Home News Sony zatrudniło roboty do swojej fabryki telewizorów! Japończycy chcą niemal wyeliminować koszty produkcji. Ludzie będą zbędni?
Sony zatrudniło roboty do swojej fabryki telewizorów! Japończycy chcą niemal wyeliminować koszty produkcji. Ludzie będą zbędni?

Sony zatrudniło roboty do swojej fabryki telewizorów! Japończycy chcą niemal wyeliminować koszty produkcji. Ludzie będą zbędni?

256
0

Sony zamierza znacznie usprawnić proces produkcji swoich telewizorów. Jedną z fabryk mają niemal przejąć roboty, a automatyzacja ma doprowadzić do ograniczenia kosztów wytwarzania o 70%. Czy na liniach produkcyjnych będzie jeszcze miejsce dla ludzi?

Telewizory Sony będą produkowane w Malezji głównie przez roboty

Sony planuje duże zmiany w jednej ze swoich fabryk. Jednostkę zlokalizowaną w Malezji czeka automatyzacja – na liniach produkcyjnych pojawią się zamiast ludzi roboty. W ten sposób Japończycy chcą drastycznie ograniczyć koszty produkcji telewizorów, zmniejszając do granic możliwości wady wytwarzanych elementów. Na 2023 rok planowany spadek kosztów ma sięgnąć 70% w stosunku do sytuacji z 2018 roku.

Pierwsze wrażenia test Sony BRAVIA XR OLED A90J menu 2
Sony OLED A90J w redakcji HDTVPolska

Jeszcze do niedawna sektor telewizorów nie przynosił temu producentowi zysków – przez dekadę Sony traciło na produkcji i sprzedaży odbiorników, co uległo zmianie po odważnej inwestycji w sektor premium i skupieniu wysiłków na oferowaniu modeli z panelami OLED. Łącząc to podejście z dystrybucją online, rozwojem usług cyfrowych – takich jak platforma BRAVIA CORE – i automatyzacją produkcji, Japończycy chcą zwiększyć przychody.

W przyszłości roboty mają też mieć zdecydowanie większy udział w produkcji smartfonów i kamer marki Sony.

Trwa tymczasem świetna promocja, w ramach której można odzyskać sporo pieniędzy, decydując się na zakup jednego z najnowszych telewizorów Sony na 2021 rok. Akcją objęto modele OLED i LCD:

2000 zł w kieszeni przy zakupie telewizora? Najnowsze modele Sony BRAVIA XR OLED i LCD w świetnej akcji cashback! Gdzie?

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1626074371


Przeczytaj więcej na temat telewizorów firmy Sony:

(256)

1 1 głos
Article Rating

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x