Home News Apple TV+: znamy cenę i start nowego VOD!
Apple TV+: znamy cenę i start nowego VOD!

Apple TV+: znamy cenę i start nowego VOD!

1.49K
6

Trwa właśnie wydarzenie Apple poświęcone nowym produktom i usługom firmy. Gigant z Cupertino wyjawił właśnie szczegóły, w tym cenę i datę wprowadzenia usługi VOD Apple TV+.

Apple TV+ wystartuje w 100 krajach (w tym Polsce) 1 listopada 2019 roku. Firma wyceniła abonament na 24,99 złotych, a więc bardzo zbliżony cenowo do HBO GO. Jeśli chodzi o dostępność, to z usługi będziemy mogli skorzystać na starcie za pomocą urządzeń Apple, serwisu internetowego oraz wybranych modeli Samsung Smart TV z 2018 i 2019 (skompilowaliśmy na ten temat listę). W dalszej kolejności otrzymają go urządzenia marek LG, Sony, Roku, Amazon Fire TV i Vizio.

Apple TV Plus

Początkowo na platformie zadebiutuje nieduża biblioteka oryginalnych produkcji. Najbardziej promowanym z nich jest “The Morning Show“, serial traktujący o bezlitosnym świecie za kulisami porannych talk show, z Jennifer Aniston, Reese Witherspoon i Steve’em Carrellem w rolach głównych. Budżet tej produkcji za dwa sezony to niebagatelne 300 milionów dolarów.

Zobacz zwiastun serialu “See” (gł. rola: Jason Momoa)

Na wydarzeniu Apple zaprezentowało również zwiastun serialu “See”, produkcji sci-fi z Jasonem Momoą w roli głównej. W przygotowaniu znajdują się także takie seriale, jak “For All Mankind”, “Little America”, reboot “Amazing Stories” Spielberga oraz współprodukowany przez J.J. Abramsa “Little Voice”.

Amerykańska korporacja przygotowała specjalną promocję dla osób, które zdecydują się na zakup nowych urządzeń Apple – otrzymają one roczny abonament gratis.


ZOBACZ TAKŻE: Które Samsung Smart TV mają Apple TV? Oto pełna lista


Poza ceną i datą wprowadzenia usługi, nie poznaliśmy danych technicznych. Należy jednak spodziewać się, że Apple wykorzysta te same kodeki i będzie wspierać te same formaty audio i wideo, co w Apple TV.

Źródło: Variety, opracowanie własne

(1489)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(6)

 1. Czyli serial goni serial...A fajnego filmu nie zobaczysz...
 2. 1 minute ago, Deimos said:

  Czyli serial goni serial...A fajnego filmu nie zobaczysz...

  Ja też ubolewam... Ale jakby co, fajne filmy są na Criterion Collection ;) Szkoda, że nie u nas, chociaż tak naprawdę jak ma się urządzenie z Androidem, można korzystać przy tylko odrobinie sprytu bez VPN-a :)

 3. Trzeba będzie coś pomyśleć. Póki co nic nie oglądam, bo kończę modyfikacje mojego pokoju kinowego. Trzy ściany pokrywam taką czekoladową wykładziną, sufit w kolorze czekolady - zamontowałem wreszcie cztery kolumny sufitowe Dali Phantom H-80 pod Dolby Atmos. Ale uparłem się zaczekać na jakiś AVC Denona z HDMI 2.1. A takie mają ponoć się pokazać na przełomie roku. Także muszę się uzbroić w cierpliwość. Dalej to zakup jakiegoś wyświetlacza 8K... Bo jak już mam wyjść z tego full HD, to trzeba iść wyżej..

 4. Napewo wypróbuję.
  Może będę brał na przemian z HBO.

 5. No, a Panasonic z aplikacjami tradycyjnie w...  Hollywood 😁

 6. Czy coś wiadomo nt. nowej generacjii Apple TV?