Home News Disney wprowadzi filmy 4K HDR na Apple TV?
Disney wprowadzi filmy 4K HDR na Apple TV?

Disney wprowadzi filmy 4K HDR na Apple TV?

484
0

Na iTunes i Apple TV pojawiły się wzmianki dotyczące filmów wytwórni Disney w 4K HDR. Amerykański gigant do tej pory nie oferował swoich tytułów w tej jakości na VOD Apple.

W aplikacji iTunes pojawiło się kilka stron produktów oraz grafik związanych z filmami Disneya, na których pojawia się informacja o dostępności w 4K HDR i Dolby Atmos. Wzmianki te dotyczyły m.in. filmów Marvela  i Star Wars, ale zostały już usunięte. Nie wiadomo, czy Apple umieściło te informacje przedwcześnie, czy jednak nastąpiła pomyłka.

Co ciekawe, Apple jest w zasadzie jedyną firmą, która cyfrowo dystrybuuje na swojej platformie filmy Disneya, ale nie w jej ofercie nie ma kopii w 4K. Przyczyną tego stanu rzeczy jest polityka firmy, która sprzedaje kopie 4K Ultra HD w tej samej cenie, co w regularnym Full HD. W każdym innym serwisie oferującym filmy Disneya, cena cyfrowych kopii UHD jest wyższa.

Disney

Dla polskiego widza wprowadzenie filmów Disneya w 4K na Apple byłoby niewątpliwie bardzo pozytywną wiadomością. Mamy zdecydowanie mniej serwisów pay-per-view niż w USA, a Apple TV jest w zasadzie jedynym (poza Chili) z biblioteką z szeroką ofertą.

Niedawno Disney ogłosił wprowadzenie swojej biblioteki w 4K HDR na Google Play Movies and TV, ale firma Google nie sprzedaje zawartości 4K UHD w Polsce.


ZOBACZ TAKŻE: Apple TV+: znamy cenę i start nowego VOD!


Warto podkreślić, że Bob Iger, CEO Disneya, zasiada w radzie dyrektorów Apple. W świetle tej informacji wprowadzenie 4K na iTunes / Apple TV nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem.

Źródło: Macrumours, opracowanie własne

(484)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o