko tak samo jak na 1 stronie na obrazkach jest, klikam sprawdź połączenie i wychodzi -

Połączenie kablowe : zakończone niepowodzeniem

.. wie ktoś o co chodzi ? chciałbym tego "jutiuba" mieć na tv a tu klapa..

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...