Jump to content

tomaszna

Użytkownik
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About tomaszna

 • Rank
  VHS

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

740 profile views
 1. Gratulacje. Ja jednak potrzebuję 65" a tu już mamy 10300 PLN. Myślę że jednak ceny spadną. Pierwsze 55' OLED były po ok 11kPLN. Teraz masz 6.3kPLN. Weszły już wyższe rozmiary OLED'ów (75" cali i więcej). Myślę że za dwa lata za 65" na wyprzedaży będzie cena 6-7kPLN. Pamiętaj też że do gry oprócz LG weszły inne firmy i segment niskich OLEDów będzie coraz mocniej obsadzony.
 2. No i kupiłem KD-65xd7505. Miał być OLED na raty albo LCD (za max 5kPLN) na przeczekanie aż ceny OLED'ów spadną. Trafił się przeceniony SONY i kupiłem (3,6kPLN). Przez rok czy dwa na tym będę oglądał, mam nadzieję że za dwa lata dostanę nowego OLED'a 65" za ok 6-7 kPLN. Generalnie ma jedną dużą wadę - słaba czerń, a momentami wręcz ciemne srebro. Innych wad nie zauważyłem. Kolory, skalowanie, android - wszystko bez pudła.
 3. KD65XD7505 wg opisu ma podświetlenie Direct LED. Czy to znaczy że ma ledy za matrycą a nie na krawędziach? Oglądałem dziś w sklepie i po rogach jest niestety nieco ciemniejszy jakby jednak to był Edge Led.
 4. Jeszcze wczoraj miałem zamiar kupić 55" OLED i byłem zdecydowany na 55EG9A7. Po wizycie w Saturnie zdałem sobie sprawę że potrzebuję 65" i 55EG9A7 jest za mały. Oglądałem go i jeśli chodzi o 55" to jest nadal mój jedyny faworyt. Brak HDR'a nadrobi zaletami OLED'a i myślę że nawet w dzień nie będzie problemu. A i WebOs 2.2 wcale nie jest wolny. Co do matrycy to na razie nigdzie jednoznacznie nie ma śladu o tym czy jest nowsza czy nie. Na pewno jest płaska.
 5. 1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 22m2 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m 3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3 4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć 6. Jak słońce świeci w pokoju ? słabo 7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony KDL - 46HX700 8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Musi przyzwoicie wyglądać - możliwie najcieńszy. 9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Amplituner 11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5 max 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy i seriale 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? generalnie nie 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie 16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami 17. Preferencje co do wielkości? 65" 18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, niewyraźny obraz, nienaturalne kolory 19. Preferencje co do marki ? żona jest snobem więc taki np. Sencor odpada 20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 6k brutto 22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie Uwzględniając powyższe szukam tv 65" wyszło mi że powinienem wybrać pomiędzy Samsung UE65MU7002 vs Sony KD65XD7505. Samsung ładniejszy a Sony chyba lepszy ze względu na Direct LED. Co o tym sądzicie? Który lepszy? Oba mają matryce 120Hz. Czy to jest potrzebne, bo niższe 60Hz-owe Samsungi też mi się podobają.
×
×
 • Create New...