Home News Dell opracował usługę Mobile Connect do używania telefonu z poziomu PC
Dell opracował usługę Mobile Connect do używania telefonu z poziomu PC

Dell opracował usługę Mobile Connect do używania telefonu z poziomu PC

196
0

Wszyscy chcą zrobić ostatnio z naszych smartfonów komputery osobiste ale mało kto myśli o odwrotnym kierunku. Firma Dell planuje udostępnić możliwość interakcji z systemami Android i iOS z poziomu naszego PC-ta w formie usługi Mobile Connect. Dzięki niej nasz smartfon nie będzie nas odrywał od pracy tudzież rozpraszał.

Mobile Connect to aplikacja domyślnie zainstalowana na komputerach z serii Dell XPS, Alienware, Inspiron oraz Vostro. Służy ona do parowania komputera ze smartfonem na iOS lub Androidzie (wymagany jest iOS 10 bądź Android 5.0). Częściowo integracja SMS istnieje w Windows 10 poprzez Cortanę, jednak tutaj mówimy o całkowitej kontroli nad telefonem bez konieczności zaglądania do niego. Mogłoby to być pomocne dla osób preferujących / skazanych na wielozadaniowy tryb życia.

Dell Mobile Connect

Łączność urządzeń odbywa się za pomocą WiFi Direct bądź Bluetooth. Jako użytkownicy usługi jesteśmy absolutnie bezpieczni gdyż wzajemna łączność odbywa się jedynie gdy PC oraz smartfon są w swoim pobliżu. Dzięki Mobile Connect nie będziemy musieli także martwić się o odbieranie telefonów, gdyż po zintegrowaniu smartfona aplikacją z naszym komputerem, będziemy mogli rozmawiać używając mikrofonu z laptopa czy też headsetu.

(196)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.