Xbox One X sprzedał się w UK niemal dwukrotnie lepiej niż PS4 Pro

Xbox One X sprzedał się w UK niemal dwukrotnie lepiej niż PS4 Pro

Xbox One X sprzedał się w UK niemal dwukrotnie lepiej niż PS4 Pro

1.06K
19

Dobre wieści dla Microsoftu. Konsola Xbox One X w Wielkiej Brytanii rozchodzi się w bardzo wysokim nakładzie. Właśnie napłynęły dokładne dane sprzedaży.

W swoim debiutanckim tygodniu po najnowszy sprzęt firmy z Redmond sięgnęło aż 80 000 osób – podaje firma GfK zajmująca się badaniem rynku i kompilowaniem statystyk sprzedaży.

Wynik ten jest bardzo podobny do początkowej sprzedaży Nintendo Switch i niemal dwukrotnie wyższy od debiutu PS4 Pro (50 000). Fakt ten jest o tyle warty podkreślenia, gdyż cena Xbox One X w UK to 449 GBP. Natomiast Switch wszedł do sprzedaży kosztując 279 GBP, a PS4 Pro – 349 GBP.

Sprzedaż Xbox One X w UK dwa razy lepsza od PS4 Pro

Interesujące będzie to, czy ta tendencja się utrzyma i czy wpłynie na zmianę dynamiki rynkowej pomiędzy PlayStation a Xboksem w Wielkiej Brytanii. Bądź co bądź jest to i tak jedno z niewielu europejskich terytoriów gdzie dysproporcje w sprzedaży PS4 i Xbox One były względnie niskie.

Jeśli sami zastanawiacie się nad najnowszym sprzętem Microsoftu, nasz test konsoli Xbox One X możecie przeczytać tutaj.

(1056)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Comment(19)

 1. W Niemczech miałem miałem problem z kupnem na premierę. Szukałem jakieś trzy dni po premierze i pusto.... Dopiero dwa dni temu udało się znaleźć konsole w RTV Euro AGD. Przy zamówieniu internetowym czas oczekiwania do dwóch tygodni. Więc albo taki popyt albo braki w produkcji :P

 2. 22 godziny temu, klaus71 napisał:

  błędne wnioski snujesz - to raczej klienci olewają xb1x - stąd MS dał radę pokryć popyt - gdyby nie napęd UHD to ze sprzedażą pewnie by było  dużo gorzej 

  a już te twoje teksty o super dashboardzie :lol:  - ja pitole - dla mnie to największa wada xb1 - tępy topór że aż  d.... boli

  bycie fanbojem to jednak poważna choroba

   

  Sam brzmisz jak fanboy, najgorsza zaraz po chamstwie jest hipokryzja! A takie przerzucanie się co jest lepsze a co gorsze jest zabawne. Najlepiej mieć obie konsole, bo dają masę frajdy!  

 3. mam x360 i x1 wiec opinię o dashboardzie  mam swoją - dla mnie dno totalne  - non stop mnie irytuje 

  co w tym fanboyowego?

  to że klienci nie kupują w Polsce xb1x  to też moja wina? 

   

 4. Ja nie zgadzam się z twoją opinia o dashbordzie PS4 i XO, ale nie gram w dashbordy to może się nie znam. Natomiast co innego jest opinia o dashbordzie a co innego wyssane z palca analizy:

  Dnia 15.11.2017 o 18:40, klaus71 napisał:

  błędne wnioski snujesz - to raczej klienci olewają xb1x - stąd MS dał radę pokryć popyt - gdyby nie napęd UHD to ze sprzedażą pewnie by było  dużo gorzej 

  Chyba że na ich pokrycie masz badania GFK, Nielsen czy MB, bądź przeprowadziłeś własne badania focusowe na reprezentatywnej grupie? Nie!? To w tym wypadku bredzisz jak nawiedzony fanboy... i twoja argumentacja nie jest lepsza niż kolegi, któremu odpowiadałeś 

 5. Ja tam fanem Sony nie jestem. PS4 kupiłem miesiąc temu i mi się podoba. Raczej zostanę z PS4, do pojawienia się PS5.

 6. Jednak marketing MS mówiący, że to jest najmocniejsza konsola działa na ludzi :) Każdy chce mieć naj ;) 

 7. 1 godzinę temu, qazar napisał:

  Chyba że na ich pokrycie masz badania GFK, Nielsen czy MB, bądź przeprowadziłeś własne badania focusowe na reprezentatywnej grupie? Nie!? To w tym wypadku bredzisz jak nawiedzony fanboy... i twoja argumentacja nie jest lepsza niż kolegi, któremu odpowiadałeś 

  dla mnie to ty zaczynasz właśnie bredzić i fanboyować

  po co mi badania - idę do sklepu i widzę - leży kupka XB1X  - w 20 sklepach internetowych dostępność od ręki 

  dla mnie wniosek jest oczywisty  - w Polsce xb1x sie nie sprzedaje a przynajmniej dużo gorzej niż było w przypadku PS4Pro

  ty potrzebujesz na to badań? ale co mają wykazać ?

  że xb1x jest naj ? owszem  w kilku obszarach jest naj i dlatego go kupię jak jakaś fajna promocja się pojawi i myślę że wysyp promocji będzie jeszcze w grudniu (cena - 10% + kod na Forze 7 i mnie kupili)

   

   

   

  gdybym był fanbojem to na Forze  bym "pluł" :) 

  a  dużo chętniej bym  to zrobił z Gran Turismo Sport - za wydymanie  z trybem VR - zresztą pikująca cena i przeciętne oceny na matacritic potwierdzają że gra zawiodła

   

   

 8. klaus71 nie ośmieszaj się z pisaniem o mnie fanboyem i wyciąganiem wniosków na podstawie pólek sklepowych! 5 lat masz?

