Home News Świt żywych trupów wkrótce na 4K UHD Blu-ray
Świt żywych trupów wkrótce na 4K UHD Blu-ray

Świt żywych trupów wkrótce na 4K UHD Blu-ray

176
0

Klasyk horroru, Świt żywych trupów, już wkrótce ukaże się na nośnikach 4K UHD Blu-ray i Blu-ray. Będzie to nowy, odświeżony skan filmu.

Świt żywych trupów to film George’a A. Romero i drugi w jego zapoczątkowanym przez Noc żywych trupów cyklu. Akcja toczy się już nie na odludziu, lecz w środku miasta, w centrum handlowym. Jest to także swoista metafora kondycji ludzkości i właśnie za to między innymi film cieszy się dużym uznaniem, z Rotten Tomatoes na poziomie 93%.

Świt żywych trupów

Brytyjski dystrybutor, Second Sight, właśnie zapowiedział odrestaurowanie filmu w 4K. Procesem zajmuje się firma Final Frame przy udziale operatora filmu, Michaela Gornicka. Co ciekawe, na nośnikach domowych 4K UHD Blu-ray i Blu-ray będą dostępne 3 różne wydania filmu: nieocenzurowane kinowe (2:07h), Cannes (2:17h) oraz wersja Dario Argento (1:58h).

Wydania domowe Świtu żywych trupów będą uzupełnione nowymi dodatkami. W sprzedaży możemy się ich spodziewać pod koniec tego lata. Oprócz tego na Blu-ray ukaże się – także nakładem Second Sight – inny odrestaurowany film Romero, Martin. Warto zaznaczyć, że w 2017 roku Świt żywych trupów doczekał się wydania 4K UHD Blu-ray, ale tylko we Włoszech i jest ono pozbawione HDR-u.

Źródło: bloody-disgusting.com

 

(176)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.