Skocz do zawartości
Gmeru

2010: MEGA-TEST: LCD KDL-40EX500 CCFL dla mas - dyskusja na temat serii EX "Dobry wybór" podświetlenie CCFL

Rekomendowane odpowiedzi

A może pochwalicie się swoimi ustawieniami obrazu w tym telewizorze ? Ja cały czas szukam najlepszych ustawień (dekoder Aster HD) i mam z tym problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm jesteś pewny tych słuchawek? Nie chcę krakać, ale ja korzystam dość intensywnie i np. przy odtwarzaczu mp3 muszę zmieniać co 2-3 miesiące- stara dobrze znana usterka czyli wyrabianie się kabelka przy wtyczce, efekt jest taki, że działa tylko jedna słuchawka. Jeżeli są sprawne, a wtyczka odpowiednio dociśnięta można zgłosić wtedy sprawę do serwisu, polecam tylko najpierw się upewnić.

Słuchawki są na pewno sprawne, są to słuchawki do użytku tylko w domu nie do mp3. Podłączałem też inne słuchawki i jest to samo. Także pewnie serwis (k$#@a).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Zastanawiam się nad kupnem TV i nie wiem jaki model mam wybrać:Sony EX500, Sony KDL HX700,Sony 40NX800 a może poczekać na nowe modele telewizorów Samsunga?Proszę o odpowiedź.Pozdrawiam.

heh a czemu taka rozrzutność klasowa? ex fajny ale jak stawiasz sprawę to ja brałbym HX700

http://www.sony.pl/product/t32-hx-series/kdl-40hx700 , zasadnicza różnica między nx800 a hx700 to że Nx jest podświetlany na Ledzi'e, ale cenowo nx wypada na prawie 7 tyś (na stronie soniaka) , a hx na 5 tyś . Ja bym brał Hx'a 200 Hz , deep black , bravia engine 3

ex 500 przyjemny egzemplarz ale to średnia półka, a widzę że masz ochote na coś "ciut" lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokłdnie wczoraj odebrałem Sony 40EX500. Trochę mało czasu na dokładne skalibrowanie ale kilka rzeczy mogę juz powiedziec:

- bardzo dobre kolory

- czarny jest naprawdę czarny

- kąty są ok

- 100 Hz (oczywiście tylko tryb "standard") daje radę ale nawet kiedy jest wyłączone przetwarzanie ruchu ciągle jest dobre

SD to troche dłuższa historia. Wiadomo, jeżeli ktoś naoglądał się HD to będzie niedosyt ale przecież z kiepskiego sygnału nie da się zrobic cudów. Dużo jednak zależy od tego jaki kanał w danym momencie oglądamy a nawet jaki program na danym kanale. Naprawdę byłem zdziwiony jak dobrze wyglądają niektóre teledyski na vivie.

HD - bajka

Możecie podac jak macie skalibrowany tv pod SD? Wiadomo, nie ma optymalnego ustawienia ale chodzi mi głównie czy macie włączone ulepszacze (które) itd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Zastanawiam się nad kupnem TV i nie wiem jaki model mam wybrać:Sony EX500, Sony KDL HX700,Sony 40NX800 a może poczekać na nowe modele telewizorów Samsunga?Proszę o odpowiedź.Pozdrawiam.

A jakie masz warunki? Odległość do telewizora, źródła sygnału, co dokładnie będzie podłączone, nasłonecznienie pomieszczenia... Bez tego to można sobie co najwyżej gdybać tym bardziej, że rozrzut cenowy jest bardzo duży i w cenie nx800 wersji calowej można praktycznie mieć 55 calowego ex500 tylko dla takiego kolosa warunki też muszą być odpowiednie. Także podaj więcej danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bawiłem się u rodziców ich nowym nabytkiem czyli 55EX500 i w tym momencie mogę powiedzieć, że jeżeli ktoś chce duży telewizor za cenę która do niedawna była nieosiągalna w tej klasie to wybór jest tylko jeden. Co ciekawe praktycznie zero cloudingu a spodziewałem się po tak dużym ekranie różnych cudów. Delikatnie widać rogi. Uwaga: jest lepiej niż w mojej testowej 40! Tam bardziej na to zwróciłem uwagę.

Na wprost czarno. Lepiej niż W5500. A to aż 55"! Kąty oczywiście traci i tutaj nie ma nad czym dyskutować. Jak prawie każdy LCD.... Ale spore są kąty. Normalnie jak mamy kanapę i siądzie parę osób to każdy ma bardzo dobry obraz.

Jak ktoś wyrwie taki TV za 6tys albo i lepiej to nie ma żadnej konkurencji ten telewizor w takim ogromie. A i takie ceny widziałem na allegro już.....

