Skocz do zawartości
Gmeru

2010: MEGA-TEST: LCD KDL-40EX500 CCFL dla mas - dyskusja na temat serii EX "Dobry wybór" podświetlenie CCFL

Rekomendowane odpowiedzi

juz na 99% jadę dzisiaj kupić 55ex500 za 6673 pln mam nadzieję ze dobrze zrobie i nie będę żałował bo niedługo wychodzą samsungi serii C.

PS. Gmery jak najłatwiej sprawdzić clouding bo dokadałem się ze sprzedawcą że moge go sprawdzić przed kupnem.

Cena jak za rozmiar całkiem fajna, jeśli nie tajemnica gdzie znalazłeś taką ofertę? Zdecydowanie zaczyna się robić ciekawie, jeśli obraz porównywalny do w5500 to zaczynam myśleć nad wymianą, ze względu na rozmiar.

s@jmon- jeśli masz możliwość przetestowania, to tylko na zapleczu pod warunkiem, że będzie możliwość praktycznie pełnego zaciemnienia inaczej nie dasz rady i co najwyżej sprawdzisz np. piksele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro - a właściwie dziś zabieram się za CCFL bo dzisiaj musiałem zrobić sobie przerwę.

W SC już są, dzisiaj byłem też w Sony Style i także są już modele CCFL. Można przyjść i popatrzeć co potrafią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wisi na ścianie i świeci 55" kolossss obraz super czerń narazie dobra ale jeszcze nic nie kalibrowałem wyjąłem z kartonu powiesiłem i włączyłem jak coś przetestuję więcej to napisze narazie nie żałuję ani złotówki. Dla zainteresowanych http://www.certusmedia.pl/go/_info/?id=244...16fea97420cd885 najlepsze jest to że sprzedający ma 2 sony center w poznaniu ;) a w necie o 1200 taniej :) matryca przy wyłączonym tv naprawde jest czarna widać różnicę z poprzednimi seriami

Edytowane przez s@jmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta cena jest powalająca O_o w pozytywnym znaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gmeru napisz proszę kiedy pojawi się pełna recenzja modelu EX500 najlepiej 40'' twojego dzieła.

dziś jestem umówiony ze sprzedawcą ale nigdzie nie mogę znaleźć profesjonalnej recenzji a nie chciałbym później żałować zbyt wcześnie dokonanego zakupu.

czy może utwierdzisz mnie w przekonaniu, że w tym wypadku można iść w ciemno i model KLD-40EX500 jest jak najbardziej trafnym wyborem.

cena tv: 3 229,00 + trzy lata ubezpieczenia NNW 189,00 co w sumie daje nam 3 488,00zł

z góry dziękuje za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szlag mnie trafia, bo żona namawia mnie do zakupu teraz ( sic! ) a ja najchętniej bym poczekał na serię LX900, ale dla niej to zdecydowanie za późno...

I teraz mam dylemat między 55EX500 a 52Z5500. Dodam tylko, że filmy ( DVD + BluRay ) TV ( N-ka ) i gry ( PS3). I co robić ???

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił Z5500. Zdecydowanie... 52" to i tak kolos. Ma 200Hz, Panel WCG-CCFL, super wygląd. Nie ma o czym myśleć. Zetka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym kupił Z5500... Nie ma o czym myśleć. Zetka.

Dzięki za poradę, ale jak zwykle powstaje dylemat "a jak za chwilę pokaże się LX900 czyli 3D ?" Trochę boję się cloudingu w Zetce, bo wiadomo, loteria na jaki panel się trafi. Ale zakładając, że to mój pierwszy LCD, to chyba nie będzie dla mnie takie straszne, a poza tym nie zamierzam oglądać "pustego" wejścia HDMI

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślisz, że w LX może nie być? Może się też trafić coś tam. LX dopiero w czerwcu i dość drogi. To już jak uważasz bo oczywiście 3D to 3D : )

Jedno jest pewne. EX500 < Z5500. Zdecydowanie. Ale to chyba jest jasne. EX500 to następca W5500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zasiadam do testu EX500 więc dzisiaj można się spodziewać czegoś więcej : ) Moim zdaniem cena 55" mocno zaskakuje więc warto dobrze zgłębić ten ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś pewny ?

