Home News TVP uruchomi wielką konkurencję dla TVN Turbo?! Powstanie kanału będzie zależeć od wpłat abonamentu RTV
TVP uruchomi wielką konkurencję dla TVN Turbo?! Powstanie kanału będzie zależeć od wpłat abonamentu RTV

TVP uruchomi wielką konkurencję dla TVN Turbo?! Powstanie kanału będzie zależeć od wpłat abonamentu RTV

1.56K
2

Telewizja Polska ma coraz śmielsze plany dotyczący tworzenia nowych kanałów. Jednym z pomysłów prezesa Jacka Kurskiego jest włączenie stacji o tematyce motoryzacyjnej. Czy taka propozycja TVP może się stać poważną konkurencją dla jedynego tego typu kanału w Polsce – TVN Turbo? Okazuje się, że nowa pozycja publicznego nadawcy pojawi się tylko, jeśli wystarczy na nią pieniędzy z abonamentu RTV.

TVP chce stworzyć kanał motoryzacyjny za pieniądze z abonamentu RTV. Będzie konkurował z TVN Turbo?

Chęć uruchomienia kanału o takim profilu wyraził w niedawnej wypowiedzi dla portalu Wirtualne Media prezes Jacek Kurski. Wśród aktualnych projektów, które czekają na dalsze ruchy, jest już TVP Muzyka czy TVP Teen. Szef Telewizji Polskiej wyraził nadzieję, że niebawem wszystkie kanały tematyczne publicznego nadawcy mogłyby być dostępne za darmo dla wszystkich odbiorców telewizji naziemnej. Ma to umożliwić po pierwsze przejście na standard DVB-T2, a po drugie uruchomienie własnej platformy naziemno-internetowej z dekoderem hybrydowym 4K.

Kurski: przyszłością w najbliższych 10 latach jest telewizja naziemna. TVP promuje swój dekoder DVB-T2
W portfolio kanałów TVP może się wkrótce pojawić stacja motoryzacyjna

Obecnie jedynym kanałem motoryzacyjnym dostępnym w polskiej telewizji pozostaje TVN Turbo. Jeżeli kanał o podobnym profilu pojawi się w TVP, to naturalnie stanie się konkurencją dla propozycji nadawcy prywatnego. W jego powstaniu dużą rolę odegra jednak najprawdopodobniej… abonament RTV!

Przy okazji ujawnienia projektu TVP Teen wyszło na jaw, że jego powstanie ma być uzależnione od wpływów z opłaty abonamentowej. Przypomnijmy, że w lipcu w życiu weszły nowe przepisy, które znacznie ułatwiają urzędnikom ściganie osób migających się od płacenia abonamentu RTV. Ruchy TVP i informacje na temat planowanych kanałów wyraźnie wskazują, że wpływy z tego tytułu mają finansować nowe pomysły na stacje. Tak samo byłoby zapewne w przypadku kanału motoryzacyjnego.

Jak będą wyglądały kontrole abonamentu RTV? Kto z nas może zostać ukarany i ile zapłacimy?
Poczta Polska zaostrza kontrole i proces ściągania opłat z osób niepłacących abonamentu RTV

W 2020 roku przychód TVP z abonamentu radiowo-telewizyjnego wyniósł 331,4 miliona złotych, ale to nie wszystkie wpływy z nim związane. Publiczny nadawca otrzymał bowiem państwową rekompensatę w wysokości 1,71 miliarda zł. Na tę kwotę złożył się wyliczony potencjalny zysk wygenerowany przez osoby, które tegoż abonamentu nie płacą. Tak pokaźnej rekompensaty TVP nie otrzymało nigdy wcześniej.

magicLinks_2_1

Źródła: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/telewizja-polska-kanaly-tematyczne-tvp-nauka-tvp-muzyka-tvp-moto-jacek-kurski, https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/telewizja-polska-zarobki-praca-ile-zarabia-zarzad-prezes-jacek-kurski


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(1561)

0 0 głos
Article Rating

2
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
robert
robert
1 dzień temu

buhahah robi się cyrk lepszy jak u Pythonów

Poznańczyk
Poznańczyk
1 dzień temu

***** *** i tv*** szczególnie

2
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x