Home Fachowa publicystyka i artykuły Testujemy nową aplikację CANAL+ telewizja przez internet na Android TV! Jak się sprawdza nowa telewizja internetowa bez umowy?
Testujemy nową aplikację CANAL+ telewizja przez internet na Android TV! Jak się sprawdza nowa telewizja internetowa bez umowy?

Testujemy nową aplikację CANAL+ telewizja przez internet na Android TV! Jak się sprawdza nowa telewizja internetowa bez umowy?

29.33K
7

W maju CANAL+ uruchomił własną platformę VOD, którą reklamuje jako prawdziwą telewizję internetową na żywo, bez długoterminowych umów. Na start nadawca zaproponował widzom darmowy pierwszy miesiąc z wybranym pakietem. My postanowiliśmy sprawdzić, jak nowa aplikacja sprawdza się na Android TV!

Na wstępie warto zaznaczyć, że nowa aplikacja CANAL+ na Android TV umożliwia korzystanie z kilku bardzo przyjemnych funkcji, na czele rzecz jasna z kanałami na żywo! Niebawem, wzorem wersji chociażby przeglądarkowej, trafić ma tam funkcja wypożyczania filmów.

Na nasz próbny, darmowy miesiąc wybraliśmy pakiet SPORT, który gruntownie przetestowaliśmy na telewizorze Philips OLED z systemem Ambilight. Zanim jednak powiemy Wam, co oferuje telewizja internetowa od CANAL+, przypomnijmy sobie pokrótce czym tak naprawdę jest nowy pomysł nadawcy.

Nową aplikację CANAL+ odnajdziemy w Sklepie Play na Android TV. Testujemy na telewizorze Philips OLED z Ambilight!

CANAL+ bez umowy. Czym jest nowa telewizja internetowa?

W nowym serwisie CANAL+ znajdują się treści z wybranych kanałów na żywo, filmy, seriale, emocjonujący sport, programy informacyjne, dokumenty oraz programy na życzenie od CANAL+ i zewnętrznych dostawców. To wszystko oddane zostaje w ręce użytkowników z możliwością oglądania na wielu urządzeniach i ekranach oraz z płatnością w modelu subskrypcyjnym – koniec zatem z długoterminowymi umowami. Co ważne, CANAL+ proponuje także pierwszy miesiąc całkowicie za darmo, dla każdego.

Dzięki połączeniu treści z kanałów na żywo oraz bibliotek VOD, CANAL+ oferuje użytkownikom na start niezwykle bogaty katalog ponad 35000 polskich i zagranicznych filmów, odcinków seriali, wydarzeń sportowych, dokumentów, programów publicystycznych i rozrywkowych oraz bajek dla dzieci.

CANAL+: rusza platforma VOD giganta, pierwszy miesiąc za darmo! Mamy wszystkie szczegóły

Każdy użytkownik serwisu CANAL+ może odtwarzać wybrane programy wyemitowane w telewizji nawet do 14 dni wstecz, cofać i pauzować ulubione programy na żywo, swobodnie przełączać się między ekranami, kontynuować odtwarzanie na innym urządzeniu czy pobierać treści na żądanie do pamięci urządzenia mobilnego.

Narzędziem ułatwiającym wyszukiwanie jest dostępna wyszukiwarka treści oraz zaawansowany system rekomendacji wspierany przez redakcję CANAL+, która codziennie poleci najbardziej interesujące pozycje do obejrzenia. Poruszanie się po serwisie ułatwi również przejrzysty układ treści skatalogowanych tematycznie.

Nowy CANAL+ wykorzystuje technologie, które do tej pory były kojarzone głównie ze światem serwisów VOD. Zdaniem twórców mają one zmienić postrzeganie i doświadczanie telewizji. Najważniejsze z nich to:

