Xbox One X sprzedał się w UK niemal dwukrotnie lepiej niż PS4 Pro

Xbox One X sprzedał się w UK niemal dwukrotnie lepiej niż PS4 Pro

Xbox One X sprzedał się w UK niemal dwukrotnie lepiej niż PS4 Pro

1.16K
32

Dobre wieści dla Microsoftu. Konsola Xbox One X w Wielkiej Brytanii rozchodzi się w bardzo wysokim nakładzie. Właśnie napłynęły dokładne dane sprzedaży.

W swoim debiutanckim tygodniu po najnowszy sprzęt firmy z Redmond sięgnęło aż 80 000 osób – podaje firma GfK zajmująca się badaniem rynku i kompilowaniem statystyk sprzedaży.

Wynik ten jest bardzo podobny do początkowej sprzedaży Nintendo Switch i niemal dwukrotnie wyższy od debiutu PS4 Pro (50 000). Fakt ten jest o tyle warty podkreślenia, gdyż cena Xbox One X w UK to 449 GBP. Natomiast Switch wszedł do sprzedaży kosztując 279 GBP, a PS4 Pro – 349 GBP.

Sprzedaż Xbox One X w UK dwa razy lepsza od PS4 Pro

Interesujące będzie to, czy ta tendencja się utrzyma i czy wpłynie na zmianę dynamiki rynkowej pomiędzy PlayStation a Xboksem w Wielkiej Brytanii. Bądź co bądź jest to i tak jedno z niewielu europejskich terytoriów gdzie dysproporcje w sprzedaży PS4 i Xbox One były względnie niskie.

Jeśli sami zastanawiacie się nad najnowszym sprzętem Microsoftu, nasz test konsoli Xbox One X możecie przeczytać tutaj.

(1155)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Comment(32)

 1. Moze troche bedzie to offtopic z mojej strony, ale widzieliscie jak prezentuje sie Forza 7 na tle GT Sport, chyba nie wymaga to komentarza :), z kolei Forza Horizon 3 czy nowy NFS chodzą tylko w 30fps na One X.

   

   

 2. Grałem w nowego nfs i wygląda to bardzo słabo na tle innych nowości wyścigowych. Dlaczego jakiś porządny dev nie weźmie się za tą serię? 

 3. 2 godziny temu, PeterMac napisał:

  Moze troche bedzie to offtopic z mojej strony, ale widzieliscie jak prezentuje sie Forza 7 na tle GT Sport, chyba nie wymaga to komentarza :), z kolei Forza Horizon 3 czy nowy NFS chodzą tylko w 30fps na One X.

  takie "testy" porównawcze  na youtube to chyba kiepskie źródło do obiektywnego porównania - choć podobno rzeczywiście GTS jest ładniejszy  np. ludziki na trybunach są 3d, reflexy i hdr też jakby lepszy

  szkoda że to kosztem wykastrowanej zawartości:  dali 1/4 samochodów  i 1/2 torów z Forzy7

  więc rzeczywiście mieli mnóstwo czasu na wymaksowanie HDRa na GTSie

  tylko ja chyba wolałbym więcej torów - a Forza7 ponoć też wygląda świetnie

 4. klaus71 - dlaczego kiepske zródło ? na zywo roznice są jeszcze wieksze fakt, twórcy Turn10 tak poszaleli z iloscią pojazdów ze w niektórych modelach pozapominali o lusterkach w modelach.

  Forza 7 wygląda ładnie nie powiem ale nieco sztucznie i plastikowo, po prostu prezentuje sie poprawnie ale od razu widać ze to gra, GT Sport natomiast wygląda niemal jak wyścig w realu w telewizji mega realistycznie, do poziomu GT daleka droga jesli chodzi o poziom oprawy graficznej, realizm, dzwięki, oświetlenie.

  Co to bedzie jak wyjdzie kolejne GT na PS5 :) jak obecne tak wygląda.

  Co nie zmienia faktu ze obie gry mają swoje słabsze i lepsze strony, ale osobiscie jesli miałbym wybierać to bez wachania - GT Sport, a ogrywam oba tytuły.

   

 5. 1 godzinę temu, PeterMac napisał:

  klaus71 - dlaczego kiepske zródło ? na zywo roznice są jeszcze wieksze

  dla mnie ci co zamieścili film to jakaś firma krzak - obraz na Forzy 7 wygląda jak by nie miał wogóle załączonego HDR (np brak detali chmur, a w GTS piękne chmury jak z widokówki)

  albo ktoś go zmanipulował wybierając odpowiednie warunki pogodowe by Forza7 była szara a GTS kolorowy jak lcd w trybie dynamicznym

  (to aby w ogóle szło na XB1X?)

 6. Tak to jest jak się chce porównywać hdr na filmikach z neta :wub:

 7. no wiesz skoro na połowie ekranu niby widac ten hdr a na drugiej nie to własnie to jakby podważa wiarygodność testu

  powinny albo oba stracić ten HDR albo ktoś specjalnie tak sfabrykował nagranie 

 8. klaus71 - nie no proszę Cię :) przeciez nikt o zdrowych zmysłach nie robi porównania z włączonym HDR'em, oba gameplay'e są bez, jak gry wyglądają to widać dokładnie, nie ma tu nic wielkiego do rzeczy HDR. Chodzi o grafikę samą w sobie, zachowanie sie modelu na powierzchni, jakość modelu, otoczenia, oświetlenia. Zresztą samo Digital Foundery pisało ze kolorystyka w GT Sport jest duzo żywsza cieplejsza i lepsza niz w FM, to samo dotyczy oświetlenia, oba te tytuły dzieli przepaść pod tym względem.

  Jesli chodzi czy FM7 była odpalona na PC, XBX, XBS to jeden niemal diabeł, ta gra wygląda praktycznie identycznie na wszystkich tych platformach, minimalne roznice w detalach na pojazdach i AA, mniej wiecej takie roznice jak GTS na PS4 a PS4 Pro, czyli praktyczny ich brak pomijając kwestie AA i płynności.

  https://www.youtube.com/watch?v=Y6LgV4my0K0

   

 9. Dnia 20.11.2017 o 20:27, PeterMac napisał:

  Forza 7 wygląda ładnie nie powiem ale nieco sztucznie i plastikowo, po prostu prezentuje sie poprawnie ale od razu widać ze to gra, GT Sport natomiast wygląda niemal jak wyścig w realu w telewizji mega realistycznie, do poziomu GT daleka droga jesli chodzi o poziom oprawy graficznej, realizm, dzwięki, oświetlenie.

  Rękami i nogami podpisuję się pod Twoją oceną. Mam w 100% tożsame odczucia.

 10. Dnia 20.11.2017 o 20:27, PeterMac napisał:

  a może macie i gracie w forza horizon 3?

  jak się ona ma w stosunku do forzy 7? 

  ma HDR na porównywalnym poziomie? a jak fizyka samochodów i forcefeedback - to jest to samo czy jakiś większy arcade jest w horizonie?