Home Informacje Oficjalne: serial Władca Pierścieni zagości na Amazon Video
Oficjalne: serial Władca Pierścieni zagości na Amazon Video

Oficjalne: serial Władca Pierścieni zagości na Amazon Video

182
0

Donosiliśmy niedawno o możliwości zrealizowania serialu Władca Pierścieni. Wtedy jeszcze nie było wiadomo, która platforma VoD się tego podejmie. Teraz wiemy, że będzie to Amazon Video.

Informację potwierdził na Twitterze sam CEO amerykańskiej korporacji, Jeff Bezos. Wygląda na to, że Amazon Studios zamierza mocno rywalizować z Netfliksem i HBO GO, a marka bazująca na powieści Tolkiena ma ogromny do tego potencjał.

Z doniesień serwisu Deadline wynika, że same prawa do realizacji adaptacji serialowej kosztowały w okolicach 200-250 mln USD. Z tego co już wiadomo, produkcja Amazon Studios będzie prequelem do Drużyny Pierścienia, a możliwe zarazem jest, że dodatkowo powstanie także spin-off.

Władca Pierścieni serial Amazon

Nie wiemy kiedy rozpoczną się zdjęcia, ani kiedy Amazon ma zamiar wypuścić serial, ale będziemy się bacznie tematowi przyglądać. Konkurencja to dobra rzecz, a jeśli Amazon Videos zdoła przekonać swoją ofertą szersze grono odbiorców, w tym też nas w Europie, to skorzystamy na tym wszyscy (pod warunkiem, że znajdziemy czas).

(182)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.