Home Testy Monitory BenQ / ZOWIE BenQ EW277HDR test pierwszego monitora PC z HDR i DCI P3
BenQ EW277HDR test pierwszego monitora PC z HDR i DCI P3

BenQ EW277HDR test pierwszego monitora PC z HDR i DCI P3

16.64K
7

Słowem wstępu

Gracze interesujący się nowymi technologiami, z pewnością są już za pan brat z tematem gier Ultra HD z HDR na konsolach takich jak Xbox One S, czy PlayStation 4 Pro. O możliwościach renderowania gier w prawdziwym HDR (w przeciwieństwie do funkcji pseudo-HDR znanych z tytułów sprzed wielu lat) edukujemy już od długiego czasu, od filmu Test technologii HDR w grach na LG OLED B6 i Xbox One S. Jak do tej pory temat ten zarezerwowany był tylko dla konsol, ponieważ brakowało tytułów na PC i co najważniejsze monitorów komputerowych obsługujących HDR. Uściślijmy, że chodzi tu o format HDR10 , z którym system operacyjny Windows 10 kompatybilny jest od wersji Creators Update (1703). Karty graficzne nvidii, amd, czy intela również otrzymały wsparcie na pewnym etapie aktualizacji sterowników, jednak nie umiem odpowiedzieć precyzyjnie od której generacji. Najważniejsze, że są i wszystko działa poprawnie.

Na monitory przyszedł też czas i właśnie firma BenQ jako pierwsza dostarczyła swój produkt do testów. Jest nim model EW277HDR kompatybilny z HDR10, oraz szeroką paletą barw. To 27 calowy ekran o rozdzielczości Full HD, matrycy typu VA i cenie zaledwie 1200zł. Jest on pozycjonowany na rynku jako niedrogi uniwersalny produkt, który doskonale sprawdzi się w wielogodzinnej pracy ze wszystkimi rodzajami aplikacji biurowych, w pracy i rozrywce wideo oraz w grach z technologią HDR. Ma on też poprawić nasz komfort pracy niwelując czynniki powodujące zmęczenie wzroku. Przekonajmy się co potrafi i jak działa HDR na PC! Bo, że warto grać w HDR i że robi to ogromną różnicę na odpowiedniej jakości sprzęcie już powinniście wiedzieć z naszych filmów oraz testów na portalu ;-).

(16637)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(7)

 1. Całkiem przyzwoity w tej kwocie, przynajmniej VA z niezłym kontrastem, normalną stopą a nie to co ostatnio w Samsungach stopa w postaci lampy :) gdzie nie idzie czegoś takiego dosunać do ściany, zeby tylko miał jednak te 144Hz :( nawet kosztem nieco wyższej ceny.

  Wygląda jakby nie miał żadnych kratek wentylacyjnych :) 

 2. Zawsze najbardziej rozbawia mnie to zapewnienie: "komfort pracy niwelując czynniki powodujące zmęczenie wzroku.".

   

 3. Ciekawe, kiedy będą 32 calowe telewizory UHD z HDR ? No ale jak już jest monitor 27 calowy z HDR to telewizor 32 calowy UHD z HDR to tylko kwestia czasu, ale nie wiadomo jakiego.

 4. To w końcu ten monitor ma Panel Bit Depth 8-bits czy 10bits (8 bits + FRC)?

  Jak może obsługiwać 10 bitową paletę kolorów jak nie ma FRC?

 5. Ma ktoś moze ten monitorek w swoim PC i moze powiedziec jak sie w dynamicznych grach sprawuje ? :)