 • TIMESHIFT – pauzowanie, wznawianie i przewijanie programów nadawanych na żywo. Dzięki tej funkcji to widz decyduje, kiedy chce zrobić przerwę w trakcie oglądanego programu.
 • START-OVER – cofanie programu nadawanego na żywo i rozpoczęcie odtwarzania od początku jednym kliknięciem.
 • KONTYNUUJ OGLĄDANIE – oglądanie materiałów na życzenie na dowolnym urządzeniu od tego samego momentu.
 • BACKWARD EPG – odtwarzanie wybranych programów z telewizji na żywo nawet do 14 dni wstecz.
 • MOJA PLAYLISTA – tworzenie własnych list ulubionych programów i treści.
 • MULTI-LIVE – możliwość oglądania nawet 4 kanałów informacyjnych lub sportowych na jednym ekranie w tym samym czasie.
 • ŚCIEŻKI DŹWIĘKOWE/NAPISY – wybór oryginalnej ścieżki dźwiękowej, lektora, dubbingu lub napisów w wybranych materiałach.
 • PRZESYŁANIE – udostępnianie obrazu z telefonu, tabletu lub komputera jednym ruchem (Google Cast, Air Play).
 • POBIERANIE – pobieranie wybranych materiałów na życzenie do pamięci urządzenia mobilnego z możliwością odtworzenia offline.
 • EXPERT-MODE – wyświetlanie aktualnych statystyk i ujęć z dodatkowych kamer w trakcie oglądania wydarzenia sportowego na żywo (funkcja dostępna już wkrótce).
 • PROFILE – możliwość utworzenia aż do 10 profili dla rodziny i znajomych (funkcja dostępna już wkrótce).
 • ODTWARZANIE NA DWÓCH EKRANACH W TYM SAMYM MOMENCIE

CANAL+: rusza platforma VOD giganta, pierwszy miesiąc za darmo! Mamy wszystkie szczegóły

Wypróbowaliśmy pakiet SPORT w aplikacji na Android TV. Pierwszy miesiąc jest za darmo!

Nasz wybór z okazji testowania aplikacji CANAL+ na telewizorze Philips padł na pakiet SPORT. Największe europejskie ligi piłkarskie właśnie wznawiały sezon, ruszyła też nasza rodzima PKO Ekstraklasa, więc okazja ku sprawdzeniu telewizji internetowej wydawała się znakomita. Skusiła nas ponadto nie tylko możliwość oglądania na żywo wszystkich kanałów CANAL+ ze sportem, a także ELEVEN SPORTS i Sportklub, ale też mnogość programów tematycznych dotyczących poszczególnych dyscyplin, które można oglądać z odtworzenia.

No i nie zapominajmy, że dla wszystkich chętnych pierwszy miesiąc z dowolnym wybranym pakietem jest za darmo, a za dostęp płacimy dopiero od drugiego okresu rozliczeniowego – jeśli oczywiście wcześniej nie zdecydujemy się na rezygnację.

Aplikacja CANAL+ na Android TV oferuje dostęp do wszystkich kanałów na żywo

Najważniejszą i czołową funkcjonalnością nowego CANAL+ jest rzecz jasna dostęp do wszystkich zawartych w wybranym pakiecie kanałów. Co ciekawe, wybierając na przykład pakiet SPORT, nie jesteśmy ograniczeni do konkretnych kanałów, bo jeśli chociażby w CANAL+ PREMIUM akurat trwa transmisja sportowa, to ta pozycja stanie się tymczasowo dostępna na liście.

Lawirowanie pomiędzy kafelkami i wybieranie pożądanych pozycji ułatwiają opisy poszczególnych kanałów, które wskazują na aktualnie nadawany program.

Oglądanie aktualnie nadawanych w telewizji programów to jednak nie wszystko, co oferuje w kwestii transmisji aplikacja CANAL+ na Android TV. Możemy także obejrzeć zakończone już programy podczas naszych testów można cofnąć się o 7 godzin, czyli w praktyce o kilka pozycji w programie. Świetnie sprawdziło nam się to w ubiegły weekend, kiedy nie mogliśmy śledzić na żywo treningów przed pierwszym w tym sezonie Formuły 1 wyścigiem. Po powrocie do domu po prostu wybraliśmy interesującą nas pozycję z programu i odtworzyliśmy ją sobie.

Telewizja internetowa CANAL+ na Android TV działa w jakości Full HD

Co z jakością aplikacji? Nowy CANAL+ na telewizory z Androidem oferuje póki co dostęp do kanałów nadawanych maksymalnie w rozdzielczości Full HD i taką też rozdzielczość “dowozi”. Wiele oczywiście zależy od stabilności naszego łącza internetowego, ale jeśli na tym polu o wszystko zadbamy, to pozostaje tylko ustawić domyślną jakość w ustawieniach aplikacji na najwyższą i wszystko powinno być w porządku.

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Podczas naszych testów zdarzało się, że trzeba było dwukrotnie odpalać dany kanał, bo za pierwszą próbą jakość była mocno zaniżona i poprawiała się dopiero po kilku minutach. Po kilku tygodniach korzystania zdarzało się to już jednak tylko incydentalnie, widać więc, że w CANAL+ stale pracują nad wdrożeniem najwyższej możliwej jakości aplikacji i – co równie ważne – wszystkich oferowanych w wersji na przeglądarki funkcji.

