Skocz do zawartości
Gmeru

2010: MEGA-TEST: LCD KDL-40EX500 CCFL dla mas - dyskusja na temat serii EX "Dobry wybór" podświetlenie CCFL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem new na forum i w temacie ale stałem się szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem tego "sonego". Piszę "mam nadzieję" bo trochę zaniepokoił mnie fakt, że zdjęcia z pendriva owszem odtwarza ale tylko wykonane aparatem sony. Zajmuję się fotografią i "niestety" używam Nikona :P a możliwość prezentowania fotografii na tych rozmiarów TV jest dla mnie dość istotna.

Moje pytanie brzmi: czy ja czegoś nie potrafię ustawić/odblokować czy to jakaś dość dziwna marketingowa polityka tej firmy?

Liczę, że w gronie takich fachowców znajdzie się ktoś, kto wie co i jak :)

Chyba coś źle robisz. Bo mam Nikona i zdjęcia pięknie wyglądają na tym TV. W jakim formacie masz te zdjęcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba coś źle robisz. Bo mam Nikona i zdjęcia pięknie wyglądają na tym TV. W jakim formacie masz te zdjęcia ?

głownie standardowe jpg 8 bit - sprawdzałem wykonane sony alfa i jakimś kompaktem i wyswietlają się a inne nie... (raw i tiff nie sprawdzałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pentaxa i też nie mam problemów z odtwarzaniem zdjęć. Faktycznie wyglądają lepiej niż na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkujący w kwestii HD. Od kilku dni mam telewizor Sony EX500 oraz dekoder HD w Aster. Może za dużo naoglądałem się w sklepach obrazów z blu raya i dlatego mam pewien niedosyt oglądając obraz HD w Aster. Obraz z większej odległości jest bardzo ładny ale jak przyglądam się z odległości np 1 metra (telewizor 40") to widać różne "niedoskonałości". Jak w opcjach dekodera ustawie format obrazu HD na 1080i to często widać poziome linie wygląda to kiepsko. Jak ustawie format na 720p to linii tych nie widać ale mam wrażenie, że ogólnie obraz jest mniej szczegółowy. Proszę podpowiedzcie mi proszę co można z tym zrobić ? W jakiej rozdzielczości nadawany jest obraz HD w Aster ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"MarcoGrando" tak wiem, że do tego potrzebny jest adapter, sprzedawca niestety nie poinformował mnie o tym fakcie, a znaczek był WiFi tylko pod spodem małymi literkami READY ;) Chodzi mi o tą belkę reklamową co świeci na ekranie SONY podczas prezentacji. Nie wziąłem pod uwagę tego że ready to znaczy, że będzie w tym WiFi tylko odebrałem to, że działa WiFi. Konsola Xbox360 jak jest sprzedawana nie ma tam ani słowa o sieci WiFi, a jak sobie dokupisz kartę na USB i podepniesz pod nią to masz WiFi. No i żeby mieć taką dogodność w TV no to trzeba dopłacić kolejne 300 a może 400 zł :P Nie jest to dla mnie problemem, bo mam gniazdko LAN przy TV.

Powiedzcie mi, czy macie włączony czujnik światła, bo te niby wspaniałe udogodnienie działa świetnie w dzień, a nawet w nocy jak jest zapalone światło normalne, ale w nocy gdy mam odpalone lampkę w kącie pokoju i daje już jakieś światło na pomieszczenie, ale nie świeci wprost na tv to obraz na tv mam za ciemny :P

Co do sprzedawców, niestety jest jak jest i jak sam się nie wyczytasz czy to z internetu czy magazynów branżowych to jest problem cokolwiek się dowiedzieć... W kwestii samego wifi w telewizorze, dobrze, że jest taka możliwość w poprzednich seriach(z zeszłego roku) wielu użytkownikom tego brakowało co do cen adapterów to raczej będą w granicach 300zł...

Czujnik światła ma stosunkowo prostą zasadę działania i nie sprawdzi się w każdych okolicznościach, sam stosunkowo szybko go wyłączyłem.

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem zdecydowany kupić KDL-40EX500 mam jednak pytanie na co mam zwrócić uwagę w sklepie?? i jak sprawdzić martwe piksele i inne rzeczy??

