Home News Dolby Atmos teraz także w tanich telewizorach! Aktualizacja już rusza na niektóre modele – kiedy będzie działać?
Dolby Atmos teraz także w tanich telewizorach! Aktualizacja już rusza na niektóre modele – kiedy będzie działać?

Dolby Atmos teraz także w tanich telewizorach! Aktualizacja już rusza na niektóre modele – kiedy będzie działać?

3.27K
1

Wsparcie dla Dolby Atmos jeszcze do niedawna było domeną wyłącznie telewizorów premium. Ostatnio pojawiało się coraz więcej modeli z obsługą tej technologii ze średniej półki, a teraz mamy kolejny przełom: dźwięk przestrzenny zacznie się pojawiać także w bardzo przystępnych cenowo modelach między innymi od Panasonic, JVC, Toshiba i Hitachi!

Telewizory z Dolby Atmos: wsparcie zmierza do tanich modeli od Panasonic, JVC, Toshiba i Hitachi

Vestel, producent i właściciel telewizorów wymienionych marek, zapowiedział wprowadzenie aktualizacji, która wyposaży nawet najbardziej przystępne cenowo modele w obsługę technologii dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Wiąże się to oczywiście z możliwością wykorzystania tej technologii na zewnętrznych sprzętach przepuszczając na nie sygnał z telewizora przez HDMI.

Dolby Atmos zaczęło się pojawiać w telewizorach w 2017 roku. Wsparcie było stopniowo poszerzane, dlatego obecnie ta technologia jest już obecna na wszystkich telewizorach najwyższej klasy i większości ze średniej półki. Decyzja Vestela jest bardzo ważna, ponieważ przesuwa granicę jeszcze niżej – ten precedens powinien sprawić, że niedługo Atmos stanie się jedną z podstawowych funkcji każdego odbiornika.

dolby atmos muzyka

Ogłoszono, że proces aktualizacji dodających technologię już się rozpoczął i globalnie obejmie większość modeli 4K takich marek jak między innymi Finlux, Grundig, Hitachi, JVC, Panasonic, Strong, Toshiba i Thomson. Konkretnej listy nie ujawniono.

By w pełni wykorzystać możliwości Dolby Atmos we współpracy z telewizorem, konieczne jest oczywiście posiadanie wspierającego ten format soundbara lub zestawu głośników. W przypadku dodatkowego wykorzystania odtwarzacza Blu-ray czy konsoli, dodatkowo trzeba upewnić się, że telewizor posiada złącze HDMI z obsługą eARC (ulepszonego zwrotnego kanału audio).

 „Szersze wprowadzenie wsparcia dla Dolby Atmos jest ważnym osiągnięciem, które pozwala nam podnieść standard dźwięku w telewizorach. Teraz jeszcze więcej naszych modeli będzie mogło dostarczyć wciągające rozwiązanie audio, które może uzupełnić i znacznie poprawić wrażenia z oglądania” – powiedział Baris Altinkaya, Manager of Marketing & Product w Vestel.

Telewizor Hitachi 50HAK5750; fot. informacje prasowe

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1626242113


Przeczytaj więcej na temat telewizorów:

(3273)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Roman
Roman
1 rok temu

Teraz ludki będą się podniecać jak przy soundbarach że mają atmos w tv

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x