Co jeszcze daje nam aplikacja CANAL+ na Android TV?

Dodatkowych funkcji i treści CANAL+ w nowym, internetowym wydaniu ma co nie miara. Nie wszystkie jeszcze działają na telewizorach z Android TV, ale nadawca zapowiada, że wkrótce aplikacja będzie już kompletna.

Przede wszystkim od razu widać, że nie tylko samym streamingiem na żywo nowy CANAL+ funkcjonuje. W pakiecie SPORT otrzymaliśmy dodatkowo całą masę programów tematycznych: od magazynów, przez skróty meczów, aż po propozycje dokumentalne. Wszystko to bardzo schludnie i intuicyjnie poukładane, kolorowe i zachęcające do odtworzenia. Dostajemy ten komfort, że nie musimy się nudzić, kiedy akurat na jednym z wielu kanałów sportowych nie “leci” interesujący nas mecz czy program. W odpowiedniej zakładce cały czas czeka masa pozycji do nadrobienia. To duży atut tej aplikacji.

Do tego dochodzi też oczywiście to, o czym pisaliśmy już wyżej – możliwość cofnięcia sobie programu na żywo do początku czy też powrotu do transmitowanego wcześniej. Na każdym kanale i o każdej porze dnia i nocy. Bardzo wygodne!

W nowej aplikacji CANAL+ na można też stworzyć własną listę z ulubionymi kanałami i odtwarzać do czterech z nich jednocześnie w formie kafelków. To opcja szczególnie przydatna właśnie z pakietem SPORT lub FUN&INFO z wieloma kanałami informacyjnymi. Wprawdzie CANAL+ już informuje w swoich poradnikach dostępnych w aplikacji, że opcja MULTI-LIVE jest dostępna na Android TV, jednak my niestety nie byliśmy jej jeszcze w stanie uruchomić na telewizorze OLED od Philipsa. Pozostaje liczyć, że to już kwestia kilku, kilkunastu dni.

Warto jednak pamiętać – ponieważ informuje o tym sam nadawca – że funkcja MULTI-LIVE jest zależna od mocy obliczeniowej naszego telewizora. Nie na każdym zatem będzie możliwe jej włączenie.

Wedle zapewnień CANAL+, niebawem na Android TV ma też zadebiutować osobna aplikacja z usługą PREMIERY CANAL+, czyli platformą VOD z filmami. O tym więcej przeczytacie w osobnym tekście.

CANAL+: rusza platforma VOD giganta, pierwszy miesiąc za darmo! Mamy wszystkie szczegóły

Pakiety na platformie VOD CANAL+, czyli płacimy tylko za to, co chcemy oglądać

Podsumowując nasze kilkutygodniowe testy – jesteśmy w stanie zarekomendować aplikację CANAL+ na telewizory z systemem Android. Wejście popularnego nadawcy w temat telewizji internetowej oceniamy wyłącznie pozytywnie, bo posiadając w ofercie tak wiele atrakcyjnych kanałów i treści, wydaje się bardzo logicznym ruchem zaoferowanie ich klientom gdziekolwiek i kiedykolwiek.

Nie zapominajmy też, że rozgrywa się to na zupełnie nowych zasadach: bez długoterminowych umów. Na początek możemy przetestować dowolny pakiet za darmo, a jeśli nam się spodoba, przedłużyć go na kolejny miesiąc. W ten sposób zrezygnujemy wtedy, kiedy nam wygodnie. My jesteśmy zadowoleni poziomem już dziś reprezentowanym przez aplikację CANAL+ na Android TV i już przedłużyliśmy pakiet SPORT na kolejny miesiąc!

Przyjrzyjmy się więc na koniec wspomnianym pakietom i ich cenom. Oferta CANAL+ została podzielona na cztery wygodne pakiety tematyczne oraz darmową treść dla wszystkich, które odpowiadają różnym zainteresowaniom. Użytkownik może je dowolnie konfigurować i zmieniać:

