Home News Disney+ – większość Amerykanów zainteresowana platformą. Wiemy, dlaczego
Disney+ – większość Amerykanów zainteresowana platformą. Wiemy, dlaczego

Disney+ – większość Amerykanów zainteresowana platformą. Wiemy, dlaczego

1.81K
0

Platforma Disney+ wystartuje w listopadzie. Jak wynika z badań GlobalWebIndex, zainteresowanie nią jest duże. Dowiedzieliśmy się właśnie, co motywuje Amerykanów do wykupienia subskrypcji do nowej usługi VOD.

Start platformy Disney+ nastąpi w okresie, gdy konsumenci mocno wahają się, by sięgnąć po nowe subskrypcje. W pierwszym kwartale 2019 gospodarstwo domowe w USA przeciętnie płaciło 30 dolarów za dostęp do 2,6 usług. Dla porównania w czerwcu 2018 wynik ten wynosił 33 dol. za 2,8 subskrypcji.

Z najnowszego sondażu GlobalWebIndex wynika jednak, że bardzo duża grupa badanych (69%) jest skłonna zapłacić 6,99 dolarów, jakie życzy sobie Disney za abonament do swojej platformy VOD. Z kolei 20% respondentów uznało, że jest w stanie wydać za subskrypcję nawet między 10 a 20 dolarów.

Disney+

Aż 71% ankietowanych przewiduje, że na Disney+ trafi zawartość, która będzie ich (bądź innych członków rodziny) interesowała. Jako jeden z konkretniejszych powodów badani (35%) wymienili serię remake’ów klasyków Disneya.

Jako inne powody ankietowani podali dostęp do portfolio Pixara (46%) i Marvela (38%), a także klasyczne produkcje z dzieciństwa (42%). Najbardziej wyczekiwane tytuły przez amerykańską widownię to: “Król Lew”, “Kraina Lodu 2”, “Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie”, “Czarownica 2”, remake “Zakochanego kundla” oraz animacja Pixara “Naprzód”.


ZOBACZ TAKŻE: Dzięki Disney+ przybędzie wielu abonentów VOD w Europie


W Europie Zachodniej Disney+ zadebiutuje na przełomie 2019 i 2020 roku, natomiast Europa Wschodnia uzyska dostęp w późniejszym terminie. Ciekawe, jak będzie zaklasyfikowana Polska…

Źródło: The Wrap, Rapidtvnews

(1812)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o