Znalazłem na allegro EX501 i w nim listwa jest ciemniejsza od tej w EX500.

http://tiny.pl/hm3sx

http://tiny.pl/hm3sm

ramka ex501: dolna listwa na 100% jest ciemniejsza, bardziej zlewa się z pozostałą częścią ramki

Edytowane przez omass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sony Centre w Wola Parku ( Warszawa Wola ) powiesili 55EX500 - Niestety, byłem tylko "przelotem" i nie mogę się podzielić wrażeniami...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na zdjęciach EX500, że kable HDMI i Scart wkłada się z tyłu telewizora a nie z boku czy w związku z tym telewizora nie można powiesić na ścianie tak by przylegał do ściany ? Czy jest jakaś klampa zasłaniająca te wejścia czy są one odsłonięte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru czy jak już wszystko przetestujesz mógłbyś umieścić wszystkie parametry odnośnie konfiguracji obrazu bo spewnością znając Twoją dokładność będziesz kalibrował ten telewizor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, ex 500 nie ma z tego co patrzyłem energy saving switch

jeśli się pomyliłem to mnie popraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ale jaja ; ) Bo już mam trochę ból głowy od tych bravii. Dzięki za czujność!

Test cały czas uzupełniam więc to nie jest jeszcze wszystko.

Aha, sprawdzanie orto mi nie działa więc proszę o wyrozumiałość. Błędy poprawię wieczorem jeżeli takowe się pojawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi, że bardzo dobry produkt za niezłą cenę. Teraz czekam na test 40HX700, ciekawe czy będzie lepiej świecił. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda odzwierciedlenie tych danych ze spyder'a na ustawienia bravii? Bo akurat troche inne oznaczenia wyszły, przepisałeś te ustawienia do telewizora? można prosić o jakiś screen? i ewentualnie jakieś inne ustawienia które użyłeś , bo na screenach z testu są pokazane ogólne na ustawieniach kinowych , a troche miałem nadzieję na screeny właśnie z tymi skalibrowanymi ustawieniami .. ;)

w każdym bądź razie , ciekawa recenzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru, ex 500 nie ma z tego co patrzyłem energy saving switch

jeśli się pomyliłem to mnie popraw

Jeśli chodzi o ustawienia energii to przecież ma oczywiście kilka poziomów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale Kubar napisał, że nie ma wyłącznika no i go nie ma : )

a jak wygląda odzwierciedlenie tych danych ze spyder'a na ustawienia bravii? Bo akurat troche inne oznaczenia wyszły, przepisałeś te ustawienia do telewizora? można prosić o jakiś screen? i ewentualnie jakieś inne ustawienia które użyłeś , bo na screenach z testu są pokazane ogólne na ustawieniach kinowych , a troche miałem nadzieję na screeny właśnie z tymi skalibrowanymi ustawieniami .. ;)

w każdym bądź razie , ciekawa recenzja

Żeby robić kolejną fotę tylko po to żeby zrobić to szkoda czasu ;) . Foty pokazują samo menu bo je robiłem jeszcze na EX700 (bo to dokładnie to samo) a przecież ustawienia można sobie sprawdzić : ) Spyder i tak mnie zadziwił, że pokazał tak wysoki kontrast (robiłem dwa razy i był wysoki cały czas) dlatego radzę samemu się pobawić pod konkretny materiał (Film, wiadomości itd)

Wychodzi, że bardzo dobry produkt za niezłą cenę. Teraz czekam na test 40HX700, ciekawe czy będzie lepiej świecił. Pozdrawiam.

Dobry+ ;) gdyż jeszcze mamy HX700.... jest lepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...