Z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem początkujący w kwestii HD. Od kilku dni mam telewizor Sony EX500 oraz dekoder HD w Aster. Może za dużo naoglądałem się w sklepach obrazów z blu raya i dlatego mam pewien niedosyt oglądając obraz HD w Aster. Obraz z większej odległości jest bardzo ładny ale jak przyglądam się z odległości np 1 metra (telewizor 40") to widać różne "niedoskonałości". Jak w opcjach dekodera ustawie format obrazu HD na 1080i to często widać poziome linie wygląda to kiepsko. Jak ustawie format na 720p to linii tych nie widać ale mam wrażenie, że ogólnie obraz jest mniej szczegółowy. Proszę podpowiedzcie mi proszę co można z tym zrobić ? W jakiej rozdzielczości nadawany jest obraz HD w Aster ?

Z tego co zaobserwowałem, to telewizor standardowo wystrojony jest na jakość obrazu fullHD (odtwarzacz blueray, konsola) i obraz z tych urządzeń jest rewelacyjny, ale żeby lepiej wyglądał na dekoderze HD z astera ;) trzeba trochę nad nim popracować.

Pierwsze co, to radzę wyłączyć Ci czujnik oświetlenia, u mnie działał on tylko prawidłowo przy świetle dziennym.

Jak już pewnie zauważyłeś masz do wyboru 7 gotowych scen do własnej niezależnej konfiguracji, ja wybrałem Ogólną i Muzykę do oglądania sygnału SD i na nich z ostrością zjechałem do minimum i na nich też włączyłem polepszenie obrazu redukcja zakłóceń na średnią lub dużą. Komputer mam skonfigurowany pod XBOXa, Sport pod kanały HD i Sport, Grafika pod HD, a co do sceny filmowej, to prócz regulacji jasności nie tykam nic, żeby nie popsuć, bo do filmów jest rewelka.

Co do rozdzielczości HD w aster to nie mam zielonego pojęcia, ale to też zależy od programu jaki masz włączony, zobacz sobie jakość jaka jest na LUXTV a jaka na TVN HD, dla mnie różnica kolosalna, a niby programy nadawane w "tej samej" technologii. :P

W serwisach internetowych pojawił mi się jakiś dodatkowy "DW" macie to u siebie?

A co do youtube, niezła sprawa, można założyć sobie konto w PC-cie pododawać subskrypcję, ulubione filmy.. odpalasz tv logujesz się na swoje konto i śmigasz po swoim profilu :P dobre.

Podłączyłem pod niego antenę pokojową, (kupiłem jakąś najtańszą za 30 zł ze wzmacniaczem) włączyłem wyszukiwanie TV cyfrowych i znalazł mi 7 kanałów PL w jakości cyfrowej i parę niemieckich programów :) no i korzystam teraz z funkcji PAP ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że nie jest to kwestia ustawień w stylu Kontrast, Jasność itp...

Czy obraz HD nadawany przez Aster powinien być idealny na telewizorze 40" patrząc na niego z odległości 1m ?

Tak jak pisałem wcześniej przy ustawieniu formatu w dekorze na 1080i widzę z bliska cienkie poziome linie. Przy ustawiony dekoderze na 720p już ich nie widać ale obraz jest mniej szczegółowy.

Czyli TVN HD ma gorszą jakość od np. LUXTV ? Bo napisałeś że różnica jest kolosalna ale nie wiem którego jakość jest lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie - czy ten model TV będzie odpowiedni dla mnie - zakładam wykorzystanie go z PS3 oraz do oglądania telewizji w jakości SD (głównie sport).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o kontraście i jasności :P

Ja widzę różnicę, no może z tą kolosalną to przesadziłem, ale dla mnie na LUXETV HD jest najlepszy obraz z HD nadawanych przez aster.

Hmm co do tych linii to już wcześniej je opisywałem i mi pomogło wyregulowanie tych poszczególnych scen.

Na kanałach HD to nie rzucały mi się tak w oczy jak na kanałach z jakością SD, byłem nimi na tyle załamany, że aż poszedłem do MM sprawdzić czy tam też one są, czy to tylko wada mojego egzemplarza ;) efekt dokładnie taki sam i to nie tylko na modelach sony, ale też innych firm 40 cali - efekt podobny.

