„Automatic for the People” R.E.M. – pierwszy album w Dolby Atmos

„Automatic for the People” R.E.M. – pierwszy album w Dolby Atmos

„Automatic for the People” R.E.M. – pierwszy album w Dolby Atmos

321
2

Zespół R.E.M. już co prawda zakończył działalność, lecz ich najbardziej popularny komercyjnie album „Automatic for the People” doczekał się jubileuszowego wydania w Dolby Atmos.

R.E.M. to ikona amerykańskiego, alternatywnego rocka, a Automatic for the People to ich bestseller. Do tej pory nabyło go 18 milionów osób, a zarazem w tym roku mija 25-lecie od premiery tego albumu. Właśnie teraz kultowa płyta zespołu Michaela Stipe’a ukazała się w formacie Dolby Atmos i jest to pierwsze tego typu wydanie w historii.

 Co ciekawe sam Stipe, który posiada mieszkania w Nowym Jorku i Berlinie, nie dysponuje w żadnym z nich systemem stereo. Muzykę konsumuje głownie na iPhonie bądź komputerze. Gdy usłyszał miks w Dolby Atmos, dosłownie oniemiał.

Serwis whathifi.com twierdzi, że nawet tak dobrze znany im album jak Automatic for the People w miksie Atmos odkrył przed nimi nowe warstwy, których w ogóle nie kojarzyli ze standardowego wydania. – Zmienia to nasze postrzeganie charakteru niektórych utworów – pisze Andrew Murphy. – W pewnym sensie jest to zupełnie nowy album – dodaje.

Jubileuszowe wydanie Automatic for the People na 25-lecie albumu zawiera 3 płyty (jedna to zremasterowany album, druga to występ na żywo z 40 Watt Club w Athens, a trzecia to 22 minut niepublikowanych dotąd dem). Oprócz tego znajdziemy w nim Blu-ray z miksem Atmos, a także 8 teledysków.

(321)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Comment(2)

 1. A gdzie to cudo kupić i od kiedy?

  Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 2. Mam nadzieję, że trend się utrzyma i będzie więcej takich wydań :) Bardzo fajna sprawa. 

  13 godzin temu, vandel1 napisał:

  A gdzie to cudo kupić i od kiedy?

  Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
   

  Już można kupić np w Empiku :)