Home Testy Telewizory OLED Samsung TEST Samsung OLED S95D – murowany kandydat do telewizora roku? Znamy odpowiedź!
TEST Samsung OLED S95D – murowany kandydat do telewizora roku? Znamy odpowiedź!

TEST Samsung OLED S95D – murowany kandydat do telewizora roku? Znamy odpowiedź!

18.08K
3

Zeszłorocznym modelem S95C Samsung rozbił bank. Ich flagowy model telewizora QD-OLED święcił triumfy i okazał się prawdziwym bestsellerem sklepowych półek. I próżno szukać ku temu jakiegokolwiek głosu sprzeciwu, gdyż wolumen sprzedaży okazał się być niezwykle okazały, co tylko potwierdza zainteresowanie telewizorami wyposażonymi w panele organiczne tego producenta. Zgodnie z przysłowiem “Kto stoi w miejscu, ten się cofa”, producent nie mógł jedynie zwiększyć jasności, dodać kilku “ficzerów”, a faktycznie musiał przygotować na ten rok coś zupełnie nowego. Dlatego po raz pierwszy w historii wykorzystano kluczowe cechy dwóch różnych linii telewizorów: OLED oraz The Frame, tworząc pierwszego matowego OLED-a w tym rozmiarze. Według producenta takie połączenie pozwala na nieskazitelną wręcz pracę w warunkach mocno nasłonecznionego salonu. Zresztą ci, którzy widzieli telewizory serii The Frame, zdecydowanie wiedzą, że komfort oglądania przy świetle dziennym jest o wiele wyższy. Tego, czego również nie można odmówić najnowszemu flagowemu modelowi, jest znakomita moc świetlna nie tylko w materiałach HDR (która, nawiasem mówiąc, jest ogromna), ale także w tych o standardowej palecie barw. Całą resztę można określić jako powrót tego, za co pokochaliśmy zeszłoroczny model, w odświeżonej formie. Znajdziemy tu więc najnowszą odsłonę procesora wspartego sztuczną inteligencją, szerokie wsparcie dla graczy czy – z jeszcze bardziej prozaicznych – moduł One Connect. Przejdźmy jednak do tego, co bardziej Was zainteresuje: do samego testu i recenzji. Sprawdźmy, czy z braku nowego modelu od Sony, czy jednak samodoskonaleniu się, to Samsung w tym roku przejmie koronę najlepszego telewizora, którą od wielu lat okupuje japoński producent. Zapraszamy!

Dostępność telewizora
Samsung OLED S95D 55″ (Nowość 2024) 11 899 zł
Samsung OLED S95D 65″ (Nowość 2024) 15 499 zł (w wybranych sklepach)
Samsung OLED S95D 77″ (Nowość 2024) 21 999 zł

Czytelniku. Jako jedyni w Polsce należymy do Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku EISA panelu Home Theatre Display & Video.

Logo eisa

Osobiście sprawdzamy opisywane monitory, telewizory i projektory pod względem posiadanych parametrów za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego o wartości ponad 100 000 zł:

 • Spektroradiometr Jeti Spectraval 1511HiRes
 • Kolorymetr Klein-K10A oraz Klein-K80
 • Murideo Fresco Six-G (Dolby Vision)
 • Murideo The SEVEN Generator HDMI 2.1 4K/120fps (Dolby Vision, Dolby Audio)
 • Autorski pomiar Input Lag w 4K HDR (jako jedyni w Polsce dokonujemy takich pomiarów w 4K HDR)
 • Najlepsze na rynku kable HDMI: MagicLink

W związku z powyższym, masz więc pewność, że czytasz o produkcie czy promocji, która nie jest przepisana z ulotki lub z innej strony w sieci bez jej faktycznego sprawdzenia. Jeżeli zamierzasz skorzystać z naszego tekstu, skontaktuj się z Redakcją. Wszelkie prawa do informacji i zdjęć z testów HDTVPolska są zastrzeżone!

Wszystkie testy w redakcji przeprowadzamy na sprawdzonych kablach HDMI firmy Magic Link 2.1
Kabel HDMI MagicLink 2.0

