Home News Zmiana nicku na PS4 już możliwa
Zmiana nicku na PS4 już możliwa

Zmiana nicku na PS4 już możliwa

1.07K
0

Długo wyczekiwana funkcja zmiany PSN ID będzie możliwa na PS4 od 11 kwietnia. Generalnie nie powinno być żadnych problemów, ale Sony zaznacza, że jest pewna porcja gier, gdzie po zmianie nicku utracimy postęp, trofea czy dostęp do DLC.

Funkcjonalność, którą dzisiaj oficjalnie wprowadzono była w fazie testów od października 2018. Teraz możemy zmienić swoje PSN ID za darmo po raz pierwszy, natomiast każda kolejna próba będzie kosztować nas pieniądze (42 zł). Od dziś z tej opcji będą mogli skorzystać Amerykanie, natomiast w Europie opcja ta wejdzie 11 kwietnia.

PS4

Osoby, które planują zmienić swojego nicka powinny najpierw się jednak zaznajomić z sekcją FAQ na blogu Sony oraz oficjalnym komunikatem firmy. Wynika z niego między innymi, że funkcjonalność ta powinna być zgodna z każdą grą wydaną od dnia 1 kwietnia 2018. Przynajmniej w teorii, bo firma nie testowała każdej jednej gry pod tym kątem. Jednak wiele popularnych gier wydanych wcześniej także nie powinno sprawiać problemów. Sony pogrupowało tytuły na trzy grupy:

  • Gry, w których nie znaleziono problemów
  • Gry, w których znaleziono problemy
  • Gry, w których występują problemy krytyczne

Tutaj znajduje się strona Sony, na której można sprawdzić, czy po zmianie PSN ID, nie nastąpią żadne problemy z zapisanymi postępami, trofeami czy dostępem do DLC.

Days Gone | WYWIAD | Rozmawiamy z reżyserem gry

Niewątpliwie niektórzy z ogromną niecierpliwością wyczekiwali możliwości zmiany nicku na PS4, ale najrozsądniejszym posunięciem będzie poczekanie na opinie, czy faktycznie proces okazał się bezproblemowy.

Źródło: Sony

(1071)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.