Z jakiego TV przesiadłeś się na ten model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt poziomych linii o którym piszę widzę najczęściej na TVN HD (ten głównie oglądam). Najbardziej rzuca mi się on w oczy na reklamach. Może to wynika z tego że nie wszystko w TVN HD jest w jakości HD i niektóre programy czy reklamy są upskalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długich namysłach dziś zamówiłem Sony 40EX500 :D Wcześniej jednak byłem jeszcze w sklepie aby ostatni raz na żywo porównac: Sony EX500, Samsung B650 i LG SL9000. Oczywiście LG to inna półka cenowa ale akurat stał obok i coś mogę o nim powiedziec. Na wszystkich puszczona była viva. Obraz na LG na pierwszy rzut oka robił wrażenie, ale tylko na początku. Po dłuższej chwili wpatrywania, okazało się że te super kolory i ponadprzeciętna płynnośc ruchu na LG są po prostu jakieś mało naturalne... Możliwe że niektórym osobom spodoba się takie przetwarzanie ruchu ale ja niestety inaczej to widze. Chociaż muszę przyznac że samo przetwarzanie SD na LG było ok. Samsung B650 już bardziej naturalnie pokazywał obraz w ruchu ale i tak najbardziej "miło dla oka" wyglądało to dla mnie właśnie na Sony EX500. Myśle że dokonałem dobrego wyboru ale jak spisuje się telewizor u mnie w domu napisze jak tylko go dostane:)

Oczywiście wszystkie moje spotrzeżenia są subiektywne i inne osoby mogą miec inne zdanie. Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po długich namysłach dziś zamówiłem Sony 40EX500 :) .... Myśle że dokonałem dobrego wyboru ale jak spisuje się telewizor u mnie w domu napisze jak tylko go dostane:)

Oczywiście wszystkie moje spotrzeżenia są subiektywne i inne osoby mogą miec inne zdanie. Pozdrawiam:)

Bardzo dobrze wybrałeś, w tej klasie cenowej to naprawdę topowy model, pomęczysz się tylko przez tydzień zanim go zestroisz, ale później już cały czas z górki :(

Dziś odkryłem kolejną nowość, ten TV ma na tyle zasilane porty USB, że potrafią pociągnąć zewnętrzny dysk 2,5 cala. Wystarczy sformatować taki dysk na fat32, podłączyć do TV i wyskakuje komunikat, że zostało podłączone urządzenie pod port USB (tak jak PEN) no i śmiga... foto, filmy muza prosto z dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Już byłem pewny co do wyboru tv. ex500 ma wszystko czego potrzebuję, ale śledząc fora i czytając coraz więcej nabieram wątpliwości :/ Chodzi o sygnał SD. Czy naprawdę jest aż tak źle? Mam tylko kablówkę i troszkę się obawiam że jakość obrazu będzie gorsza niż na moim starym tv CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobrze wybrałeś, w tej klasie cenowej to naprawdę topowy model, pomęczysz się tylko przez tydzień zanim go zestroisz, ale później już cały czas z górki :(

Dziś odkryłem kolejną nowość, ten TV ma na tyle zasilane porty USB, że potrafią pociągnąć zewnętrzny dysk 2,5 cala. Wystarczy sformatować taki dysk na fat32, podłączyć do TV i wyskakuje komunikat, że zostało podłączone urządzenie pod port USB (tak jak PEN) no i śmiga... foto, filmy muza prosto z dysku.