 9. Szczerze mówiąc to mam spory dylemat czy kupować XONE X. Myślałem żeby sprzedać kartę graficzną i pieniądze z niej + dodatkowe ~40% wrzucić w XONE X, a granie na PC odpuścić całkiem.

  W PC mam GTXa 1060 6GB MSI Gaming X+, czyli w sumie najlepszą wersję karty pod kątem wydajności oraz ciszy, co się potwierdza. Natomiast używane na gwarancji takie jak moja widzę w zakończonych na Allegro między 1300, a 1400 zł. To jest 59-63% ceny XONE X, czyli naprawdę spora część.

  Na GTXie 1060 poza starymi tytułami 4K nie docenię. Dość powiedzieć, że taki Wolfenstein II na GTXach 1060 6GB chodzi w FHD 60FPS na Wysokich, a na XONE X w 60FPS, ale w natywnym 4K

  Natomiast w PC mam SSD 256GB i grę jak przechodzę (gram max w 2 tytuły w jednym czasie) to instaluję na SSD przez co czasy ładowania są śmiesznie krótkie względem konsoli. Dochodzi też kwestia wyboru w danej grze czy preferuję pada (Pad XONE S + Odbiornik, bezprzewodowo) czy jednak myszkę i klawiaturę bez dodatkowych kosztów. Do tego bundle (Humble Bundle + Humble Monthly + BundleStars aka Fanatic) gdzie często grę z 2016 r. nawet można dostać za śmieszne pieniądze. Ten sklep XONE mimo obecnie trwającego Black Friday ma ceny z kosmosu wzięte, tutaj jest dużo gorzej nawet niż w przypadku Playstation Store.

  Premiery czy gry parę dni - tygodni po premierze jednak zdecydowanie wolę kupować na konsole w pudełku i odsprzedać za 80-90% ceny po ukończeniu. na PC klucze są jednorazowe, a i tak zaraz po premierze 100 czy nawet 150+ zł kosztują. Nie dałem za klucz nigdy w życiu więcej niż 100 zł, bo to już przesada. Zwłaszcza, że gry przechodzę raz, ewentualnie przy mega dobrym tytule 2 razy w życiu. Za dużo jest do ogarnia żeby w kółko ten sam tytuł powtarzać.

  No i właśnie, miałem XONE S, sprzedałem, bo exów nie było (FH3 i Gearsy ograne, Halo mnie nie zainteresowało), a na PS4 Pro Multiplatformy wypadały lepiej graficznie. I teraz tak dużo jest o tym dynamicznym skalowaniu teraz, różnicach w powiększeniu, ale zastanawiam się czy w przypadku 49" telewizora (Samsung KS7000) z takiej odległości 2M (czasem do natywnego 4K sobie przysuwam fotel nawet do 1M, ale jednak najwygodniej jest mi objąć całość ekranu z 2M) to jest w ogóle zauważalne jakby odpalić grę (np. taki AC: Origins) najpierw na XONE X, a później na PS4 Pro, skoro trzeba powiększeń żeby wychwycić te różnice wszelakie.
  (np. Natywne 4K vs Checkerboard 1440p; drobne zmian graficzne w cieniach, oświetleniu itd.)

  Exów w przypadku XONE nawet nie wliczam, bo drugą część Ori na pewno chętnie ogram, ale to pójdzie w 4K nawet na PC z GTX 1060 zapewne. To samo z Cuphead (malutkie wymagania) itd. Forza mnie już znudziła i raczej nie będę kupować kolejnej części.

  Dnia 17.11.2017 o 10:29, klaus71 napisał:

  po co mi badania - idę do sklepu i widzę - leży kupka XB1X  - w 20 sklepach internetowych dostępność od ręki 

  dla mnie wniosek jest oczywisty  - w Polsce xb1x sie nie sprzedaje a przynajmniej dużo gorzej niż było w przypadku PS4Pro

  Coś w tym jest..

  Na Allegro w przypadku PS4 jest w tej chwili wystawione 13.200 gier pudełkowych, a na XONE 7.100.
  Nie ulega wątpliwości, że w przypadku Polski faktycznie konsole od Sony są bardziej popularne. To co wyżej sprawia, że dla mnie dochodzi jeszcze jedna ważna kwestia, a mianowicie rynek wtórny.

  Np. AC Origins używany w dziale XONE jest wystawiony tylko jeden za 185 zł + koszty wysyłki, a na PS4 22 sztuki, od 170 zł + koszty wysyłki. Do tego 7 aukcji w licytacji BCM.

  W przypadku PS4 łatwiej kupić używaną grę w dobrej cenie i łatwiej sprzedać, bo jest prawie 2x więcej potencjalnych chętnych na zakup.

 10. Dnia 17.11.2017 o 12:41, qazar napisał:

  klaus71 nie ośmieszaj się z pisaniem o mnie fanboyem i wyciąganiem wniosków na podstawie pólek sklepowych! 5 lat masz?

  dla mnie to ty się ośmieszasz - jak brak argumentów to wysyłasz mnie "po badania GFK, Nielsen czy MB"

  jak ich potrzebujesz to je załatw

  to ty chcesz obalić moją tezę że xb1x się słabo sprzedaje w Polsce

  dla mnie "hałdy" niesprzedanego xb1x w sklepach w dniu premiery są jednoznaczne