Home Strefa filmu Recenzje Ultra HD Blu-ray Godzilla 2: Król potworów | RECENZJA | Wydanie 4K UHD Blu-ray – seans lepszy niż w kinie
Godzilla 2: Król potworów | RECENZJA | Wydanie 4K UHD Blu-ray – seans lepszy niż w kinie

Godzilla 2: Król potworów | RECENZJA | Wydanie 4K UHD Blu-ray – seans lepszy niż w kinie

3.36K
0

“Godzilla 2: Król potworów” to kontynuacja filmu o tytułowym monstrum z 2014 roku. Jednocześnie to trzeci, po “Kong: Wyspa czaszki” tytuł z cyklu MonsterVerse (monsterwersum). Przyglądam się wydaniu 4K UHD Blu-ray filmu, który nieoczekiwanie zapewnił w domowym zaciszu dużego lepszego seansu, niż w kinie… Dlaczego? Tego dowiecie się w recenzji.

Opis dystrybutora

Zobacz zwiastun filmu

Pięć lat po tym jak ludzkość dowiedziała się o istnieniu „Tytanów”, prastarej rasy potworów rządzącej Ziemią jeszcze przed pojawieniem się na niej ludzi, paleobiolog Dr. Emma Russell (Vera Farmiga) i jej córka Madison (Millie Bobby Brown) są świadkami przyjścia na świat kolejnego ich przedstawiciela, larwy nazwanej Mothra. Niestety ich praca zostaje brutalnie przerwana, kiedy budynek, w którym pracowały zostaje zaatakowany przez ekoterrorystów pod wodzą Alana Jonaha (Charles Dance). Emma i jej córka zostają porwane, a Mothra wydostaje się na wolność.

Mark Russell (Kyle Chandler), były mąż Emmy i ojciec Madison rozpoczyna prywatną akcję mającą na celu uratowanie porwanych kobiet. Wspólnie z pracownikami kryptozoologicznej agencji Monarch – firmy byłej żony – wyruszają na Arktykę, gdzie, jak podejrzewają, Alan Jonah chce dokonać kolejnego ataku. Muszą tu zmierzyć się z całą zgrają gigantycznych potworów. W tym również z potężnym Godzillą, który staje do walki z Mothrą, Rodanem i swoim najgroźniejszym wrogiem — trzygłowym Królem Ghidorahem. Kiedy te pradawne supergatunki, o których istnieniu dawno zapomniano, ponownie powstają, rozpoczyna się walka o dominację… a to stawia na szali przetrwanie całej ludzkości.

Godzilla 2: Król potworów – film (3/6)

Godzilla 2 król potworów bluray

“Godzilla 2: Król potworów” podczas seansu kinowego rozczarował mnie jako film. Nie potrafiłem wczuć się w historię, pomimo tego, postaciom ludzkim poświęcono dużo czasu i uwagi, a Michael Dougherty miał do dyspozycji plejadę wybitnych aktorek i aktorów. Nie odczuwałem też zbytniej satysfakcji z elementów walki i starć Tytanów. Ostatecznie poczułem niesmak niemal na całej linii. Muszę jednak przyznać, że moje odczucia znacznie się zmieniły w trakcie oglądania filmu na 4K UHD Blu-ray. Dlaczego? Właśnie przez to, że dzięki takiej kopii, szerokiej palecie barw i HDR byłem wreszcie w stanie coś dojrzeć, zamiast frustrować się próbując. A film na poziomie technicznym jest świetny, ale przeczytacie o tym szerzej w sekcji na temat obrazu i dźwięku.

Jeśli ma się do czynienia z tak referencyjnym dźwiękiem oraz znakomitym wykorzystaniem HDR, jak w “Królu potworów”, oglądanie filmu, przynajmniej na tym “rozrywkowym” poziomie staje się zabawą wysokich lotów. Początkowo oceniłem tę produkcję bardzo surowo, ale teraz dostrzegłem w niej więcej potencjału. Co prawda nadal uważam, że reżyserowi nie udało się stworzyć do końca ujmującej historii, ale wszystkie właściwe składniki tam były.

Wydaje mi się, że film padł ofiarą niewłaściwych wyborów w montażu i doborze tego, które sceny miały w nim pozostać. “Godzilla 2: Król potworów” jest niewątpliwie obrazem, który stara się nieść przesłanie (na tyle na ile takie uniwersum pozwala). W centrum tego wszystkiego stawia dramat rodzinny, gdzie własne ego daje gorę nad losem innych oraz ideologiczny konflikt naukowców z rozważaniami na temat zachowania równowagi na świecie i roli ludzkości w tym wszystkim. Jego tempo jest jednak dalekie od ideału, chociaż ostatecznie broni się starciami tytanów. Strasznie jednak żałuję, cały ten potencjał na udany dramat gdzieś tutaj się zagubił.

Godzilla 2 król potworów bluray

(3364)

0 0 głos
Article Rating
Jakub Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x