Home News W tym roku w Japonii sprzeda się 30 tys. telewizorów 8K
W tym roku w Japonii sprzeda się 30 tys. telewizorów 8K

W tym roku w Japonii sprzeda się 30 tys. telewizorów 8K

231
0

Firma NHK, która jako pierwsza rozpoczęła transmisje telewizyjne w 8K pochwaliła się najnowszymi prognozami dotyczącymi sprzedaży telewizorów 8K. W tym roku w Japonii mają one znaleźć 30 tysięcy nabywców.

W Cannes odbywa się wydarzenie o nazwie MIPTV. To pewnego rodzaju targi przeznaczone dla twórców i dystrybutorów treści wideo, w tym przede wszystkim seriali oraz programów telewizyjnych i dokumentów. Pojawiła się tam również japońska firma NHK – pierwszy nadawca treści 8K.

8K
Tutaj odbywa się wydarzenie MIPTV

W trakcie prezentacji zostały przedstawione dane Japan Electronics and Information Technology Industries Association na temat rozwoju rynku telewizorów 4K Ultra HD oraz 8K. W Japonii te pierwsze mają się sprzedać w nakładzie 3 100 000, natomiast te drugie mają osiągnąć wynik 30 000. Chociaż rynek 8K jeszcze raczkuje, to coraz więcej firm wykazuje nim zainteresowanie. Dla przykładu, włoskie RAI ma rozpocząć transmisje w tej rozdzielczości w przyszłym roku.

Źródło: opracowanie własne

(231)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.