Home Strefa filmu Recenzje Blu-ray Avengers: Koniec gry | RECENZJA | Wydanie Blu-ray
Avengers: Koniec gry | RECENZJA | Wydanie Blu-ray

Avengers: Koniec gry | RECENZJA | Wydanie Blu-ray

3.32K
7

Avengers: Koniec gry to zwieńczenie historii Marvel Cinematic Universe, którą zapoczątkował 21 filmów wcześniej “Iron Man”. Przyglądamy się wydaniu Blu-ray największego kinowego hitu tego roku!

Opis dystrybutora

23 dni po tym jak Thanos (Josh Brolin) użył Rękawicy Nieskończoności aby wymazać połowę istot żywych ze wszechświata (wydarzenia opowiedziane w filmie „Avengers: Wojna bez granic”), Kapitan Marvel (Brie Larson) ratuje dryfujących bezradnie w kosmosie Iron Mana (Robert Downey Jr.) i Nebulę (Karen Gillen), sprowadza ich na Ziemię. Wspólnie z pozostałymi Avengersami: Hulkiem (Mark Ruffalo), Kapitanem Ameryką (Chris Evans), Thorem (Chris Hemsworth), Czarną Wdową (Scarlett Johansson), Jamesem Rhodesem (Don Cheadle) i Rocketem (Bradley Cooper) ruszają w pościg za Thanosem.

Superbohaterowie mają nadzieję, że przy pomocy jego Rękawicy Nieskończoności będą w stanie cofnąć apokalipsę wywołaną przez Szalonego Tytana. Niestety z przerażeniem odkrywają, że Thanos zniszczył Rękawicę.  Pięć lat później Ant-Manowi (Paul Rudd) udaje się wydostać z Wymiaru Kwantowego, gdzie został uwięziony po tym jak Thanos użył Rękawicy Nieskończoności (wydarzenia opowiedziane w filmie „Ant-Man i Osa”). Z zaskoczenia odkrywa, że w Wymiarze Kwantowym czas płynie znacznie wolniej i podczas gdy na świecie minęło pięć lat on sam spędził w nim jedynie… pięć godzin. To podsuwa mu pomysł wykorzystania Wymiaru Kwantowego do podróży w czasie i powstrzymania Thanosa przed wywołaniem zagłady. W sercach superbohaterów ponownie pojawia się nadzieja, jednak czy po tak długiej przerwie są jeszcze w stanie się zjednoczyć i uratować wszechświat?

Film (4/6)

Avengers: Koniec gry

“Avengers: Koniec gry” zapina klamrę historii, której początek miał 21 filmów temu (“Iron Man”). To niewiarygodne, że przez jedenaście lat powstały już niemal dwa tuziny filmów, a przy okazji kinowe imperium Marvela, jakie nie ma sobie praktycznie równych.

Jako blockbuster i fan-serwis “Koniec gry” jest filmem niemal doskonałym. Pomimo znalezienia miejsca dla tylu postaci z panteonu MCU, praktycznie każda znajduje się na ekranie w jakimś konkretnym celu. Przy okazji duet braci Russo bardzo umiejętnie rozkłada akcenty emocjonalne, z melancholii przez refleksję po euforię. Całkiem sporo miejsca również znalazło się dla humorystycznych wstawek z Thorem we wcieleniu jakiego nie znaliśmy.

Nasza kinowa recenzja “Avengers: Koniec gry”

W dwóch scenach (dramatyczny moment z Hawkeye/Black Widow i tuż przed starciem z armią Thanosa) siadło tempo i może niekiedy film był poprowadzony nieco nazbyt bezpiecznie. Mimo wszystko “Koniec gry” zakończył się w sposób satysfakcjonujący, a nie było to bynajmniej zadaniem łatwym.

Szerzej na temat samego filmu wypowiadam się w recenzji kinowej.

Avengers: Koniec gry

(3316)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(7)

 1. Czyli Wojna bez granic miała jednak lepszą jakość obrazu. Był on ostrzejszy i skalowany ze znacznie wyższej rozdzielczości a nie zaledwie 2K
 2. Nie bardzo.

  Avengers: Infinity War - Cinematographic Process:

  ARRIRAW (6.5K) (source format)
  Digital Intermediate (2K) (master format)
  Redcode RAW (8K) (source format) (some shots)
  Ultra Panavision 70 (anamorphic) (source format)

 3. Testowanie dźwięku takiego filmu jak Avengers z efektami na soundbarze, trochę slabo...

  Co do poprzedniej części Avengers Infiniti war 4k UHD Dźwięk Dolby Atmos to obraz żyleta. Na zbliżeniach widać kazdy detal, a dźwięk bardzo dobry choć ostatnio oglądałem Aquaman 4k UHD Dolby Atmos to dźwięk dużo lepszy i bardziej dociążony szczególnie na subach.  Dawno nie oglądałem filmu z takim efektami przeznaczonymi na dolne rejestry. . 🙂 Natomiast obraz lepszy w Avengers Infiniti war niż Aquaman. Ponieważ tam widać jeszcze delikatne ziarno i szum w drugim planie.

 4.  

   

   

   

  Natomiast obraz lepszy w Avengers Infiniti war niż Aquaman. Ponieważ tam widać jeszcze delikatne ziarno i szum w drugim planie.

   

  "Lepszy", jak rozumiem, oznacza w Twojej wypowiedzi obraz ostry i wolny od ziarna.

  Nowa jakosc obrazu odczuwa sie glownie dzieki HDR* oraz zakresowi i dynamice kolorow i w tej kategorii Aquaman IMHO to jednak material demo. Zwlaszcza w kinie. Nie widzialem jeszcze lepiej wygladajacego filmu,, a ogladalem go w HDR w Samsung LED Cinema. Wrazeniami wizualnymi przebil nawet GoG2 w Dolby Cinema (HDR).

  Infinity War w kategoriach, o ktorych wspominam, to klasa srednia.

   

   

  * yjasnienie dla poczatkujacych. Nie chodzi o "latarki", czy maksymalna luminancje elementow w kadrze, a o kotrastowy szczegolowy obraz, bez wzgledu na to, czy mamy do czynienia z ekstremalnie jasna, czy ciemna scena.

 5. Tak chodziło mi o ostrość i ziarno,;jeśli chodzi o hdr to AQUAMAN jeden z najlepszych jakie widziałem...:-) szczególnie bitwa pomiędzy królestwami 🙂 coś pięknego. 

 6. Referencją jeżeli chodzi o HDR/WCG jest jednak Życie Pi. Oczywiście moim skromnym zdaniem😉

 7. Referencją jeżeli chodzi o HDR/WCG jest jednak Życie Pi. Oczywiście moim skromnym zdaniem
  Pod kazdym innym wzgledem rowniez.