Odległość 4m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej o problemie, że na EX500 podłączonym do dekodera HD i ustawionego na 1080i widać cieniutkie poziome linie z bliska. Co dziwne takich linii nie widać na starym LCD HD Ready (JVC32S60) i albo stary telewizor lepiej radzi sobie z przeplotem albo po prostu jest to spowodowane właśnie tym, że EX500 jest FullHD a ten stary jest HD Ready.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru mam wielką prośbę wiem że każdy ma inne warunki ale mam również 55'' i odległość ok 4m więc czy możesz podać jak skalibrowałeś Tacie ten właśnie model bo jestem przekonany że coś robiłeś w tej sprawie. Będę bardzo wdzięczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisałem wcześniej o problemie, że na EX500 podłączonym do dekodera HD i ustawionego na 1080i widać cieniutkie poziome linie z bliska. Co dziwne takich linii nie widać na starym LCD HD Ready (JVC32S60) i albo stary telewizor lepiej radzi sobie z przeplotem albo po prostu jest to spowodowane właśnie tym, że EX500 jest FullHD a ten stary jest HD Ready.

Witam,przegladalem pare sztuk tego modelu i nie zauwazylem tych Twoich poziomych lini.Masz podpiety TV przez Listwe przep.? Zglos do serwisu,moze cos poradza.pozdr.

Edytowane przez RHJG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to kwestia mojego egzemplarza bo przyglądałem się w MM przyglądałem EX500 podpiętego do dekodera n i też był ten efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie techniczne.

Po podłaczeniu przez USB filmu z divx litery napisów są dosc male i nie do konca czytelne. czy jest mozliwosc ich zmiany na wieksze oraz zmiany tla?

Dzieki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby ktos sie odniesc do tego modelu Sony w porownaniu do Samsunga LE40C650 (nastepcy B650), lub chociaz wlasnie B650 ?

Slicznie dziekuje z gory, pozdrawiam.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi czym sprawdzić tz jakimś softem czy może materiałem wideo czy działa motionflow mam dziwne odczucie że jak dam na wyłączone i maksymalne to nie ma żadnej różnicy a nie sądzę że mam aż tak duża wadę wzroku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

kupiłem co prawda 37ex500, w sumie to ta sama seria i mam problem ze zdjęciami z usb. Po podpięciu pendrive do portu usb, wyświetla wszystkie katalogi z pendrive, ale niestety nie widzi żadnych zdjęć które są w tych katalogach, choć zdjęcia mam w jpg. Co może byc nie tak? Dodam że zdjęcia robione nikonem d70 w raw, później konwertowane do jpg.

Edytowane przez darek-d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.

kupiłem co prawda 37ex500, w sumie to ta sama seria i mam problem ze zdjęciami z usb. Po podpięciu pendrive do portu usb, wyświetla wszystkie katalogi z pendrive, ale niestety nie widzi żadnych zdjęć które są w tych katalogach, choć zdjęcia mam w jpg. Co może byc nie tak? Dodam że zdjęcia robione nikonem d70 w raw, później konwertowane do jpg.

Bo muszisz wejść w menu ze zdjęciami, a nie w muzykę albo filmy, bo odpowiednie menu odpowiednio filtruje pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odpaliłem kilka filmów z pendrive'a i z żadnym nie było problemów, ale to co mnie najbardziej zaskoczyło to jakośc obrazu z divx. Oczywiście takie filmy też bywają w lepszej i gorszej jakości, ale ogólnie obraz jest świetny. Im dłużej mam EX500 tym bardziej jestem z niego zadowolony. Pisałem to juz wcześniej, ale napiszę jeszce raz: naprawdę powala głebią czerni i kolorami! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie powiedzcie mi czym sprawdzić tz jakimś softem czy może materiałem wideo czy działa motionflow mam dziwne odczucie że jak dam na wyłączone i maksymalne to nie ma żadnej różnicy a nie sądzę że mam aż tak duża wadę wzroku ;]

To efekt działania motionflow widać podczas szybszych scen ewentualnie oglądania sportu, także polecam w ten sposób sprawdzić, ewentualnie podczas przesuwania się napisów na dole na tvn24 :)

cc23 tutaj dużego pola manewru niestety nie ma, ale zawsze istnieje opcja wklejenia za pomocą programu napisów do filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś z forumowiczów wie jaka jest różnica między modelem EX500 a EX501. W wyszukiwarkach cenowych znalazłem takie dwa modele sony w ofercie i jest między nimi różnica cenowa około 100pln. Technicznie też się rożnią??? :) Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o technologię to jest to samo nie różni się niczym. Różnica jest wizualna :) W 501 listwa jest ciemna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. To tak jak kiedyś był W5500, W5XXX różne oznaczenia ale ten sam model. Albo inny pilot albo wygląd. Tak samo teraz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Czy ktoś z forumowiczów wie jaka jest różnica między modelem EX500 a EX501. W wyszukiwarkach cenowych znalazłem takie dwa modele sony w ofercie i jest między nimi różnica cenowa około 100pln. Technicznie też się rożnią??? :) Pozdro!

Srebna listwa przeszkadza przy oglądaniu - za bradzo przyciąga wzrok. Swoją drogą ciekawe czemu Sharpy i Sony mają podobą stylistykę czyli srebna dolna listwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo muszisz wejść w menu ze zdjęciami, a nie w muzykę albo filmy, bo odpowiednie menu odpowiednio filtruje pliki.

Działa, dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam w dobrej cenie kupiony tydzień temu Sony 40EX500. Żadnych wypalonych pixeli, podświetlenie idealne. Telewizor świetny ale będzie stał w innym pokoju niż zamierzałem i dlatego kupuję 32EX500. Odbiór tylko osobisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...