Home Fachowa publicystyka i artykuły Wystartował Disney+ – kiedy w Polsce? | wszystko o usłudze
Wystartował Disney+ – kiedy w Polsce? | wszystko o usłudze

Wystartował Disney+ – kiedy w Polsce? | wszystko o usłudze

9.52K
4

Dzisiaj 12 listopada ruszyło Disney+ – nowa usługa VOD od Disneya. Mieliśmy już ją okazję testować i szczegółowo opisać. Tutaj natomiast znajdziecie odpowiedzi na najważniejsze pytania odnośnie platformy. Dotyczą one dostępności w Polsce, ceny, obsługiwanych urządzeń, liczby profili, trybu offline, dostępności 4K i HDR, a także opinii, czy warto na Disney+ czekać.

Disney+ – informacje na temat usługi


Disney+ – czy obejrzymy w Polsce?

Wejście Disney+ to ogromne wydarzenie w świecie platform VOD i na pewno tak bogata biblioteka, jak ta Disneya wzbudza duże zainteresowanie, także w naszym kraju. Odpowiadając jednak na pytanie – niestety, w tym momencie nie skorzystamy oficjalnie z platformy Disney+ w Polsce. Platforma wystartowała 12 listopada w USA, Kanadzie i Holandii (gdzie miały miejsce także przedpremierowe testy). 19 listopada usługa wejdzie także w Australii i Nowej Zelandii.

Disney Plus Polska
LG OLED B8

Kolejnymi państwami, w których zagości nowy serwis VOD będą: Francja, Hiszpania, Irlandia, Niemcy, UK oraz Włochy – 31 marca 2020. Disney ma ogłosić kolejne kraje europejskie w późniejszym terminie. Europa Wschodnia (do której zalicza się Polska) wstępnie jednak miała uzyskać dostęp dopiero od ostatniego kwartału 2020! Osobiście mam nadzieję, że jednak z serwisu pod egidą Myszki Miki skorzystamy wcześniej.

Disney+ – cena 

Koszt usługi Disney+ zależy od poszczególnego rynku, ale na każdym z nich dostępny jest abonament miesięczny bądź roczny. W Stanach Zjednoczonych koszt usługi wynosi 6,99 dolara miesięcznie (około 27 złotych) bądź 69,99 dolara rocznie (ok. 272 zł).

Ważną informacją jest jednak to, że w Disney+ mamy do czynienia wyłącznie z jednym abonamentem, który gwarantuje nam dostęp do treści w 4K, HDR / Dolby Vision i Dolby Atmos. 

Disney Plus premiera
Samsung QLED Q7FN

Disney+ – czy jest darmowy okres próbny? 

Usługa Disney+ zapewnia darmowy okres próbny i trwa on siedem dni (jest to obecnie standard, m.in. na HBO GO, Amazon Prime Video czy Apple TV+).

Disney+ – lista obsługiwanych urządzeń

Urządzenia z dostępem do aplikacji:

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Dostęp do usługi poprzez przeglądarkę na systemach:

  • Windows
  • MacOS
  • Chrome OS

Disney+ – czy jest tryb offline?

Tak – pobierać można nieograniczoną liczbę tytułów na maksimum dziesięć powiązanych urządzeń mobilnych (smartfony i tablety). Z zawartości offline można korzystać tak długo, jak mamy aktywny abonament. Jeśli jednak jakieś pozycje zostaną wycofane z biblioteki, stracimy do nich dostęp offline.

(9517)

0 0 głos
Article Rating
Jakub Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

3
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Adam
Adam
8 miesięcy temu

Abonament wcale nie gwarantuje jakości 4K HDR.

Wymagane jest jeszcze urządzenie które poradzi sobie z odtwarzaniem w tym formacie.

Łukasz
Łukasz
8 miesięcy temu
Reply to  Adam

Oni gwarantują jakość 4K HDR. A to że sprzęt tego nie obsługuje to inny temat.

Tomasz
Tomasz
8 miesięcy temu
Reply to  Adam

To raczej oczywiste.

Tom
Tom
8 miesięcy temu

Przy burdelu, którym są GW to ja chyba podziękuję. Póki myszka nie zrobi porządku z tą marką nie ma za co płacić, tym bardziej że wszystko inne już praktycznie się widziało.

4
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x