Home Testy Telewizory LCD Hisense Test telewizora Hisense U7NQ – idealny do sportu i grania
Test telewizora Hisense U7NQ – idealny do sportu i grania

Test telewizora Hisense U7NQ – idealny do sportu i grania

24.49K
7

Matryca, zalecane ustawienia

Matryca

Hisense U7NQ wykorzystuje matrycę VA o natywnym odświeżaniu 144Hz. Znajdziemy w niej dwie interesujące rzeczy. Pierwszą z nich jest nie tak wysoki kontrast natywny 2900:1, i to bez powłoki kątowej, która mogłaby być wytłumaczeniem zjawiska. Jednakże w dalszym ciągu jest to kontrast wiele wyższy niż w matrycach IPS/ADS, dzięki czemu czerń będzie w dalszym ciągu znacznie głębsza. A przypomnijmy, że to właśnie te dwa parametry są niezwykle kluczowe w ocenie obrazu, gdyż jeśli obie wartości są wysokie, możemy powiedzieć, że ten jest dobry. Sam panel został wyposażony w podświetlenie Mini LED, podzielone na 384 strefy lokalnego wygaszania, co z pewnością będzie miało zbawienny wpływ na jakość czerni. Zastosowanie tak wysokiego odświeżania będzie miało bardzo korzystny wpływ na ostrość i płynność obrazu, dzięki czemu Hisense U7NQ będzie dobrym wyborem dla sportu czy gier. Trzeba jednak dodać, że jeśli chcemy uzyskać tak wysokie odświeżanie przy podłączeniu do komputera, będziemy potrzebować naprawdę mocnej karty graficznej.

Analiza widma podświetlenia wykazała zastosowanie fluorokrzemianu potasu (PFS) na diodach LED. Luminofor ten ma takie samo zadanie jak powłoka QDEF, czyli poszerzenie gamutu telewizora, co jak najbardziej jest odczuwalne, ponieważ pokrycie szerokiej palety barw DCI-P3 wynosi 96%. Zdjęcia spod mikroskopu potwierdzają użycie matrycy VA oraz strukturę pikseli Hisense U7NQ. Same piksele zostały podzielone na osiem domen, cztery mniejsze i cztery większe. Taki zabieg ma za zadanie zapewnić lepszą sprawność telewizora pod różnymi kątami. Analizę światła, jak i zdjęcie spod mikroskopu, znajdziecie po prawej stronie akapitu.

Zalecane ustawienia

Zmianą w stosunku do lat ubiegłych, najlepszym trybem fabrycznym okazał się w tym przypadku najnowszy tryb “Filmmaker”. Włączenie tego trybu to wszystko, co może zrobić użytkownik, by otrzymać najlepszą jakość obrazu.

(24488)

4.2 10 głosy
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

2
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Roni Bydlak
Roni Bydlak
5 miesięcy temu

Czyli nie ma dyskusji czy miniLED, czy OLED. OLED jest jednak bardziej uniwersalny.

Mariusz
Mariusz
5 miesięcy temu
Reply to  Roni Bydlak

wręcz przeciwnie – oled jest właśnie mniej uniwersalny (ciemny w dzień i wypalający się) za to LEPSZY 😉

Mariusz
Mariusz
3 miesięcy temu
Reply to  Mariusz

Wypalający OLED? To chyba modele sprzed kilku laty.

robert
robert
4 miesięcy temu
Reply to  Roni Bydlak

jak siedzisz przy TV w piwnicy to masz rację OLED najlepszy…

Mariusz
Mariusz
4 miesięcy temu
Reply to  robert

nawet w piwnicy nie jest UNIWERSALNY, bo tam też można zapalić żarówkę 😉

Sławomir
Sławomir
5 miesięcy temu

Ja bym powiedział, że do oglądania sportu ten tv słabo się nadaje. Wystarczy porównać części testu dotyczące upłynniania w tym tv z tym w teście Sony Bravia 7.

Mariusz
Mariusz
5 miesięcy temu
Reply to  Sławomir

a paradoksalnie jest sponsorem EURO. chichot, jeśli mówicie, że aplikację TVP Sport dołożą…PO euro

7
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x