Najważniejsze cechy i funkcje telewizora Samsung S95D według producenta

 • NQ4 AI Gen2 Processor: poczuj moc wysokiej jakości zapewnianej przez AI. Procesor Samsung wspierany przez sztuczną inteligencję oferuje Ci doświadczenie obrazu w ulepszonej jakości. Nasza technologia Skalowania AI 4K obsługiwana przez 20 sieci neuronowych dzięki sztucznej inteligencji ulepsza treści do rozdzielczości zbliżonej do 4K. Nasz procesor NQ4 AI Gen2 optymalizuje zarówno obraz, jak i dźwięk, aby zapewnić Ci wrażenia najwyższej jakości niezależnie od tego, czy oglądasz treści VOD, sport na żywo czy grasz w ulubione gry
 • OLED bez refleksów: Ciesz się głęboką czernią bez rozpraszających refleksów. Nasza technologia przeciwodblaskowa znacznie redukuje refleksy na ekranie pochodzące z zewnętrznych źródeł światła. Dzięki temu możesz podziwiać doskonałą czerń i żywe kolory OLED bez rozpraszaczy.
 • OLED HDR Pro: Ciesz się największą jasnością i bogatym kontrastem w każdym pikselu. Doświadczaj majestatycznych wrażeń wizualnych dzięki jaśniejszym bielom i ciemniejszym czerniom. Funkcja OLED HDR Pro oferuje teraz znacznie większą jasność niż OLED HDR+. Dzięki temu możesz cieszyć się bogatszym kontrastem, zapewnianym przez nasz procesor NQ4 AI Gen2, który dynamicznie mapuje tony każdej sceny, aby zmaksymalizować przyjemność oglądania.
 • Samsung Smart TV Tizen: System operacyjny Samsung Smart TV Tizen spotęguje Twoje doświadczenie rozrywki dzięki najnowszym aplikacjom i usługom, w tym Daily+, w której możesz z łatwością zarządzać swoimi codziennymi aktywnościami oraz SmartThings, które daje Ci możliwość sterowania Twoimi inteligentnymi urządzeniami za pomocą telewizora. System operacyjny Tizen chroni Twoją prywatność i dane osobowe za pomocą rozwiązania Bezpieczeństwo Samsung Knox.
 • Mistrzowska Kalibracja: odbywa się już na etapie produkcji pod okiem ekspertów Samsung. Dzięki temu produkt, który kupujesz, ma doskonale wyregulowany obraz pod kątem balansu bieli oraz pełnej gamy barw. Możesz cieszyć się odwzorowaniem kolorów, które zadowoli najbardziej wymagających klientów.
 • Autentyczne kolory PANTONE®: Dostrzeż autentyczne, naturalne kolory. Certyfikat „Zweryfikowane przez PANTONE” to dowód wiarygodnego odwzorowania kolorów, doceniany przez profesjonalistów. Oznacza to realne odtworzenie 2030 barw PANTONE i 110 odcieni tonu skory. Urządzenia Samsung to pierwsze telewizory, które opierają się na wiarygodnych kolorach PANTONE, dzięki czemu Ty mozesz jeszcze bardziej cieszyć się wyjątkowo realistycznym obrazem i komfortowym oglądaniem ulubionych treści.
 • Głębia obrazu dopasowana do ludzkiego oka: Wzmocnienie Głębi Obrazu odzwierciedla postrzeganie głębi obrazu przez ludzkie oko poprzez zwiększenie kontrastu na pierwszym planie. Dzięki temu wszystkie pierwszoplanowe detale stają się niezwykle realistyczne i wyraźne, a tło pozostaje bez zmian. Na przykład jeśli oglądasz dokument przyrodniczy, technologia ta uwydatni zmarszczki słonia, pozostawiając tło w naturalnej nieostrości, czyli tak, jak zrobiłoby to oko człowieka.
 • Free Sync Premium Pro: Rozgrywka pozbawiona rozdarcia i szarpania obrazu, z niskim czasem reakcji matrycy HDR Funkcja stworzona na podstawie technologii AMD FreeSyncTM, aby zredukować rozdarcie i szarpanie obrazu. Telewizory z certyfikatem AMD FreeSyncTM Premium Pro zapewniają prawdziwe doświadczenie gry HDR: połączenie płynnej gry z najwyższą wydajnością oraz wyjątkowo wysokiej jakości dynamiczne efekty wizualne przy jednoczesnym zachowaniu niskich opóźnień dla płynnej i przyjemnej rozgrywki.
 • Moduł One Connect Pro: Przewody pod kontrolą w jednej skrzynce. Zapomnij o plątaninie kabli z tyłu telewizora. Podłącz je do jednej zgrabnej skrzynki i miej wszystko pod kontrolą. W zależności od przestrzeni, Moduł One Connect Pro może być umiejscowiony obok lub przymocowany do stopy telewizora.
 • Dźwięk Podążający za Obiektem+: Kinowa jakość brzmienia Jeszcze intensywniej doświadczaj każdej oglądanej sceny. Usłysz, jak dźwięk precyzyjnie podąża bezpośrednio za obiektem znajdującym się na ekranie. Wyobraź sobie scenę akcji z pościgiem samochodowym czy lecącym samolotem. Funkcja Dźwięku Podążającego za Obiektem+ poprzez wbudowany system głośników (4.2.2) dostarczy Ci więcej realizmu i niepowtarzalnych wrażeń, a Ty będziesz mógł poczuć się częścią oglądanej sceny.
 • Q-Symphony:  otaczaj się harmonijnym współbrzmieniem dwóch urządzeń. Funkcja Q-Symphony sprawia, że głośniki telewizora synchronizują się z soundbarem zapewniając Ci wzmocniony dźwięk dla jeszcze bardziej intensywnych wrażeń.
 • Multi View: Oglądanie treści z kilku urządzeń na jednym ekranie. Oglądaj telewizję i treści ze smartfona w tym samym czasie na jednym ekranie. Bez względu na to, czy są to statystyki sportowe, czy tutorial do gry – po prostu połącz się smartfonem z telewizorem i oglądaj wszystko w trybie wieloekranowym. Korzystaj z gotowych ustawień ekranów, rekomendowanych przez urządzenie (jak np. sport lub wideo treningowe) i w prosty sposób dodawaj te treści, które chcesz oglądać w tym samym czasie, albo stwórz swoje własne kombinacje ekranów.