Akurat nowości tutaj nie odkryłeś, bo już w pierwszych newsach było o tym, że zasilanie z USB jest wystarczające dla dysków zewnętrznych w przeciwieństwie do poprzednich serii :)

dawid19833 Tak jak napisał Gmeru- plansza RGB w celu sprawdzenia pikseli + czarna jeśli będzie możliwość sprawdzenia telewizora przy słabym, lub braku oświetlenia (np. na zapleczu) i to chyba byłoby na tyle, daj znać jak wrażenia z nowego nabytku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec odbiera 55" w piątek więc dam znać jak tak duża matryca daje radę bo w testach była jak wiadomo 40... jadę z nim więc też sprawdzanie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat nowości tutaj nie odkryłeś, bo już w pierwszych newsach było o tym, że zasilanie z USB jest wystarczające dla dysków zewnętrznych w przeciwieństwie do poprzednich serii :(

No widzisz, w newsach pisali, ale w teście na tym forum nikt o tym nie wspomniał - nie przetestował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do userow EX500, chce podlaczyc analogowy zestaw audio pod ten TV,

mozecie mi napisac czy na wyjsciu analogowym audio (np przez euro) jest

zawsze sygnal analogowy audio ?

W samsung np jest tak ze jak leci film z DVD/divx, albo w HD (czyli z dzwiekiem cyfrowym)

to na wyjsciu audio nie ma sygnalu ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli chcesz podłączyć analogowy sprzęt audio to nie podłączaj przez Euro tylko przez dwa wyjścia cinch audio z tyłu do tego przeznaczone. Wtedy dźwięk w systemie audio będzie leciał z tego co aktualnie oglądasz - leci z analogowej naziemnej, cyfrowej naziemnej, AV1, AV2, AV3, component, usb, z hdmi pewnie też ale nie sprawdzałem. Jak wyprowadzisz dźwięk z AV2 to będzie tylko dostępny z naziemnej analogowej i cyfrowej oraz z AV1,AV2 i AV3. Dodatkowo przy podłączeniu cinchami możesz w menu ustawić czy ma być stały poziom dźwięku czy regulowany(fabrycznie jest stały).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yo.

Odebrałem swojego 40ex500 wczoraj, ale jest mały problem i chciałem zapytać czy ktoś też tak ma???!!! Mianowicie po podłączeniu słuchawek do telewizora słyszę dźwięk tylko w prawej słuchawce, dodam, że słuchawki są na pewno sprawne(sprawdzone), zresztą podłączałem też inne słuchawki i efekt jest identyczny:( Czy jest opcja, że to coś w ustawieniach, czy jednak konieczny będzie serwis???

Z góry dzięki za odpowiedź!

pozdrówki, peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yo.

Odebrałem swojego 40ex500 wczoraj, ale jest mały problem i chciałem zapytać czy ktoś też tak ma???!!! Mianowicie po podłączeniu słuchawek do telewizora słyszę dźwięk tylko w prawej słuchawce, dodam, że słuchawki są na pewno sprawne(sprawdzone), zresztą podłączałem też inne słuchawki i efekt jest identyczny:( Czy jest opcja, że to coś w ustawieniach, czy jednak konieczny będzie serwis???

Z góry dzięki za odpowiedź!

pozdrówki, peace

podłączałem u siebie jakiś czas temu , normalnie chodziło , może nie do końca wpiełeś? a jak nie to serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yo.

Odebrałem swojego 40ex500 wczoraj, ale jest mały problem i chciałem zapytać czy ktoś też tak ma???!!! Mianowicie po podłączeniu słuchawek do telewizora słyszę dźwięk tylko w prawej słuchawce, dodam, że słuchawki są na pewno sprawne(sprawdzone), zresztą podłączałem też inne słuchawki i efekt jest identyczny:( Czy jest opcja, że to coś w ustawieniach, czy jednak konieczny będzie serwis???

Z góry dzięki za odpowiedź!

pozdrówki, peace

hmmm jesteś pewny tych słuchawek? Nie chcę krakać, ale ja korzystam dość intensywnie i np. przy odtwarzaczu mp3 muszę zmieniać co 2-3 miesiące- stara dobrze znana usterka czyli wyrabianie się kabelka przy wtyczce, efekt jest taki, że działa tylko jedna słuchawka. Jeżeli są sprawne, a wtyczka odpowiednio dociśnięta można zgłosić wtedy sprawę do serwisu, polecam tylko najpierw się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zastanawiam się nad kupnem TV i nie wiem jaki model mam wybrać:Sony EX500, Sony KDL HX700,Sony 40NX800 a może poczekać na nowe modele telewizorów Samsunga?Proszę o odpowiedź.Pozdrawiam.

Edytowane przez Kris_46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...