Home News Xbox wynagrodzi graczom osiągnięcia i wprowadzi szereg nowych funkcji
Xbox wynagrodzi graczom osiągnięcia i wprowadzi szereg nowych funkcji

Xbox wynagrodzi graczom osiągnięcia i wprowadzi szereg nowych funkcji

771
0

Zaczął się nowy rok, a z nim czas na zmiany w Xbox One. Microsoft ujawnił swoje plany wobec zmiany systemu osiągnięć, jak również wyjawił szczegóły kilku nowych opcji interfejsu konsoli, które będą mogli teraz testować członkowie programu Xbox Insider.

Wiceszef marki Xbox i główny inżynier platformy Xbox Live, Mike Ybarra zasugerował, że wkrótce mógłby pojawić się nowy system wynagradzania zapalonych graczy i wyczynowców za ich poświęcenie oddane pojedynczym tytułom, którego nie są w stanie zmierzyć jedynie osiągnięcia. W praktyce miałoby to wyglądać tak, że powstałby system Kariery, dzięki któremu można zdobywać poziomy doświadczenia czy prestiżu, co przekładałoby się na zdobywanie tzw. loot crate’ów. Zawierałyby one na przykład kosmetyczne przedmioty czy dodatki dla naszych Avatarów na konsoli. Ponadto, miałby zostać wprowadzony system Questów, dodający specyficzne cele do zrealizowania do poszczególnych gier, który również wynagradzałby graczy między innymi skrzynkami czy doświadczeniem.

Oprócz tego członkowie programu Xbox Insider będący w kręgu aktualizacji Alpha mogą od teraz testować nowe zmiany w menu konsoli. Wprowadzają one między innymi możliwość śledzenia osiągnięć, których wypełnienia jesteśmy najbliżsi wraz z możliwością ułożenia ich w dowolnej kolejności w panelu bocznym, z różnych wybranych przez nas gier. Ponadto centra gier od teraz będą dostępne także z menu podręcznego. Dodatkowo Microsoft wprowadzi nowy status „nie przeszkadzać”, który automatycznie zablokuje wszystkie powiadomienia. Firma z Redmond wprowadza także klarowniejszy system dostępu do komentarzy społeczności, a także dodaje nowe opcje zarządzania automatycznym wyłączaniem (teraz także po 2,3,4 i 5 godzinach braku aktywności), czy też przełączanie pomiędzy jasnym i ciemnym motywem graficznym w oparciu o porę dnia.

Xbox One zmiany dashboard osiągnięcia

Po okresie testowym, za kilka tygodni funkcje te zostałyby wprowadzone publicznie – do wszystkich.

(771)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.