Home Testy Kino domowe Sony UBP-X800 TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-ray firmy Sony
Sony UBP-X800 TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-ray firmy Sony

Sony UBP-X800 TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-ray firmy Sony

12.22K
27

Słowem wstępu

Firma Sony, czyli pionier pierwotnego formatu Blu-ray, okazała się nieco spóźniona na rozpoczęcie ery Ultra HD. Podczas gdy inne firmy zaprezentowały już kolejne modele odtwarzaczy tego formatu, Sony dopiero  w tym roku przygotowało swoje pierwsze urządzenie. Jak jednak przysłowie mówi “lepiej późno niż wcale” i każdego z nas powinien cieszyć kolejny odtwarzacz Ultra HD. Pomaga on bowiem w dalszej popularyzacji formatu, a także zwiększa konkurencję na rynku. Jak prezentuje się na tle swojej konkurencji? Przekonajmy się!

Zanim przejdę do właściwego testu, chciałbym upewnić się, że każdy z czytelników wie już Co to jest Ultra HD i 4K, oraz HDR, Co to jest HDR, HDR10 kontra Dolby Vision.

Jeśli ktoś miałby wątpliwości, czy w dobie Netflix’a, oraz innych serwisów streamingowych, odtwarzacze stacjonarne mają wciąż sens, to odpowiem – dla nas, miłośników wysokiej jakości obrazu, zdecydowanie tak. Pliki wideo na płycie Ultra HD cechują się znacznie niższym stopniem kompresji, niż w Internecie i co za tym idzie, zapewniają dużo lepsze wrażenia wizualne. Technicznie rzecz ujmując płyta może posiadać bitrate (strumień danych) nawet do 128Mbps co w stosunku do transmisji z Internetu (10 – 20Mbps) pozwala oddać wielokrotnie więcej detali w lepszej jakości. Podobnie z dźwiękiem przestrzennym.

Sony_UBP-X800
Filmy do testów dostarczył m.in polski dystrybutor Galapagos

(12220)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(27)

 1. Witam, posiadam soundbar Samsung K950 chcę kupić odtwarzacz i mam pytanie, czy oprócz wyżej wymienionego Sonego któryś z odtwarzaczy blu-ray hd dostępny na rynku obsługuje system dźwięku dolby atmos?

  1 hour ago, ScoobyDoo said:

  Witam, posiadam soundbar Samsung K950 chcę kupić odtwarzacz i mam pytanie, czy oprócz wyżej wymienionego Sonego któryś z odtwarzaczy blu-ray hd dostępny na rynku obsługuje system dźwięku dolby atmos? Czy bez wzgledu na odtwarzacz osiągne z soundbara samsunga K950 dolby atmos?

   

  1 hour ago, ScoobyDoo said:

  Witam, posiadam soundbar Samsung K950 chcę kupić odtwarzacz i mam pytanie, czy oprócz wyżej wymienionego Sonego któryś z odtwarzaczy blu-ray hd dostępny na rynku obsługuje system dźwięku dolby atmos? Czy bez wzgledu na odtwarzacz osiągne z soundbara samsunga K950 dolby atmos?

   

   

   

 2. Czy odtwarzacz odtwarza dźwięk z wbudowanych aplikacji Netflix i Amazon Video w bitstream?


  Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 3. Witam, posiadam soundbar Samsung K950 chcę kupić odtwarzacz i mam pytanie, czy oprócz wyżej wymienionego Sonego któryś z odtwarzaczy blu-ray hd dostępny na rynku obsługuje system dźwięku dolby atmos?

   

  Wszystkie....

  Które potrafią przekazać bitstream dalej.

   

 4. Proszę o pomoc w następującym temacie. Już miałem kupować model sony x800 ale chciałem przetestować w sklepie skopiowaną płytę sacd.

  I okazało się że odtwarzacz nie widzi takiej płyty. A chcę zaznaczyć że chciałem takie płyty odtwarzać. Dlatego proszę o info czy czy odtwarza on tylko oryginały sacd ?

  Podobna sytuacja była z kopią płyta DVD-audio. Też jej nie widział. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

 5. Posiadam takowy i odtwarza kopie DVD i płyty SACD. Albo źle skopiowane płyty albo błędy w ustawieniach odtwarzacza.

 6. Dla mnie minusem ogromnym jest brak wyjścia optycznego. Miałem ten odtwarzacz rok czasu, ale sprzedałem go właśnie min. dlatego, że nie mogłem optykiem połączyć słuchawek, nota bene Sony. Poza tym jednym (może jeszcze brak możliwości dodawania zew. napisów jak w Oppo 203 lub 205) mankamentem, odtwarzacz jest ok. Za te pieniądze warto go kupić.

 7. Jak należy ustawić "tryb jakości obrazu" aby odtwarzacz najmniej ingerował w obraz? Do wyboru są: bezpośredni, jasny pokój, sala kinowa, auto i 2x własne. Domyślnie ustawione jest auto.

 8. Bezpośredni. Poniżej ustawienia, dzięki którym urządzenie przestało się praktycznie zawieszać.

  Deep Color aus
  Chroma 4.2.2
  Auflösung: Nativ
  Netzwerk Standby aus
  Fernstart aus

 9. Repugnant Repugnant napisał(a):

  a jak na tle ubp x800 wypada ubp x1000 ?