Home News Disney+ – znamy kraje i platformy na jakich zadebiutuje platforma
Disney+ – znamy kraje i platformy na jakich zadebiutuje platforma

Disney+ – znamy kraje i platformy na jakich zadebiutuje platforma

1.67K
2

Koncern The Walt Disney Company potwierdził, w jakich krajach oraz na jakich platformach zadebiutuje platforma Disney+. Usługa wystartuje 12 listopada.

Disney nazywa dzielenie się kontami “piractwem”, chce je wyeliminować

Kraje, które początkowo otrzymają Disney+

Disney+ początkowo będzie dostępny na pięciu rynkach, dwóch w Ameryce Północnej, a także jednym europejskim i dwóch w regionie Azja-Pacyfik. Będą to odpowiednio: USA, Kanada, Holandia, Australia i Nowa Zelandia. Trzy pierwsze kraje otrzymają usługę 12 listopada, a jej cena ma wynosić 8,99 dolarów za miesiąc (89,99 dol. / rok) bądź 6,99 euro miesięcznie (69,99 euro rocznie). Z kolei platforma Disneya w Australii i Nowej Zelandii zadebiutuje 19 listopada z cenami 8,99 dolarów australijskich / 9,99 dol. nowozelandzkich (i odpowiednio 89,99 AUD bądź 99,99 NZD za rok).

Disney+

Co z Polską?

Jeśli chodzi o resztę krajów (w tym Polskę), usługa ma być wprowadzona na całym świecie w przeciągu dwóch lat. W Europie Zachodniej nastąpi to w okresie od listopada do marca 2020, natomiast we Wschodniej proces wdrażania Disney+ zacznie się od października 2020 i potrwa rok. Podobnie w Ameryce Łacińskiej, z tym że proces ten zajmie nie rok, lecz trzy miesiące. Region Azja-Pacyfik otrzyma systematycznie dostęp w ciągu dwóch lat, począwszy od listopada tego roku.

Platformy

Dostęp do usługi Disney+ uzyskamy z następujących platform:

  • Apple: iPhone, iPad, iPod touch i przystawka Apple TV wraz z integracją z aplikacją Apple TV (można zakupić abonament z poziomu aplikacji)
  • Google: smartfony z Androidem, telewizory z Android TV oraz przystawki Google Chromecast i urządzenia ze zintegrowanym Chromecastem
  • Microsoft: Xbox One
  • Sony: PlayStation 4 i wszystkie Smart TV Sony z Android TV
  • Roku: z poziomu zarówno aplikacji Roku na Smart TV, jak i przystawki

Zawartość

Na platformie Disney+ obejrzymy treści pochodzące między innymi od takich marek, jak Disney, Pixar, Marvel, National Geographic, 20th Century Fox. To tutaj właśnie otrzymamy po swoich kinowych premierach nowe produkcje Disneya, Pixara czy Marvela, począwszy od “Kapitan Marvel”. Z zawartości przygotowywanej na wyłączność pod tę platformę warto wspomnieć serial “The Mandalorian”, będący uzupełnieniem kanonu Gwiezdnych Wojen. Powstaje również inna produkcja oparta o historię z “Łotr Jeden”.


ZOBACZ TAKŻE: Disney+ dzięki sprytnej taktyce może mocno zaszkodzić Netflixowi


Źródło: Advanced Television, CNET

(1668)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

2
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o