Skocz do zawartości
Gmeru

2010: MEGA-TEST: LCD KDL-40EX500 CCFL dla mas - dyskusja na temat serii EX "Dobry wybór" podświetlenie CCFL

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o złącze usb to:

1. bezproblemowo widzi mi pendriva sformatowanego w systemie FAT32

2. nie widzi dysku 1 TB WD My Book Essential 3.5" z własnym zasilaniem ale sformatowanego w ntfs

Edytowane przez budasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobry+ ;) gdyż jeszcze mamy HX700.... jest lepszy ;)

ale za pewne będzie o wiele droższy ;)

a jaka będzie ocena jeśli pod uwagę weźmiemy cenę/jakość/wydajność ? 4+ czy może więcej ;)

*cena za 40'' 3200-3300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się bawić w cyferki, bo tak naprawdę wszystko na tyle szybko się zmienia, że w ten sposób po jednym sezonie zabrakłoby skali co już ktoś powiedział jakiś czas temu. Jeśli chodzi o ex500 to wersja 55 cali robi naprawdę dobre wrażenie i człowiek zastanawia się nad przemeblowaniem w tempie dość ekspresowym. Co do samego wyglądu to się zgodzę, że prezentuje się lepiej od w5500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru mówisz że trzeba z ustawieniami się pobawić tylko bez pajączka to będzie ciężko w menu jest taga mnogość ustawień że możliwości konfiguracji jest cała masa. Jakbyś mógł nam napisać albo lepiej jakieś zdjęcia to było by dużo łatwiej w ewentualnej korekcie bo zaczynać od zera to masakra będzie to trwało tydzień a rodzina mnie zabije że ciągle grzebie coś w TV a oni nie moga oglądać :P tak się dziwię że żona mipozwoliłą kupić bez żadnego zrzędzenbnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem zainteresowany zakupem 32 lub 37. Pytanie czy EX500 czy EX40B. Który radzicie?

Z góry dzięki,

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ustawienia Overscan w moim KDL 40ex500 różnią się, podobnie jak i niektóre opisane tu przez Ciebie. Mój tv ma datę wyprodukowania 1.2010 więc może i oprogramowanie zmieniono?

W "Pole wyświetlania" mam opcję "-1" oraz "+1" oraz "standard" więc nie wiem, za co odpowiada "wszystkie pixele" jak to opisujesz w "OVERSCAN".

Poza tym dopiero go poznaję i dziękuję chyba za pierwszy test tego modelu w internecie jaki znalazłem. Powiem jeszcze tyle, że jakość obrazu jest rewelacyjna, chciałem kupić serię ew "na gorących katodach" bodajże ale model 46 cali był za drogi i za duży dla mnie a 40stek już nie było (zakończyli produkcję w sklepie pozostał tylko 46 cali).

Cóż dodać, brakuje mi jeszcze kalibracji ekranu, czekam również niecierpliwie na test admina (mam nadzieję bardziej szczegółowy) i trochę poświęcony opcjom oszczędzania energii, do których się tu nie dokopałem :/

Pozdrawiam

niezdecydowanym, polecam bardzo model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm dziwne.

1. Odpal sobie kanał HD i wejdź w pole wyświetlania. Każdy model Sony ma regulację ovescan: Jedynie opcja "Wszystkie piksele" pokazuje pełny ekran. Jakie masz źródło, że nie masz tej opcji?

2. Ustawienia ECO są opisane (jakie sa). Są tak proste, że nie ma nad czym się rozwodzić. ;) Brakuje kilku ważnych rzeczy z EX700 jak np. czujnik obecności.

3. Co do ustawień podałem to, co wyszło ze Spydera na poziomie bez balansu bieli. Każdy TV trzeba ustawić we własnym pokoju. Mimo wszystko...

Oczywiście pytajcie bo przy tym natłoku nowych modeli można pominąć coś.

Co do Rewelacyjnej jakości to wcale tak cudnie nie jest. Bez przesady. Ale rzeczywiście w tym przedziale cenowym jest naprawdę dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak dekoder "starego typu", niedługo przyjdzie kurierem deko HD, mam nadzieję że i obraz na innych kanałach się w związku z tym poprawi.

Obraz jest bdb jeżeli chodzi o tą klasę cenową. Bardzo chciałem kupić KDL-40WE5B, jednak nie było już w moim pobliżu 40stek.

Zaraz go "przybiję" gwoździem do ściany ;) i będzie lepiej wyglądał.

Żal, że brakuje w nim czujnika obecności (vide KDL-40WE5B).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dlatego nie masz opcji Wszystkie piksele. Po HDMI pojawi Ci się taka opcja bo tylko tam jest zawsze problem z overscanem i trzeba go zawsze wyregulować na każdym LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy? Czy jeszcze czegoś brakuje? : ) Ja raczej już nic od Siebie nie dodam.

ps. Mogę go rozkręcić na części pierwsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, wiesz już co potrafi EX500 i teraz pytanie:

biorąc pod uwage tylko jakośc obrazu (kolory, skalowanie SD, obsługa ruchu, itp.), który LCD polecasz: Sony EX500, Sony W5500 a może Samsung B650 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj brakuje, choć jest ok.

