Jump to content

musti

Użytkownik
 • Content Count

  156
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

musti last won the day on February 7 2018

musti had the most liked content!

Community Reputation

14 Good

About musti

 • Rank
  SVCD

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.promataudio.pl

Profile Information

 • Lokalizacja
  Szczecin

Recent Profile Visitors

2,886 profile views
 1. Fronty i centralny najlepiej aby był z tej samej serii. Tylne już nie mają aż takiego znaczenia. 5.1 to standard, jak chcesz rozbudować do planuj Dolby Atmos, czyli głośniki w suficie. Tylne lepiej aby nie były, ale jeśli nie ma wyjścia... Raczej planuj głośniki wbudowane skoro możesz obniżyć sufit.
 2. Pokój numer 1 Pioneer SX-N30AE lub Onkyo TX-8250 będzie OK, do tego dobierz kolumny. W tym budżecie oprócz wspomnianych posłuchaj jeszcze Melodika BL40, Heco Aurora 700, Tannoy Mercury 7.4 Wszystkie zmieszczą się w budżecie. Pokój numer 2 Dobrze byłoby nico zwiększyć budżet, wtedy pomyśl o Onkyo TX-NR686 w połączeniu z Klipsch Reference.
 3. musti

  Onkyo ht-s5805

  Pewnie,że się nadaje. Alternatywą dla takich kompletów jest złożenie systemu z oddzielnych elementów, wszystko kwestia budżetu.
 4. Napisz więcej. Jaki duży pokój, jaka muzyka, jaki budżet?
 5. Pioneer SX-N30AE jest zdecydowanie lepszym wyborem. Co do kolumn (jamo, pure)to wybrałeś raczej słabe modele, sprawdzą się w kinie ale niekoniecznie w stereo. Popatrz na Magnata Shadow 207.
 6. To, ze wisi w internetach nie znaczy, ze dostanie. Może ktoś ma na ekspozycji... Ostatnio ktoś szukał centralnego i surroundów z tej serii - w sieci są ale fizycznie zero.
 7. Na taki metraż bierz 12" - SVS1000 lub Klipsch R-120SW (nowy model który zastąpił R-12SW - tego już nie dostaniesz).
 8. Masz taki również w mniejszej wersji Jamo S803HCS też można dodać nadstawki.
 9. Lepszy dźwięk uzyskasz z tradycyjnego zestawu kolumn 5.1 plus amplituner. W założonym budżecie zmieścisz się z zestawem np Pioneer VSX933 plus Jamo S807HCS + nadstawki do Atmosa.
 10. Przede wszystkim mają membrany z innych materiałów. Seria trzycyfrowa ma z Cerametallic (patent Klipscha), są lekkie a zarazem bardzo sztywne co w połączeniu z lepszą obudową i wzmacniaczem daje efekty o których wspomniał przedmówca. Aktualnie wspomniane model zostały już zastąpione nowszymi R100/120SW i lepsze SPL-100/120.
 11. Samych głośników nie podłączysz. Musisz mieć jakiś wzmacniacz albo amplituner. Możesz wykorzystać eurozłącze.
 12. Do JBL najbardziej podpasuje Klipsch. Jesli możesz lekko przekroczyć budżet to lepsze są Reference Premiere. https://promataudio.pl/pl/p/Klipsch-Reference-Premiere-RP-500SA-Atmos/320 https://promataudio.pl/pl/p/Klipsch-Reference-R-41SA-Atmos-para/142 Bardziej budżetowe to Jamo https://promataudio.pl/pl/p/Jamo-ATM50-czarne-para-ATMOS/534
 13. HDMI - PS4 > amplituner > TV albo HDMI - PS4>TV + optyk TV>głośniki aktywne (albo optyk bezpośrednio z PS4 do głośników).
 14. Głośniki komputerowe są zazwyczaj aktywne, więc nie podłączysz ich do amplitunera kina domowego. Wystarczy połączenie tylko HDMI.
 15. Jak wzmacniacz nie ma pilota to nic nie zrobisz. Sygnał optyczny nie ma możliwości regulacji.
×
×
 • Create New...