Dalsza część testu na kolejnych podstronach.

Czym właściwie jest matryca i technologia QD-OLED od Samsung Display?

Technologia QD-OLED, trzeciej już generacji według koreańskiego producenta ma wyeliminować niedoskonałości wyświetlaczy WRGB OLED tworzonych przez LG Display za pomocą kilku usprawnień. Sprawdźmy, czy tak jest, rozpoczynając od samej konstrukcji matrycy. W przypadku ekranów WRGB do czynienia mamy z białymi diodami OLED, przesłoniętymi filtrami barwnymi. Główną wadą tego rozwiązania jest wydajność energetyczna – filtry absorbują znaczną część światła w związku z czym możliwość reprodukcji wysokich jasności są ograniczone. Szczytem technologii OLED, od kilku lat, są poziomy 700 – 800 nitów, które i tak niełatwo osiągnąć (ma to szanse się zmienić w tym roku wraz z panelami nowego typu – MLA). Każdy dodatkowy nit jasności to duże obciążenie dla diod organicznych, co zwiększa ryzyko wypalenia (w obecnych matrycach WRGB nie jest ono duże, jednak i takie przypadki się zdarzają). W przypadku QD-OLED nie mamy do czynienia z filtrowaniem światła, ale z konwersją długości fali za pomocą kropek kwantowych. To dużo wydajniejsze rozwiązanie, które pozwala uzyskać wyższą jasność przy jednocześnie mniejszym ryzyku wypaleń:

Zalety matrycy QD-OLED

Kropki kwantowe stosowane w matrycy Samsunga mają zapewnić nam nie tylko wyższą jasność, ale jeszcze lepsze pokrycie szerokiej palety kolorów. Producent chwali się, że jego wyświetlacze potrafią osiągać nawet 1500 nitów w HDR oraz pokryć paletę barw Rec.2020 na poziomie 85+%. Pokrycie jest faktem, lecz poziom luminancji to 1645 nitów w S95D. Takie wyniki są wyższe od najlepszego telewizora ubiegłego roku, Sony A95L, oraz konkurencji wyposażonej w matrycę WRGB wspartą MLA, czyli LG G3. Zaletą matryc produkcji Samsung Display jest jednak brak białego subpixela, który jest aktywny zawsze. Rezultatem będzie oczywiście o wiele bardziej dynamiczny i żywy obraz z zachowaniem wszystkich cech matryc OLED, czyli idealnej czerni oraz nieskończonego kontrastu.

(18083)

5 1 głos
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

6
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Szymon
Szymon
1 miesiąc temu

Ten artykuł to żart. Odrazu widać że opłacone przez Samsunga. Wystarczy spojrzeć na recenzję tego tv na zagranicznych rzetelnych stronach lub kanałach YT. Jest to pierwszy OLED na którym występuje blooming. Nasycenie kolorów, kąty widzenia czy czernie (trzy największe zalety OLEDów) pozostawiają wiele do życzenia w tym modelu. S90D sprawdza się lepiej i pokazują to też recenzje, choć do tv roku też mu daleko.

Damian
Damian
1 miesiąc temu
Reply to  Szymon

Możesz podać linki do tych recenzji, do których nawiązujesz?

Rafał
Rafał
1 miesiąc temu

Napisaliście w teście, ze można oglądać Canal przez aplikacje. Z tego co jest w necie, na obecną chwilę nie można oglądać Canal Online na telewizorach Samsung z rocznika 2024. Czy coś się zmieniło w tym temacie?

3
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x