Home News Cloverfield i 10 Cloverfield Lane na Ultra HD Blu-ray 4K tym miesiącu
Cloverfield i 10 Cloverfield Lane na Ultra HD Blu-ray 4K tym miesiącu

Cloverfield i 10 Cloverfield Lane na Ultra HD Blu-ray 4K tym miesiącu

292
0

Dwa filmy z uniwersum Cloverfield ukażą się na nośnikach 4K Blu-ray już 23 stycznia. Dzięki informacjom od Paramount Home Media Distribution właśnie poznaliśmy szczegóły wydania na nośnikach domowych.

Cloverfield to wyprodukowany przez J.J. Abramsa film w reżyserii Matta Reevesa (nowa trylogia Planety Małp). Nakręcony w specyficznej, paradokumentalnej konwencji z ujęciami kręconymi kamerami ręcznymi stał się sporym hitem kasowym, zarabiając 170 mln USD przy budżecie 25 mln.  Na nośniku 4K Blu-ray otrzymamy film w formacie UHD wraz z oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie 5.1 Dolby TrueHD, jak i stosownymi dubbingami pod język francuski, hiszpański, portugalski, niemiecki i japoński. Jeśli chodzi o napisy, będzie to angielski, francuski, hiszpański, portugalski, niemiecki, japoński, holenderski, duński, fiński, norweski oraz szwedzki.

Jeśli chodzi o dodatkową zawartość otrzymamy komentarz audio reżysera Matta Reevesa, wycięte sceny oraz alternatywne zakończenia (z dodatkowym komentarzem), tryb „Special Investigation”, a także kilka dokumentów, w tym:

·       Document 01.18.08: The Making of Cloverfield

·       Cloverfield Visual Effects

·       I Saw It! It’s Alive! It’s Huge!

 

Cloverfield 4K Bluray

Z kolei 10 Cloverfield Lane to produkcja znacząco odmienna od Cloverfielda. W filmie główne role grają Mary Elizabeth Winston i John Goodman. Jest to kameralny thriller z posmakiem tajemnicy i w klimacie post-apokalipsy.

Na nośniku 4K Blu-ray otrzymamy film w formacie UHD wraz z oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos, jak i stosownymi dubbingami pod język francuski, hiszpański, portugalski, niemiecki i japoński w Dolby Digital 5.1. Jeśli chodzi o napisy, będą one w tych samych językach, co w przypadku Cloverfield, a więc angielskim, francuskim, hiszpańskim, portugalskim, niemieckim, japońskim, holenderskim, duńskim, fińskim, norweskim oraz szwedzkim.

Jeśli chodzi o dodatkową zawartość otrzymamy komentarz audio reżysera Dana Trachtenberga oraz J.J. Abramsa, a także dodatkowe materiały zatytułowane następująco:

·       Cloverfield Too

·       Bunker Mentality

·       Duck and Cover

·       Spin-Off

·       Kelvin Optical

·       Fine Tuned

·       End of Story

Obydwa filmy ukażą się na nośnikach 4K Blu-ray 23 stycznia. Niestety o polskiej wersji na razie nie mamy informacji. Jeśli takie wydanie ukaże się na polskim rynku, będzie to nakładem Imperial Cinepix.

(292)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.