 • FREE – darmowa biblioteka treści z kanałów tematycznych CANAL+ dla każdego użytkownika. Treść ta będzie wzbogacana o nowe pozycje w kolejnych tygodniach.
 • FILM – dla fanów dobrego kina i seriali. Premiery największych hitów kinowych oraz najpopularniejsze polskie i światowe seriale. Dostęp do kanałów na żywo oraz treści na życzenie od nadawców takich jak CANAL+, HBO czy Filmbox.
 • SPORT – stworzony dla kibiców. Transmisje najważniejszych wydarzeń sportowych z Polski i ze świata. To piłka nożna na najwyższym poziomie: Premier League, Bundesliga, LaLiga Santander, Serie A TIM, PKO BP Ekstraklasa. Ale sport to nie tylko piłka! W pakiecie dostępny jest także żużel i m.in. PGE Ekstraliga najlepsza żużlowa liga świata, wyścigi F1®, piłka ręczna, NBA, sporty walki i magazyny sportowe. Największe sportowe emocje gwarantują: CANAL+ SPORT, Eleven Sports, Sportklub HD i Fightklub HD.
 • FUN&INFO – dla każdego. Newsy, dokumenty, lifestyle, muzyka i programy rozrywkowe dla całej rodziny. Programy informacyjne z Polski i całego świata, najlepsza rozrywka i bogata kolekcja dokumentalna od takich nadawców kanałów, jak TVN24, National Geographic, Paramount czy FOX.
 • KIDS – dla dzieci. Znane i kochane przez dzieci w każdym wieku animacje, bajki i programy. Bogata kolekcja od zaufanych nadawców kanałów jak m.in. Minimini+, Cartoon Network, Disney, Nickelodeon Play.
CANAL+: rusza platforma VOD giganta, pierwszy miesiąc za darmo! Mamy wszystkie szczegóły
Pakiety i ich ceny; fot. materiały prasowe

Platforma VOD CANAL+ jest dostępna bez opłat, bez ograniczeń i bez zobowiązań przez pierwszy miesiąc. Więcej szczegółowych informacji o rejestracji i samej ofercie znajduje się tutaj.

Źródła: własne, materiały prasowe


Więcej na temat platform VOD i telewizji:

(29325)

2.8 15 głosy
Article Rating

18
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr
Piotr
6 miesięcy temu

W piątek wieczorem strasznie się muli. Co chwilę się zawiesza, a mam 100Mb łącze. Na speed test mam wynik ok 80Mb. Netflix chodzi o niebo lepiej.

Derick
Derick
5 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Jeżeli muli, to znaczy że jest zbyt duże obciążenie, na skutek jednoczesnych żądań. Oznacza to zbyt dużą ilość klientów w stosunku do przepustowości sumarycznego łącza dostawcy. Występuje wtedy kolejkowanie wywołań i spore opóźnienia, ściny. Czyli indywidualna szerokość łącza nie ma wtedy nic do rzeczy. Zmień dostawce internetu, bo obecny żerując na niewiedzy ludzi sobie kpi. Dobre łącze o szerokości 50Mb wystarczy z zapasem do streamingu 4K jednej osobie na jednym urządzeniu, bez mulenia o ile dostawca nie przyłączy za dużo odbiorców ponad możliwości łącza w godzinach szczytu. Speed test nie zawsze pokazuje pełne realia, bo można ustawić takie wywołania poza… Czytaj więcej »

jan
jan
5 miesięcy temu

Po dwóch miesiącach użytkowania canał+ online mogę powiedzieć że jakość obrazu i dźwięku jest poniżej średniej. Obejrzałem dziś film AD astra-obraz ziarnisty a dźwięk z szumami, trzaskami(wylaczylem kino domowe) i czasami miałem wrażenie że nie ma nawet stereo. Platforma canal+ niska jakość.

paź
paź
5 miesięcy temu

I dlatego kupując telewizor zdecydowałem się na Philipsa – bo Android i takie możliwości!

Walery
Walery
4 miesięcy temu

Ostatnio same negatywne komentarze dotyczące tej aplikacji w szczególnosci na Apple TV i zresztą innych. Ponoś obraz leci 25fps i to jest katastrofa przy oglądaniu sportu. Może jakiś update tej recenzji po pół roku ? Jak to jest ?

Dawos
Dawos
3 miesięcy temu

Ncgoplus wypada dość kiepsko jak na dzisiejsze standardy. Jakość obrazu często się obniża i dochodzi do zawiech. Mają zbyt słabą przepustowość. Nadmienię, że mam łącze światłowodowe i HBO GO czy Netflix śmiga jak zły. Po miesiącu testowania zrezygnowałem z Ncgoplus. Nie polecam.

Rysiek
Rysiek
10 godzin temu

Na telewizorach SMART TV Panasonic wszystkich i na systemie w nich MY HOME SCREEN w nich dalej nie działa i nie ma, czemu i mamy czerwiec 2021 rok!

7
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x