M.in. kalibracji z wytycznymi.

Może testu porównań do konkurencji. To jest tv ważny dla Sony i dla klientów, biorąc pod uwagę klasę produktu i cenę.

PS

Czy mogę dysk pod usb podłączyć (160gb) z zasilaniem z USB? (pytanie na marginesie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja została podana a i tak wypadałoby zrobić kalibrację w docelowym pokoju gdzie stoi telewizor. Za bardzo nie widzę co można jeszcze opisać. To ma być pomoc a i tak trzeba samemu pójść, zobaczyć i się pobawić. Może kiedyś jak już wyjdą nowe modele konkurencji zrobimy jakieś fajne zestawienie 40" z danej półki cenowej. Na pewno postaram się takowe porównanie zrobić w przyszłości. Teraz najlepiej było porównać do bardzo dobrego W5500.

Plusy i minusy dla nawet nie będącego mocno w temacie użytkownika myślę, że będą dobrymi wskazówkami. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawid19833 odpowiedź masz częściowo tutaj

Dla niecierpliwych od razu powiem: EX500 jest lepszy od W5500. Szczególnie pod względem czerni oraz kątów. Sporo lepszy. A jednak się da. Testowałem na Eagles z HD DVD i naprawdę jest różnica. Inna bajka niż Edge LED EX700.

i tutaj http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=16703 bo według testu B650 świeci nieco lepiej niż B7000 a nieco gorzej od W5500.

Poczytaj, pomyśl i zadecyduj. Oba telewizory są dobre. PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor ten posiada funkcję Wireless Ready. Czy można skorzystać z innej kart sieciowej np. od D-link pod USB, czy jesteśmy skazani tylko na kartę od Sony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie niby banalne ale nie wiem jak to zrobić mianowicie wsadzam pendrive z filmem i gdzie wejść aby go uruchomić przejrzałem wszystko i nie potrafię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Telewizor ten posiada funkcję Wireless Ready. Czy można skorzystać z innej kart sieciowej np. od D-link pod USB, czy jesteśmy skazani tylko na kartę od Sony?

Tylko Sony. Sterowniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem w Sony Centre w Cuprum Arena w Lubinie i na ścianie wisiał 46EX500 z pięknym czerwonym świecącym bad pikselem na środku matrycy :)

trzeba uważać jak się kupuje

dla mnie jak piksel jest wygaszony to nie ma problemu, ale jak jest świecący to masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja osobiście mam dwa modele Sony 40 X 4500 w małym pokoju i 46 X 4500 RGB LED, i osobiście uważam że sony idzie na masówkę. No sami pokażcie mi model z podświetleniem WCG-CCFL i który ma 10 bit. przetwarzanie obrazu ? No i jeszcze te odblaskowe matryce w których można się przeglądać, to dla mnie nic fajnego - ja swojego odbicia w filmie nie chciałbym zobaczyć... . A jeśli chodzi o model HX900 z podświetleniem LED to na 100% będą to białe diody bo są po prostu tańsze w produkcji. I tak nadal najlepszym modelem jeśli chodzi o jakość obrazu i kolorów będzie 46 - 55 X 4500. Powiem tylko że udało mi się kupić ostatni model 46 X 4500 nowy oczywiście w sony na Jana Pawła w Warszawie za 6500 zł. Żeby było śmieszniej pół roku wcześniej dałem w tym samym miejscu 6400 zł za model 40 X 4500. Sony ostatnio reklamuje swoje telewizory jako multimedialne i internetowe, a ja na to a co mnie obchodzą bajery typu cienkość telewizora , odtwarzanie divix przez usb czy internetowe funkcje - liczy się JAKOŚĆ OBRAZU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w zupełności z przedmówcą. W radio co chwilę leci reklama nie telewizra tylko centrum multimedialnego, a druga sprawa to ta pokrywka na ekran w nowych modelach, która odbija światło, nikomu nie życzę aby sie musiał sam na własnej skórze przekonać jaka to tragedia......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś byłem w Sony Centre w Cuprum Arena w Lubinie i na ścianie wisiał 46EX500 z pięknym czerwonym świecącym bad pikselem na środku matrycy :)

trzeba uważać jak się kupuje

dla mnie jak piksel jest wygaszony to nie ma problemu, ale jak jest świecący to masakra.

Dlatego albo kupować w sklepach stacjonarnych i sprawdzić egzemplarz który ma do nas trafić ewentualnie jak przez internet to również przetestować, bo bad piksel niestety zawsze może się trafić niezależnie od producenta- uroki LCD.

Artur90 cena za x4500 powiem szczerze, że niska, aczkolwiek kto co woli z matryc matowych wyciągnięto już prawie maksimum, a rolety niwelują praktycznie w zupełności wady matryc błyszczących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...